Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
buggy 4x4
Autor Wiadomość
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 20:59   

Co do czasu to ja budowałem przez miesiąc po kilka godzin codziennie.



Niektórzy klepią już od wiosny i nie mogą jeszcze skończyć (pozdro Jarek :) ), a większość skończyła na pytaniach jak zrobić albo skąd wziąć plany.



Jak tym masz tylko pomagać a mechanik jakiś znajomy ma ci to robić to obstawiając że uprzesz się i będziesz chciał skończyć to daje rok budowy.

No ale życzę ci dotrwania przynajmniej do początku budowy
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 22:02   

maluszej już stoi od dawna a silnik jest od toyoty 4 runner ale ma głowice jebniętą

i nie nabijam nikogo ;]
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:25   

O kolego to zrobienie głowicy w tym silniku pochłonie więcej pieniędzy niż to warte. A pomyślałeś o tym że do takiego silnika trzeba kupić osprzęt, za który na szrocie zapłacisz pewnie z 2 tysie. A gdzie reszta gratów; skrzynia mosty itp.



Weź sobie tego malucha rozbierz, zrób z niego buggy trochę poszperaj w necie, obeznaj się z mechaniką i wtedy możesz myśleć o poważniejszych projektach. Jak to się mówi "nie od razu Rzym zbudowano" Tematów jest tyle że nie powinieneś w ogóle zadawać pytań tylko pisać o postępach w pracach
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 23:54   

pulsarus napisał:
Niektórzy klepią już od wiosny i nie mogą jeszcze skończyć (pozdro Jarek :) )


mam na to usprawiedliwienie, chodze do szkoły, ale dzieki ze pomyslałes o mnie :twisted:

dokłądnie

weź poczytaj troche na tym forum, mnie pomogło,

poecam jeszcze ten temacik http://www.elektroda.pl/r...6679&highlight=







piotrek350 napisał:
buKKa czemu wszystkich nabijasz w bambuczo ?? pierwsze piszesz ze masz silnik 3.0 v6 a za pare minut juz masz maluszka na dawce to jak to jest umiesz załoatwic wszytsko tak szybko czy krecisz jak niedorozwiniety?


hmm znowu sie zaczyna....

jak za moich czasów
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 00:55   

@buKKa jak sam napisałeś nie masz doświadczenie, a co za tym idzie NIE WIESZ czego chcesz, coś tam Ci świta, że chcesz zrobić jakiegoś upalacza, tak żeby wszystkim kopary opadły. W tym miejscu Cię trochę rozczaruje, bo tak bez ' to nie opracujesz rewolucyjnej konstrukcji, a tymbardziej jak CI to ktoś inny będzie robił. Wiadomo, mechanik, ale na allegro były już jakieś łaziory, robione niby przez mechaników w zakładzie, co nie wyglądały na zbyt przemyślaną konstrukcje- więc może się okazać że Twój znajomy jest w istocie wyśmienitym mechanikiem, ale niekoniecznie będzie czuł co jest grane- heh, tak jak ludzie, którzy mnie pytają po co ja w bagno wjeżdzam :P - ale może być też zupełnie inaczej, czego CI niezmiernie życzę.

Mówiłeś że masz dostęp do wielu samochodów, więc polecam pochodzić sobie po takim placu, popatrzeć jakie są zawieszenia, jakie silniki, jakie skrzynie- potem jak to ze sobą zegrać itd (gdybym ja tak miał, hehe)

Chodzi o to żeby sobie wyrobić taki zmysł, że jak zobaczysz np. półośkę, to w myślach już sobie resztę zawieszenia dokombinujesz.



Podsumowując, to zrób z tym mechanikiem łaziora na malaczu, filozofii tam nie ma, a i tak zobaczysz ile przy tym jest roboty- przy okazji zaczniesz bardziej łapać jak budować sprzęty.



pozdr



p.s. jak chciałeś żenić jakiekolwiek podzespoły malacza z tamtym silnikiem 3.0, hm, to tak jakbyś go równie dobrze w wózku z supermarketu zamontował :P
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 09:49   

teraz to się zastanawiam nad rozbitą corsą droga nie jest a żeby tylko podzespoły były

odezwę się jak kasa będzie ;]
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:30   

Swietny materiał na bugga !! ... ;]
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 13:15   

1 pytanko a najpierw robić rame a potem dospawać wszystkie uchwyty pod silnik zawieszenie itp

i czy ta rama powinna mieć jakieś wymiary, czy moge robić tak jak mi się wymyśli a potem umieszczać zawieszenie?
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 13:43   

Ad.1. Nie możesz na chybił trafił zrobić, bo wszystko musi ze sobą grać. Rozrysuj sobie to na kartce i pokombinuj jak ta rama ma wyglądać, żeby każdy element (zawias, silnik itd.) mógł się bez problemu w niej zmieścić. Jak będzie rama, to wtedy robisz uchwyty na podzespoły.

Tak więc teraz masz najtrudniejsze zadanie, czyli projekt :P
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 15:03   

a wystarczy odpowiednia "szpara" na silnik tak żeby wchodził a potem dospawanie czegoś żeby dokręcić ?



wiem już jak rama będzie mniej więcej wyglądać ;]
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 16:22   

no niby wystarczy, tylko żeby potem nie wyszło tak, że jakaś rurka blokuje wstawienie skrzyni, albo wychodzi akurat w miejscu jakiegoś innego elementu-
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 16:49   

dzięki za odp na razie zacznę poszukiwania malczana i jak coś się ruszy zdobędę części etc. to się odezwę
 
 
Kluczownik 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 187
Skąd: Czarna B-cka
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 18:31   

buKKa napisał:


a co do dawcy to już jest maluszek

:roll:




nie rób kogla mogla czyli go masz czy jeszcze szukasz ???



sam jakoś dziwnie to wszystko opisujesz, najpierw jest potem niema potem inne a w końcu wyjdzie że nic ... to jak to jest??( w sumie pewnie i tak sie nie dowiemy ;p)
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 20:50   

hhaha



a nie mówiłem ? :P to jakis idiota mówie ze ma silnik 3.0 puzniej ze ma malucha a za dwa dni juz go niema
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 21:00   

Mi osoboscie lepiej jest ustawić podzespoły i do nich spawać rame :)





Chłopaki a moze to bedzie rurak na zawieszeniu malucha z silnikiem 3.0 , skrzynia z corsy bo o niej takze było wspomniane :D :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax