Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piranha na silniku yamahy
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 00:26   

rucio29 napisał:
No witam :) wrozrusznikiem dieslowskim a nie z poczciwego maluszka, bo przyznajmy ze maluch to wielka padaczka.


Przepraszam bardzo, czy ty masz zamiar jeździć na rozruszniku, czy na silniku z motoru? bo tak sadze po wypowiedzi.... chyba nie znasz jego możliwości.... przy odpowiednim wykorzystaniu bez problemu, swoją siłą da na obroty koła, by cofać... a co do diesla, moja propozycja od Jelcza:D... Wątpię by pycho prądniczki <alternator> ten kolo impulsatora dawał rade naładować aku chociaż 30Ah..., czy nie lepiej było by sprzedać cały motocykl i kupić poczciwego na łańcuch, sory ze tak mówię, ale stosunek przełożenia trybu atakującego i wieńca, w dyfrze będą podobne jak oryginalnie w motorze.... czyli po krutce mówiąc, będą duże obroty a słaby moment...

tak jak byś dał oryginalną zębatkę... (dla przykładu, oryginalnie w moto było ok 40, a do buggy dają 60 zębów)... ale to tylko moja opinia, może coś przeoczyłem, w tym temacie i się powtarzam, a może ten problem jakoś zaradzisz.. al tylko mówię o rzeczach na które trzeba zwrócić uwagę...
 
 
 
rucio29
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 16:25   

Nie musisz mi mówic ile zebów jest w motorze a ile daja w buggy bo to chyba wiem lepiej od Ciebie... po drugie to chyba czytasz tylko ostatnie posty bo jakos nie widac byś zagłębił sie w temat... faktycznie nie mam zamiaru jeździc na rozruszniku, co do ładowania to słyszałeś o alternatorze samochodowym napędzanym przez łancuch ?? Może lepiej dasz jakiś pomysł, zamiast niepotzrzebnie komętowac... Pozdrawiam :D
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:02   

siema ja też planuje robić piranhe z silnikiem jakiegoś scigacza.

Pasowały by mi plany takiego buggy po polsku może ktoś ma?
 
 
PepsiBoss 
Zlotowa Gwiazda


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:57   

A nie pasują ci te po angielsku? Wystarczy tylko kierownicę na lewą stronę przenieść i już są polskie;)

A tak na serio to czego nie rozumiesz w tych planach? Przecież do zbudowania potrzebne są Ci wymiary a nie lektura....
 
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 22:09   

no wiem z angielskiego mam 4 na koniec;)

Ja bym chciał kupić gotową rame a z planu dowiedzieć sie jak przenieść naped, zrobic chamulce itp.

tak tylko pytałem (wolałbym po polsku, bo miałbym czarno na białym o tym buggy)
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 22:22   

To od razu cię uprzedzam że czegoś takiego jak oczekujesz nie znajdziesz po polsku ... polskie pseudo plany to tylko zwymiarowana rama, napędy, mocowania, i te wszystkie pierdoły robisz sam we własnym zakresie.
 
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 22:50   

jakoś sobie będę radził dzięki;)
 
 
rucio29
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 09:44   

jak będziesz miał z czymś problem to z chęcia Ci doradzimy, po to jest to forum. Plany Piranhy są na tyle zrozymiałe że nie trzeba ich tłumaczyc. Jeśli chesz zakupic ramę gotową to zobacz tu... http://www.allegro.pl/ite...gy_piranha.html ale nie wiem czy to warte takich kosztów, bo za tą cene możesz zbudowac ja sam z silnikiem włącznie. Pozdrawiam
 
 
PiqEn 
Dawniej Piken97zmc


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 162
Skąd: Feliksówka
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:36   

Mi się zdaje że nie warte tych kosztów. Lepiej samemu zrobić i mieć $$ na wache ;)
 
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 11:30   

ja mam problem, bo nie mam gdzie wyspawać takiej ramy.

Buggy robie z ojcem na spółę i on mi powiedział że lepiej bedzie kupić gotową bo mu się nie chce z tym bawić;)
 
 
PiqEn 
Dawniej Piken97zmc


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 162
Skąd: Feliksówka
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 11:37   

126p napisał:
ja mam problem, bo nie mam gdzie wyspawać takiej ramy.

Buggy robie z ojcem na spółę i on mi powiedział że lepiej bedzie kupić gotową bo mu się nie chce z tym bawić;)




No to kupisz ramę ;-) Ja bym wolał osobiście bo zrobione samemu ;-) Własne rozwiązania konstrukcyjne :-) I nie tylko.
 
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 11:53   

ale jak kupie to moge coś tam jeszcze pozmieniać;)



A orientujecie sie za ile można kupić silnik ze skrzynią (na chodzie) od jakiegoś motocykla? np. od suzuki gs400?
 
 
PiqEn 
Dawniej Piken97zmc


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 162
Skąd: Feliksówka
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 12:19   

Na allegro.pl zobacz ;-)
 
 
 
126p
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 12:34   

patrzyłem ale nie moge zrozumieć czy te silniki są sprzedawane ze skrzynia biegów i sprzęgłem



mam linki z allegro ale nie moge ich jeszcze wstawić (linki można wstawiać dopiero po upływie 24 godz. zostało mi jeszcze 4 godz.)
 
 
PiqEn 
Dawniej Piken97zmc


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 162
Skąd: Feliksówka
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 14:22   

Wyślij do mnie na PW to Ci wkleje ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax