Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
xj 600
Autor Wiadomość
robin578
Bob Budowniczy :D



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 250
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 00:22   xj 600

Witam

Mam okazje kupić tanio xj 600 i zastanawiam się cz ten silnik da sobie radę w buggy ?? Moc nie powala, z momentem tak samo. Ale ma te swoje 61KM a to prawie 3 razy tyle co maluch... ale mocy samochodu i motocykla nie da się do siebie porównać...

co myśli na temat tego silnika?
 
 
 
PepsiBoss 
Zlotowa Gwiazda


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 00:43   

Osobiście radzę darować sobie ten silnik...Moc i moment to jedno...A chłodzenie drugie...Silnik jest chłodzony powietrzem..A konstrukcja buggy sprawia iż silnik znajduje się w "mało przewiewnym" miejscu...Tak wiec daje jakiś jeden dobry sezon i silnik do wyrzucenia...Do tego typu projektu polecam tylko i wyłącznie silniki chłodzone cieczą...
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 02:07   

Popieram kolege wyżej. Nie załuj kasy na silnik. Lepiej poczekaj i kup coś lepszego chlodzonego cieczą niż powietrzem. Nie ma co żałowac kasy. Szukaj coś w stylu silników: sv1000, vfr 750/800, gsx 600/750/1000, tl 1000, zx6/9/12, VF1000, vtr 1000, YZF600/750/1000, sv 650, cbr 600/900/1000, gsxr 1300. To są mniej więcej najczęsciej używane silniki w pirani. Pozdrawiam
 
 
 
Malfred



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 37
Skąd: Przybówka
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 11:37   

Niezgadzam sie z przedmówcamii, mysle ze silnik chłodzony powietrzem da sobie rade i prawdopodobnie niebedzie sie przegrzewał. Mozna np. zrobic kanał powietrzny w jakims dyskretnym miejscuu. Niebedzie to moze tak efektywne jak chłodzenie ciecza ale bedzie dobrze. Sam mam silnik chłodzony powietrzem co prawda jeszcze na nim niejeździłem w ruraczku (w trakcie budowy). A w motocyklu to jest takie niesamowite chłodzenie no jest wieksze niz za tylnik kubełkiem ale mamy tagze chlapacz przedni osłony itp. Na filmiku koles ma silnik chłodzony powietrzm i pewnei nienazeka to ma szybko jeździc a nie stac pod G-esem dla szpanu i spalonych laczków.

http://www.youtube.com/watch?v=lY5dbwlOsAg

A te siniki co krolik144 wypisałes to przypadkiem firma EDGE nieuzywa do swoich pojazdów. Zeby sobie kupic takie silniczek to trzeba 2 miesiace rypac za 7zł:) a drugie 2 zeby zrobic rame pod niego
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 19:20   

Hymm myślę że powinni się w tym temacie wypowiadać ludzie mający jakieś pojęcie i doświadczenie w budowie buggy z silnikami od moto. Ja miałem w swoim silniczek chłodzony powietrzem i tego rozwiązania nie polecam. Jeździłem na nim jakieś 3 miesiące i jak się rozpoczeły upały to przejechałem spokojnie jakieś 4 km i było po jeździe. Teraz mam silniczek chłodzony płynem i nawet ten się czasami po lepszej zabawie potrafi zagrzać więc niech się tu wypowiadają ludzie, którzy nie maja pojęcia (doświadczenia) w tym temacie. Buggy jeździsz z prędkościami do 100 Km/h, a nie tak jak moto do 150 :] i więcej. No i w moto jest o wiele lepsze chłodzenie niż za siedzeniem w buggy i nawet kanały nie pomogą. Na tym filmiku co przedmówca załączył to kolega już sprzedaje bo pewnie silniczek siada:] i to za taka kosmiczna cenę jak by ze złota był co najmniej. W takim pojeździe tylko silniczek chłodzony płynem. jak to ma być poważny projekt. Aha silniczki o pojemności 600 ccm nie są aż takie drogie. nikt nie każe nikomu od razu kupować wszystkich części rozłożyć na dłuższy okres czasu i już sprawa załatwiona. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax