Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
6 kołowa mini ciężarówka
Autor Wiadomość
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:03   

Tak z ciekawości: słonia to będzie wozić że aż potrzeba 3 osie?
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:21   

BoNes0 mocny łańcuch to mi sie wydaje ze będziesz miał w rozrzutniku ten co walki napędza one muszą być wytrzymałe :)
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:21   

Czyli temat zamknięty czekamy do wakaji, aż koleżka rame zmajstruje

ale gwarantuje że rozejdzie sie to po kosciach nie powstanie takie cus zobaczycie za tydzien odwali mu znowu cos i bedzie chciał zrobic hulajnoge z napedem na 4koła z hybrydowym silnikiem :mrgreen:
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:21   

Słonia to może nie, ale drzewo z lasu czy jakaś przyczepkę ciągnąc musi.

Znalazłem na necie takie cuś (nie mogę dać narazie linka) firma sprzedaje wielokliny (rurki i tulejki) rozciął bym półośkę na pół i wspawał bym takie coś. i problem bym miał z głowy.

Teraz tylko potrzebuje paru informacji

1. jaki samochód ma blokadę mostu

2. czy da się poobcinać te "rury" mostu tak żeby został sam mechanizm w obudowie ?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:22   

Po pierwsze jak chcesz dawać silnik od jelcza to on ci te mosty z terenówki powygina przy pierwszej lepszej okazji.



Przemyśl wszystko jeszcze raz od nowa i na spokojnie. Po pierwsze jaki to ma być duży pojazd bo jak wielkości ciężarówki (sugeruje sie tym silnikiem od jelcza) to rama nie może być też z rurek bo je powygina, Tu musza być dwie konkretne szyny na podłużnice i dopiero na to jakaś klatka z solidnym pałąkiem żeby w razie czego cię to nie przygniotło.





Teraz zakładając że masz silnik i skrzynię musisz mieć reduktor (os stara powinien być ok) i mosty też co najmniej od stara.



Nie wiem może źle myślę jak tak to mnie popraw.





Może lepiej takie coś ? Jak dobrze będziesz kombinował w 5-6 tysiącach sie zmieścisz tylko dobrze musisz z oponami zakombinować bo takie boggery jak na zdjęciu ponad tysiaka jedna kosztuje.



Unimog fajna sprawa ale za ruine trzeba z 8 tysiaków dać i drugie tyle żeby jeździł



Może nazbierać i kupić Stara 660, rozebrać do gołej ramy i kombinować z zawieszeniem i klatką.



Trochę mi się wydaje że za wysoko mierzysz. Dobra już wiem jaki to silnik, czyli coś bardziej wielkości lublina



Czyli może mosty od poloneza do tego tylko zakładając że ma mieć 3 osie z tego 2 napędowe ale które to napędowe ? Bo jak sam tył to reduktor tylko do redukcji biegu a nie odłączania jednej osi bo po co ? Chyba że jedna tylna i przednia pędne to reduktor może jeszcze dołączać przedni napęd.



Napisz więcej bo jak na razie to takie za przeproszeniem "sranie w banie"

bez urazy oczywiście



UPDATE



Mercedes G klasa ma blokady mostów, land rovery też maja blokady, Można w każdym sztywnym moście przerobić gruchę i dać przeguby ale musisz się liczyć ze znacznym osłabieniem takiego mechanizmy, szczególnie jak chcesz coś ciężkiego ciągać,
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:47   

Choinkę na święta to i za maluchem można przyciągnąć. Od pni drzew używamy Ursusa C-330, który ma napęd tylko na tylną oś i mimo blokady dyfra której nie używamy potrafi wiele. Co z tego że nawet zrobisz 4 osiowca a masy własnej nie będzie to mieć i wszystkie koła będą buksować.



A poza tym 1000zł za ramę i spawanie to się przeliczyłeś. Ta robota pochłania czasu a spawanie kosztuje (elektrody, prąd) plus czas pracy spawaczy (30zł/h - TAK! 3 dychy za godzinę jak nie mniej bo jest drożej!).



Półośki - mimo że mam spawane nie ukręciłem bo pojazda mam tak lekkiego że po orance nie da się jechać wogóle (mimo że prześwit 15cm jeszcze wystarcza). Jak dojdą do tego opony jodełki i rwanie drzewa liną masz zmieloną półośkę. Moje prowizoryczne półosie zanim właściwych nie zrobiłem ukręcałem 5 razy a nie było żadnych ruszań typu guma tylko jazda z prędkością komarka a koła były 12 '.



Lepiej nie bierz się za budowę tego pojazdu księżycowego, widzę że masz nikłą wiedzę o motoryzacji skoro zadajesz takie proste pytania typu mosty z blokadą albo jak zrobić napęd, o półosiach, które można bardzo łatwo zmielić jeśli już coś było modyfikowane.



Kup se Opla Fronterę, 4x4, za 10 kafli można dostać i po problemie. Możesz bez problemu po drogach publicznych też śmigać i policmajstry się niczego nie uczepią (jeśli masz prawko kat. B, dowód rejestracyjny pojazdu, ważny przegląd, OC - uświadamiam żebyś potem mnie nie targał po sądach że mówiłem to i to a się okaże że zakosisz komuś wózek i będziesz mnie winił).
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 19:51   

kup żuka diesla i doklej mu 3 oś i bedzie gites :D
 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 20:10   

Panie Pulsarusie

Wiec tak. Jednostka będzie silnik Andoria 4ct90 czyli silnik z lublina II 2,4l z turbo. Reduktor ma za zadanie rozdzielać napęd na 2 tylne osie i też za dodatkową skrzynie biegów. Reduktor może być z byle czego tylko żeby miał przełożenia. Pojazd ma wykręcać gdzieś 75km/h ( silnik pojedzie więcej ale jak maja być spawane półosie to lepiej nie próbować ).

Wymiary silnika mam - silnik będzie czekać na złomie do wakacji. Teraz muszę wymyślić jak do "skróconego mostu" zaaplikować półosie. Jak będę mógł jutro wysyłać to pokażę rysunki poglądowe.
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 20:25   

dokladnie polecalbym wlasnie tak jak sam chce zrobic.. czyli zuk 2,4 andoria i do tego skrzynia z reduktorem od uaza za 1500 i przedni most od uaza za 1000 i masz sprzet niedozajechania z napedem na 2 osie i git!!!! i w 5000 sie zmiescisz!!
 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 20:38   

Żebyś ty widział jaki u nas na wiosce jest ciężki teren :D aż karci się przejechać. Ostatnio był jakiś chłop z nadleśnictwa Nissanem Patrol (taki starszy) lecz cie zakopał i musiał korzystać z wyciągarki na prostej drodze !

Na youtube jest filmik o 8 kołowym buggy co później został przerobiony na 6 bo nie dali rady jeździć :P , wystarczy wpisać "baruch"
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 00:14   

No ok ale baruch to nie do końca przemyślana konstrukcja z za złabym silnikiem i do to poruszało się po pustyni, oni błota na oczy nie widzieli.
 
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 12:00   

Napisałem do jeden firmy do robi przeguby i półosie i powiedzieli ze mogli by zrobić rozsuwane, lecz ciekawo jak z cena :cry:
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 12:21   

Jak będą 3 kafle to cud...

Za bardzo wydziwiasz z wymaganiami, niezależne zawieszenie :| Żadna ciężarówa nie ma takiego... Nie wróżę sukcesu i czuję że jeżeli projekt nie upadnie w fazie projektowej tak upadnie w fazie wykonawczej - wtedy się człowiek przebudzi ile kasy wtopił.
 
 
BoNes0
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 12:42   

Nie będzie źle. za tydzień pojadę na złom i popatrzę w których mostach półosie wsuwają się wystarczająco. Np. w rav4, audi, bmw, vw, są takie mosty tylko ze nie maja blokady. Najwyżej się będzie bez blokad jeździć.

Będę musiał porozglądać się nad jakimś dobrym mostem. Z tego co patrzyłem to będzie koszt 1tys zl za każdy ( chodzi mi o kompletny most, razem z tarczami itp. ).

Jak narazie to bedzie tak :

silnik 2000zl

2 mosty 2000zl

reduktor 500zl

przerobienie półosi 500zl

rama 1500zl

6 kolumn Macphersona 1000zl

6 kół 1000zl

wały kardana 500zl

układ kierowniczy itp. ?

Cena odstrasza ale to będzie robota na parę lat wiec bez problemu się wyrobie z pieniędzmi.
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 13:49   

6 kolumn Macphersona 1000zl :mrgreen: po hu..a pakowac tam mcpersony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11


Partnerzy

MadMax