Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
rurak jedno czy dwu osobowy
Autor Wiadomość
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 15:24   rurak jedno czy dwu osobowy

Rurak jedno czy dwu osobowy wszystkie za i przeciw.



mam metlik w glowie co zrobic, wiec robimy burze mózgów i ankiete ;)
 
 
Kluczownik 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 187
Skąd: Czarna B-cka
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 16:17   

jestem za dwu... zawsze można się z np. dziewczyną ubrudzić :D a tak na serio ( choć tamto też jest na serio ) z kimś moim zdaniem lepiej się jeździ nisz sam ;] ... okolicznie jeździłem sam swoim bajkiem i to jest lipa trochę moim zdaniem nudzi się szybko...
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 17:30   

Jednoosobowy - idealne rozłożenie masy bo siedzisz w środku. I jeżeli masz upierdliwych pasażerów duży plus bo jedziesz gdzie chcesz i bez głupich komentarzy ("a czemu tu, za wolno jedziesz...").



Dwu... - dla panienek jak najbardziej, zawsze można pojechać w jakieś zacisza :D



A serialnie - to zależy jak będzie łatwiej skonstruować, bynajmniej tym się sugerowałem.
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 18:41   

Hmm ja tam nie wiem...

jeżeli chodzi o 1 osobowy:

- mniejsze rozmiary... ===> "mniejsza krowa"

- jak jedziesz sam na pewno zrywniejszy od 2 osobowego...

- co do przewozu większej liczby hmm... jak mam śmieszny dzień to potrafię swoim buggy w 5 jechać :D

jezeli chodzi o 2 osobowy:

- większe rozmiary

- będą chwile gdzie będziesz sobie sam chciał śmigać... to będzie mniej efektywniejsza jazda...

- można myśleć o większym silniku (z myślą ze np. nie będzie wystawała skrzynia biegów , jesli jest to ta boczna jak w 1 osobowym)

- 1 dodatkowe miejsce

- to bardziej wersja rodzinna niż sportowa... "proszę nie wyciągać wniosków z tego myślnika"

- jak już wspominałem z 1 dodatkowym miejscem, tzn, ktoś będzie chciał się tym przejechać, ale niestety jego zdolności do prowadzenia pojazdu nie są zadowalające, albo boisz się ze ci ktoś za daleko pojedzie, albo za dużo da gazu i jest możliwość zarznięcia silnika ja tak miałem... to możne nacieszyć się tym ze bedzie jeździł jako pasażer, chociaż każdy by chciał pokierować...

Wymieniłem najczęstsze powody chyba każdemu znane... ale to wszystko zależy tylko od Ciebie...
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 20:44   

Moje zdanie jest takie:



Jak na maluchu robiony to jednoosobowy bo fakty przedstawione przez Jarka są jak najbardziej trafne - chodzi przede wszystkim o moc i zrywność.



Ja osobiście robię następny projekt dwuosobowy. W moim pojeździe waga drugiego pasażera nie będzie miała kompletnie znaczenia. Od początku konstruuje go jako dwuosobowy dlatego wygląd będzie do tego dostosowany.



A teraz najważniejsze: chce zabierać żonę na swoje wyprawy :P No i jeszcze trzeba dodać że można zawsze sobie wziąć pilota na jakieś większe wyprawy, patrze pod względem offroad 'u a tu czasami trzeba line rozwinąć :P
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 21:47   

Ja jestem za dwu osobowym (i tak jak przedmówcy jednoosobowy jak na maluchu)

jak jezdzimy z kumplem z ktorym budowałem to buggy; ja buggym on swoim quadem

to nie zawsze ja sie przecisne tam gdzie on a on nie zawsze przejedzie tam gdzie ja a jakby pojechac tylko buggym to jeden biega albo czeka na drugiego a jak coś sie stanie to potem daleko zeby pomoc bo krótkich tras to ja nie mam a na quadzie we 2 to nie zabawa. I raczej osiągami bym się nie przejmował bo będzie jakieś 30% masy więcej a 400% więcej mocy :D
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:59   

jesli na codzięń jezdzisz sam i nie ma 2 takiego pojazdu w twojej okolicy to tylko 2 osobowy ,jazda samemu cholernie sie nudzi !! jak trzeba pomóc to pasazer zawsze sie przydaje , Patrząc na konstrukcje to jesli piranha dwuosobowa to jakies nieporozumienie , kazde inne buggy jak najbardziej pomiesci 2 fotele
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 14:13   

http://www.badlandbuggy.com/plans_st4.html

http://www.badlandbuggy.com/plans_st3.html

Prawie jak piranha tylko ze 2 osobowe ja zamierzam robić st4 ze względu na to że będe chciał to rejestrować i jak nigdzie nie znajdę to chyba kupię ten projekt. Kosztuje on na polskie 200zł a czas poświęcony na rozmierzanie i kombinowanie co i jak chyba byłby więcej wart tylko trzeba by był trochę ten tył powiększyć żeby zmieścic silnik od vw
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 23:18   

http://www.youtube.com/watch?v=MxIMzN46xvw oj tam z tą piranhą, jak ktoś bardzo estetycznie ją wykona i na odpowiednim silniku, to może jakoś przejdzie... może dla hobbystów prawdziwego EdGe... jednak większym nieporozumieniem jest Piranha na 126p :D .. koniec offtopu... 2 osobowy jest bardziej praktyczniejszy.. jednak powiedz.. Luki na czym Bazujesz...? :)



//zobacz sobie moj temat nasze maszyby 1.1 to zobaczysz
 
 
 
malarki
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 07:24   

Według mnie dwuosobowy jest bardziej praktyczniejszy. Można z kumplami pojezdzic lub dziewczyne przewiez
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 10:55   

A wg mnie wszystko zależy od tego czy ma sie kumpli ktorzy maja crosy/quady zeby z nimi pojezdzic. Jak ma sie takich znajomych to 1 osobowy i mozna z nimi jezdzic:) a w innym wypadku to budowałbym tylko 2 osobowy. Pozdrawiam
 
 
 
Kluczownik 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 187
Skąd: Czarna B-cka
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 12:03   

moim zdaniem 1 osobowy się nie opłaca, nawet jeśli masz kumpli na crossach quadach to zawsze sie przyda miejsce dla pasażera ;] a wagi dużo nie przybędzie nawet różnica nie będzie odczuwalna...
 
 
 
bartosz321
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 19:09   

preferuje jednoosobówki lepsze rozłożenie ciężkości(środek ciężkości) pozatym bardziej elegancki :D
 
 
piotrinez 


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 13:46   

Lepszy dwuosobowy można pojeździć z koleżankom :) Lepiej wygląda dwuosobowy duży :) ) a jednoosobowy to nie radocha samemu jeździć łeee tam ja jestem za dwuosobowym sory ze odświeżyłem ten temat ale mnie korciło :)
 
 
 
mlody_999


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 19:23   

Witam ja osobiście uważam tak:

Dla 1 osoby to tylko przy małych silnikach np z fiata 126p.

Dla 2 osób to jak w moim wypadku gdzie mam silnik 1300 cc to dla 1 mocy byłoby za dużo no i mam rozstaw kół jak w orginale garbusa i byłby za szeroki dla jednego. Na upartego dałoby się na 4 zrobić ale mało by było miejsca z tyłu i masa by się zwiększyła a nic by to nie dało bo kto jeździłby w terenie w cztery osoby nie zakupując się w byle kaluzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax