Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 osobowy rower
Autor Wiadomość
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 16:19   2 osobowy rower

Witam. Kolega mnie poprosił czy zrobiłbym mu "rower" na 2 osoby, powiedziałem ze się zastanowię.

Dostałem maila ze sklepu i koszt kwadratowych profili (łatwiej je pospawać niż rurki) 30x30 x2mm to koszt 4.09 netto, czyli 5zl/metr. Profil tak jak babka napisała jest zimnogiety < czy takie będzie bardziej wytrzymały od goracogietego ? Sprzedają sztangi po 6m, czy jakbym wziął takie 2 to by starczyło ?

Na razie wozidełko ma być na pedały ale mówił ze silnik tez by się przydał.

I dlatego nie wiem co o tym myśleć, czy koła ze składaka podołają temu zadaniu ?

Zawiesiłem się na razie przy tylnym przeniesieniu napędu, żaden most nie wchodzi w grę ponieważ wszystko ma być lekkie i zgrabne.

Wozidełko ma służyć głownie do "rekreacji" po mieście a nie jeżdżenia po bezdrożach.

Może jakieś propozycje/sugestie ?





:D
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 16:33   

Nie łatwiej by było zrobić taki rower z dwóch normalnych?
 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 18:10   

Właśnie dostałem od niego 2 składaki. Wpadłem na pomysł żeby zostawić przedni widelec i główkę ramy oraz cała dupę. Zrobi się tylko "klatkę" i dospawa przód i tył. Z tyłu podłącze 2 pedały razem ośką na której będzie hamulec i zębatka. Oczywiście zastosuje się 4 amortyzatory z jakiegoś prl-owskiego wynalazku, po jednym na koło. Wymyśliłem tez ze zrobię przednie koła tak jak w starszych mercedesach < jak się skręca to koło się przechyla.

Teraz tylko muszę wiedzieć czym różnią się te rury.

Oczywiście prace zaczną się kiedy śniegu nie będzie :)
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 22:27   

hahahahahah niezły żart :lol:

bones a co z projektem 3osiowej ciezarówki z reduktorem od stara ? :lol:
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 22:40   

Bądźmy poważni :D od stara byłby za słaby, ja bym polecał od Kamaza i silnik Fadromy, a najlepiej to zrobić na gąsienicach :shock:
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 23:37   

To może ruskiego karaza? A taj to powrucmy do tematu do tego bicykla złożysz z 2 składaków ale tylko moce z 3 etry rurki wykorzystasz nie wiecej, stabilniejsze by było z 2 góralów, spawane najlepiej gazowo Mig, Tig itp
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 23:43   

Primo to trochę spokoju chłopaki bo poleca warny



A co do tematu to spokojnie starczą stalowe rurki półcalowe. Napęd na jedno koło z łańcucha. Lub jak chcesz się bawić to dwa koła, gdzie wbudowane zębatki będa robić za coś w rodzaju mechanizmu różnicowego.





No a najprościej to postawić dwa składaki obok siebie i pospawać obydwa razem jakimiś poprzecznymi rurkami - też będzie jeździc i dwa niezależne napędy :P
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 00:00   

pospawac widelce, kto szybciej pedałował wtedy bedzie skręcał jak czołg. Panie, dobrze, ale trzeba było by pokombinować przy równoczesnym skręcaniu kół, bo co będzie jak 1 skreci w lewo 2 w drugą strone?

A to moja wizja, na allegro czasem znajda sie takie rowerki można z nich sciągac
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 09:07   

Wyprowadzić dźwignie kierownicze i połączyć drążkiem, będą dwa koła na raz kręcić
 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 14:31   

To ma być "klatka" z kołami od składaka. Jak ja patrzyłem to wcale 3 metry nie wystarczy, ale 12 będzie w sam raz. Rurek nie będzie bo okrągłe (ihmo gorzej dopasować). Nie wiem tylko skąd wziąć taka ośkę i jak ja ułożyskować.

Czy ma ktoś z was 2 osobowego buggy ? mi wyszło ze szerokość w środku ma wyjść coś kolo 130cm, dało by rade wcisnąć 2 osoby w 1m ?
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 14:53   

Kwestia tylko czy te osoby to małe dzieci czy panowie z wielkimi brzuchami od piweczka wiec na to pytanie powinienes odpowiedziec sobie sam pod kogo chcesz robic i gniesc sie w ciasnocie czy odrobina komfortu.

Co do ładowania zbednego zelastwa (12mb 30x30 x2mm ) do napedu rowerowego to zły pomysl zauwaz ze rowerki takie co mozna wypozyczac sa robione z owiele mniejszych rurek przez co nie ma zbednej masy którą musisz napedzic im lzejsze tym lepsze i szybsze.(zawrotnych predkosci i tak nie osiągniesz :P ) a oske znajdziesz nawet na zlomie, troche wyobrazni.

albo lepszy sposób zerknij na youtube pod hasłem "daihatsu bike"
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 16:44   

Iz cienkosciennych rurek, i te 3 metry wystarczy jak zrobisz bicykla 2 kołowego



czy takiego co ma 3 koła

wybierz cos z porjektów



































 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 20:37   

To ma być raczej buggy z kolami od rowera, Wiem już ze silnik raczej będzie ale nie wiem czy z wski 125 czy jawy 350, ciekawo czy łańcucha starczy xD
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 21:05   

no no ambitny plan XD
 
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 23:29   

od roweru kółka do buggy :) powodzenia zycze w budowie ale cos nie widze jesli masz tak błachy problem i nie wiesz ze lancuch mozna przedłuzyc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax