Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanko
Autor Wiadomość
xXBeBusXx
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 01:28   Pytanko

Witam!!

Mam pytanie.

Mam 16 lat i chciałbym zbudować szajowóz...

Czy można zrobić rame samemu i jakoś nabić ATest?Czy trzeba kupić rame już z ATestem??

Czy jeżeli kupię rame oryginalną z ATestem to czy mogę coś w niej zmienić np. Szerokość czy coś w tym stylu??

Czy Szajowóz może być zabudowany jak samochód, czyli np. może mieć drzwi, szyby, zakryty silnik, i cos w stylu bagażnika ??

Mam nadzieję, że otrzymam rozważne odpowiedzi

PS: Niech niektórzy głupie komentarze zatrzymają dla siebie.!!

Pozdrawiam
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 01:55   

moja odp, ja tez mam 16 lat, nie robie buggy legalnego bo to bez sens, drzwi itp w buggy to tez bez sens, buggy to tylko silnik koła i klatka z rurek
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 09:36   

Nie wiem po co atest? Zresztą nawet pojazdy SAM nie potrzebują atestu do rejestracji. Też mam gdzieś jakieś normy... A na wyścigi nie dopuszczą nie wiadomo choćby co by się miało (KJS).
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 09:52   

- z atestem to zapewne kupa srania

- jak ingerujesz w konstrukcje( poszerzanie itd.), to ten atest już nijak ma się do tej ramy

- może być, ale po co? to się troche mija z celem. Po to robi sie takie buggy żeby było lekkie, pół biedy jak wszystko tworzywem zabudujesz :? a nie tak żeby znów wyszedł powrót do malucha;]

pozdr
 
 
 
xXBeBusXx
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 21:45   

Ale, mogą dopuścic do rejestracji czy nie..? Bo w mojej miejscowości jeździ dużo psów i co mogą zrobić jak złapią bez rejestracji?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 22:31   

Zakładając że wykręcisz z kieszeni jakieś 4 tysiące na atesty i pierdoły potrzebne do zarejestrowania tego to powiedz mi jak chcesz tym jeździć jak nie masz prawa jazdy.



Na wszystkie twoje pytanie odpowiedź brzmi TAK, jest to jedynie kwestia pieniędzy i to nie małych.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 23:10   

TANIEJ WYJDZIE KUPIC JAKAS BUGGY S HIńSKIM SILNIKIEM, NA ALLEGRO Z HOMOGACJA NIZ BUOWA ATESTY HOMOLOGACJE REJESTRACJE
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 23:29   

Cytat:
Podstawa prawna:

Dowód



Kodeks Postępowania Administracyjnego; Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 58., poz. 515 z późn. zm.) oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy; Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o dział. ubezp. (Dz. U. Nr 124 poz. 1157); Dz. U. Nr 227 z 2003 r.





Wymagane dokumenty:



dokument tożsamości, w przypadku kiedy właścicielem pojazdu jest firma posiadająca osobowość prawną do wniosku o rejestrację należy dołączyć: aktualny odpis z krajowego rejestru sądowego i zaświadczenie o nadaniu nr REGON. Sprawy rejestracji mogą załatwiać osoby upoważnione do reprezentowania firmy, wymienione w krajowym rejestrze sądowym lub osoba upełnomocniona przez wyżej wymienionych - w takim przypadku wymagane jest pisemne upoważnienie, w przypadku, gdy rejestrowany pojazd stanowi własność firmy nie posiadającej osobowości prawnej, do wniosku należy załączyć aktualne zaświadczenie o prowadzonej działalności, a w przypadku spółek cywilnych - zaświadczenie każdego ze wspólników i umowę spółki; wniosek o rejestrację tymczasową - I etap rejestracji;



wniosek o zarejestrowanie - II etap rejestracji; dowód własności silnika oraz dowód rejestracyjny pojazdu, jeżeli silnik pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, lub zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce rejestracji pojazdu z którego pochodzi silnik, jeżeli silnik pochodzi z pojazdu wyrejestrowanego lub z pojazdu, w którym dokonano wymiany silnika;



w przypadku, gdy silnik sprowadzono z zagranicy, należy załączyć dokument własności wraz z dowodem odprawy celnej przywozowej; w przypadku gdy zakupiony silnik nie posiada numeru, do rejestracji należy załączyć decyzję Prezydenta o nadaniu numeru na silniku, a także zaświadczenie ze Stacji Kontroli Pojazdów potwierdzające nadanie cech identyfikacyjnych w przedmiotowym silniku; oświadczenie złożone pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, że wnioskodawca jest właścicielem pozostałych podzespołów i części służących do zbudowania pojazdu "SAM";



zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego oraz dokument identyfikacyjny pojazdu "SAM";



zaświadczenie o nabiciu numerów nadwozia /podwozia /ramy.





Sposób załatwienia sprawy:



Etap I - organ rejestrujący wydaje tablice tymczasowe i pozwolenie czasowe w celu przejazdu pojazdu na badanie techniczne. Decyzję na nabicie numeru nadwozia /podwozia /ramy konstrukcji własnej, które zostały wykorzystane do budowy pojazdu marki "SAM". Jeżeli dane zbywcy silnika zawarte w dowodzie własności są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym wymaga się przedstawienia dokumentów pośrednich.



W przypadku gdy zbywcą pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, jako dowód własności potwierdzający nabycie prawa własności przez tego zbywcę dopuszcza się uwierzytelnioną notarialnie kopię tego dowodu własności.



Etap II -w dniu przedłożenia w Urzędzie kompletu dokumentów dotyczących własności elementów, części, z których pojazd zbudowano (rachunek-umowa za silnik + oświadczenie dotyczące pozostałych części), zaświadczenia o nabiciu oraz dopuszczenia pojazdu do ruchu (zaświadczenie ze Stacji Kontroli Pojazdów) zostają wydane stałe tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny i decyzja o zarejestrowaniu pojazdu, wymaga to ponownego zgłoszenia się właściciela do Urzędu.



Jeżeli dokumenty przedstawione do rejestracji zostaną zakwestionowane, może być wydana decyzja odmawiająca rejestracji pojazdu.





Opłaty



I etap

w kasie Urzędu: od 34,00 zł do 57,50 zł (opłata zależy od rodzaju pojazdu)

opłata skarbowa: od podania / wniosku - 5,00 zł;

od każdego załącznika - 0,50 zł



II etap

w kasie Urzędu:

od 57,50 zł do 140,50 zł (opłata zależy od rodzaju pojazdu)

500,00 zł - karta pojazdu (dotyczy pojazdów samochodowych)

opłata skarbowa: od podania / wniosku - 5,00 zł;

od każdego załącznika - 0,50 zł

opłata ewidencyjna za wydanie: dowodu rejestracyjnego -1,00 zł

pozwolenia czasowego -1,00 zł zalegalizowanych tablic (tablicy) rejestracyjnych - 1,00 zł

nalepki kontrolnej -1,00 zł

karty pojazu -1,00 zł

Inwalidom wojennym i wojskowym przysługuje 50% zniżka od opłat za tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny i pozwolenie czasowe (tylko w odniesieniu do jednego pojazdu samochodowego, który nie służy do zarobkowego przewozu).





Termin załatwienia:



I etap - zależy od czasu w jakim właściciel uzyska skierowanie na nabicie numeru nadwozia /podwozia / ramy konstrukcji własnej w Urzędzie m Wydział Transportu i Dróg Publicznych oraz otrzyma zaświadczenie ze Stacji Kontroli Pojazdów o nabiciu i dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Maksymalnie 30 dni.



II etap - Do 30 dni.




Dobrze by było zeby moder przykleił to w odpowiednim dziale
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 07:34   

Przypominam, że do rejestracji rama nie potrzebuje ani atestu ani homologacji! A jak pały złapią niezarejestrowany to trudno, czy homologacja czy nie i tak zrobią swoje (dowalą za brak oc, prawka, a szaję lawetą na policyjny parking).



Jak to diagnosta mówi to jest ciotą, i zawsze trzeba się podeprzeć opinią rzeczoznawcy motoryzacyjnego a po opinii nie ma gadania, muszą zrobić przegląd.
 
 
xXBeBusXx
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 21:52   

To raczej dam sobie spokój... Kupię sobie malucha i zawsze łagodniej jak jest OC i AC i wszystkie papiery oprócz prawka... Zawsze chciałem szajowóz ale jak to tak to może kiedys kupie z dokumentami. A jak ma papiery to można wyjechać na ulice..?
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:05   

AC na malucha ? :| |



Jezeli masz OC na szaye to mzesz wyjechac ale dostaniesz mandat za kierowanie pojazdem niedopuszczonymn do ruchu drogowego ...



Za brak prawa jazdy jest mandat w wysokosci bodajze 500 zł
 
 
 
xXBeBusXx
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:08   

Z tego co przeczytałem od maurycy126p to jeżeli dobrze zrozumiałem to gdy pojazd będzie OK to tablice są na stałe..?
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:30   

I w zależności jaka milicja może być sprawa w sądzie i pożegnanie z prawkiem do 21 lat.
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:34   

Dokładnie tak ...
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 22:36   

Jeśli uda się go zarejestrować i przejdzie przegląd to tablicę są na stałe jak w każdym innym samochodzie. Chyba nie myślałeś że będą kazali wymieniać co pół roku ;) .



Jeśli czaisz się na jazdę bez prawka to życzę ci żeby cię złapali i dopieprzyli maksymalny mandat. No chyba że chcesz szalec po polach i się uczyć techniki jazdy ;)



A tak zakładając że chcesz coś taniego mieć do jazdy to maluch będzie najtańszym rozwiązaniem. Za dobrze zrobionego szayowoza to kupisz z 5 maluchów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax