Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
nieseryjny wydech
Autor Wiadomość
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 00:15   nieseryjny wydech

witam. myślę nad wstawieniem tłumika końcowego z poloneza(stary typ) zastępując seryjny ze 126p. modyfikacja będzie w buggy wiec miejsca jest sporo.

robił już to ktoś przede mną?

chodzi mi głównie o zlikwidowanie charakterystycznego "pierdzenia" jednocześnie nie zwiększając zbyt mocno ilości decybeli. co o tym myślicie? ... pomysł i tak na 100% zrealizuje bo wszystko przygotowane jednak odpalić nie mogę bo silnik przechodzi wszystkim znane modyfikacje. jednak już jestem bardzo ciekawy dźwięku :lol:

poza tym nigdzie w necie takiego tematu nie ma... co najwyżej tłumiki tuningowe przeznaczone do malucha- to mnie nie satysfakcjonuje :roll:

dlatego można nieco podyskutować :)
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 01:17   

Niestetynie da sie wyciszyć klekotania silnika... ja u siebie mam nie seryjny ładnie bas dudni.. jednak i tak słychać klekotanie
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 01:59   

no ale pewnie jest to już dużo atrakcyjniejsze klekotanie :) ... marzy mi się bardziej a 'la gwizd/ metaliczny dźwięk... ale to chyba nie możliwe do uzyskania przy silniku 126p.

a u siebie z czego masz tłumik? przelotowy? ... no i jak z głośnością? :)
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 09:55   

mozna wyciszyc silnik malucha ale musialbys zastosować minimum 2 tłumiki , srodkowy i końcowy , wówczas automatycznie stracisz na mocy .

jesli chcesz uzyskac gwizd to zamontuj gwizdek na końcu tłumika ;p monza kupic cos takiego
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 11:40   

z tym gwizdkiem to porażka. z reszta nie chodzi mi o typowy gwizd... bardziej coś takiego jak miały starsze poldki na wysokich obrotach lub bmw 5 z początku lat 90.

czy 2 tłumiki mogą osłabić?... chyba nie do końca. sprawy mocy powiązane z wydechem są dosyć pogmatwane. tłumik końcowy od poldka gli jest przelotowy. wiec to może osłabić maluchowski silnik- jak dam twa i opory będą trosze większe moc może być większa. do tego kształt, średnica rur. bardzo skomplikowane wiec nie patrze za bardzo na osiągi silnika.

no i w każdym silniku jest inaczej... w innym silniku być może całkiem odwrotnie jak napisałem

tu trzeba umysłu inżyniera... poobliczać tego nie umiem :)
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 18:11   

chłopie co ty chcesz obliczać ? chcesz poddać ten pojazd badaniu poziomu hałasu czy coś ? Jesli chodzi o moc to zapewniam Cie ze znacznie spadnie a i tak klekotanie zwyklego malucha pozostanie . efekt o którym piszesz Ciezko bedzie osiągnąc na silniku malucha ,
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 21:34   

może być i tak:) ... za jakiś miesiąc będzie to wszystko złożone i wtedy zdam relacje:) . jeśli za bardzo osłabi lub wyć będzie to przy oryginale trzeba będzie zostac
 
 
 
bugowiec126 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 22:16   

do swojego buggu włożyłem tłumik od Ducati i cały czas słychac ten charakterystyczney dziwięk malucha ale ładnie pracuje na nim

http://img13.imageshack.u...e=dsc00145d.jpg

http://img13.imageshack.u...e=dsc00147s.jpg

http://img13.imageshack.u...e=dsc00146l.jpg
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 13:21   

wydech pierwsza klasa :) o i założyłeś bliżniaka na tył ?
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 22:00   

mam do was jeszcze prośbę :) mogli byście podać jakieś filmiki na których słychać dźwięk wydechu ? głównie liczę na _JF_ i bugowiec 126 :)
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 00:02   

http://www.youtube.com/watch?v=ok7VZx_-PDk

Prosze bardzo jak masz suba, to nawet fajnie dudni
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 01:56   

ło żesz ty :) a taki skromny byłeś ze słychać klekotanie :D jednym słowem wypas:) w następny weekend wrzucę swój filmik bo pierwsze odpalanie będzie ... mam nadzieje, ze chociaż podobnie chodzić będzie :)
 
 
 
darekxlaw 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 61
Skąd: LESZNO
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 20:25   

Ja zamontowałem kawałki rurek od malca i dołożyłem pustą rurę od busa , jeszcze nie testowałem ,ale mam nadzieję że będę potrzebował stoperów do uszu :D [img]http://www.fotosik.pl/sho...01403cfd256fa94[/img]
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 21:18   

jak odpalisz to się pochwal efektami:) ... że głośny będzie to mało powiedziane :D tylko na sąsiadów trzeba uważać bo to czasami nieprzewidywalne bestie są :D
 
 
 
darekxlaw 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 61
Skąd: LESZNO
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 21:58   

Odpalenie........... myślę że nie prędzej jak za 2 miesiące a sąsiad to właśnie dla niego dedykowany on śmiga obok mojego domu yamahą gryzli 750cc na samym kolektorze bo jak twierdzi tak lepiej śmiga
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax