Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie o rejestracje buggy
Autor Wiadomość
szypowski1
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 20:35   pytanie o rejestracje buggy

witam w zwiazku ze chciał bym aby moj przyszły pojazd był dopuszczony do ruhu drogowego to mam kilka pytan....odnosnie wymogów jakie musi spełniac



jesli chodzi o jego nośnośc to jaka musi ona byc....z tego co wiem powinan byc ze zapasem bezpieczenstwa



jesli silnik bedzie zasilany gazem to jak to ma byc zreobione gdze butla



czy sa jakies ograniczenia co do silnika??



z jakiego materiały zrobic podwizie jesli silnik wazy ok 400 kg ( bedzie z przodu i naped na tył) zastanawiam sie nad rurą prostokątna o jakims kąkretnym przekroju



czy ktos rejestrował juz pojazd włąsnej konstkykcji??



i sorki za moje orty:d

pozdrawiam
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 21:19   

pytania na temat rejestracji juz byly nie raz na tym forum i tam powinienes zadawac te pytania a nie zakladasz nowy temat

co ty za silnik chcesz włozyc ze wazy 400 kg? od tira?

i wytlumacz mi jak wygląda rura prostokątna?

rura to rura zazwyczaj jest okrągła w przekróju, prostokatny moze byc profil

za gaz sie nie bierz jak nie masz pojecia jak dla mnie to mozesz ja miec na plecach aby instalacja byla dobrze zrobiona i bezpieczna, umiejscowienie butli zalezy juz od Ciebie

Najlepiej przejdz sie do swojego oddziału komunikacji i tam rozwieją Twoje wątpliwości co do "rejestracji pojazdu włąsnej konstkykcji"
 
 
 
szypowski1
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 13, 2008 22:01   

no mam do dyspozycji silnik z bmw...ma cos ok 5 litrów i 12 baniaków...to tylko na gaz bo palowi jak wiemy drogie jest a taki silnik to chyba za bardzo je lubi skrzynia jest most .....zawieszenei mam z omegi to powinno wytrzymac bo ona miałą tez 3 litrowy silnik......gaz jest w silniku zamontowany to wystarczy tylko go wsadzic bez rozbierania
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 22:19   

Rozumiem ze chodzi ci o rejestracje pojazdu typu"SAM" bo pojazd wolnobierzny to to raczej nie bedzie :)



Co do pojemnosci silnika to nie ma ograniczeń ale musisz mieć dokumentację tegoż silnika aby móc przeprowadzic dalsze kroki rejestracji ...



Podwozie zrób z takiego materiału zeby ci rzeczoznawca wystawił opinie , jezeli rama bedzie z kątownika opini zapewne nie otrzymasz , im mocniejsza konstrukcja tym lepiej ... Napewno rama musi byc pospawana mocno pzrez człowieka do tego uprawnionego , dobrze by było aby wystawił ci dokument potwierdzający atest ! To pomoze w opini rzeczoznawcy ...



Co do zasilania gazem to niestety ale nie mozesz sobie pzrzełozyc butli tam gdzie ci sie podoba , chyba ze zrobisz to nielegalnie . Prawidłowo instalacje gazową musi zamontowac firme w tym sie specjalizująca która wystawi ci odpowiedni dokument potwierdzający prawidłowy montarz !
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 23:05   

Mówiłem przeglądnij to, tam znajdziesz odpowiedzi nie tylko na pytania które tu zadajesz, cała encyklopedia:

http://forum.tuning.info.pl/viewforum.php?f=35



Nie wiem czy mnie rozumiesz :(
 
 
szypowski1
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 13:27   

tylko moze byc lipa jak przyjdzie mi zdemontowac instalacje gazową bo ....nie wyrobie by lac do tego silnika......chyba zeby zamienic go na cos mniejszego jakies 2,5-3,0 koniecznie z napedem na tył
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax