Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
w sprawie hamulcy od 126p
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 08:49   w sprawie hamulcy od 126p

Siemanka, juz powoli kończe swoja estie, ale cos mnie denerwuje zakładanie hamulcy, aczkolwiek jak złoże i te szczeki przesune na tej przezynie do wewnatrz i i tak jak zaloze bemben, to tra i tak o szczeki czy o cos, jeddno zlozyłem i jest ok, a z drugim trze, czy to sie za jakis czas wyrobi i nie bedzie halasowac ? i jeszcze jedna sprwa z tymi sprezynkami, ale nie tymi co napinaja tylko te co sa na szczekach w których sie przesuwa sprezynka bo tyle mam zalozone nowe a stare mam z przody, i czy jak je troche poczysciłem, czy one beda odbijac, podzas hamowania, czy je trzeba dokłądnie wyczyścić?

Ps sory za brak polskich znaków
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 13:13   

obciera ci bo z jednej strony szczeki mogą byc grubsze albo beben ... jezeli koło sie w miare lekko kreci to sie same podstawią ...



tych sprezynek nie trzeba wołgule czyscic ! załozyc i użytkowac :)
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 22:24   

U mnie hałasuje po dzień dzisiejszy, robiąc hamulce musiałem dać nowy cylinderek bo jakiś pajac tak dokręcił odpowietrznik że nawet spawarka nie pomogła, mnie nie szkodzi a wszystko hamuje jak należy.
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 10:54   

ja mam problem z odpowietrzeniem :? hamulce zrobiłem tylko na przód , przewód ten co idzie do tułu zaslepiłem
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 11:53   

tzn jaki problem, czy do pompy zesbiorniczna wlewa sie płyn, czy pompa pompuje, jak tak, to raczej nie powinno byc problemów
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 15:02   

piotrek350 napisał:
ja mam problem z odpowietrzeniem :? hamulce zrobiłem tylko na przód , przewód ten co idzie do tułu zaslepiłem


Na tył nic nie zaślepiaj, wyciągnij węża zasilającego od tłoczka na tył i go zatkaj by płyn nie uciekał ze zbiorniczka.
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 18:48   

Mam taki problem ze nie da rady odpowietrzyc hamulców na przedniej osi mam tylko na przód zaslepiony trzeci otwór na przewód do tylnej osi czy to moze byc tego przyczyna , przewody mam wszytskie nowe cylinderki tez



to co napisał StMichel nic nie dało :?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 19:28   

Nie ma czegoś takiego jak nie da rady !!!. Jeśli masz całą instalację poprawnie zmontowaną to .. po pierwsze odkręć ten korek z trzeciej dziury w pompce, teraz odkręć jeden odpowietrznik i pompuj pedałem hamulca aż poleci płyn i zakręć drugą stronę tak samo i musi działać. Tej trzeciej dziury w pompce nie zatykaj szczelnie tylko jakąś szmatkę tam wsadź bo tak jak masz teraz może ci pompka nieprawidłowo działać. Pamiętaj że jest ona 2 poziomowa i w tym drugim poziomie może się robić takie ciśnienie przez zatkany otwór że nie pracuje ona w pełnym zakresie a tym samym nie rozpiera w pełni szczęk w hamulcach
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 19:38   

może pompa zle złożona ja mailem taki problem przez omylke nie założyłem jednej uszczelki układ dobrze odpowietrzony a hamulec ciulowy a w pompie musiss zaslepic 2 komore tam gdzie wychodzi na tył. nie sluchaj bzdur ze nie zakladac wezyka.
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 20:30   

Luki ja odpowietrzałem i nie miałem zatkanego wyjścia na tył, to jest osobna komora chyba że ma zasilanie z zbiorniczka podłączone do obydwu wejść to tym trzecim będzie mu lecieć płyn, ale jak podłączył zbiorniczek z płynem tylko do krućca na przód to druga sekcję od pompki bym zostawił nie zaczopowaną na amen.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax