Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
buggy 4x4
Autor Wiadomość
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 17:12   buggy 4x4

witam mam zamiar za jakiś 1 miesiąc zacząć budować buggy 4x4

kasa to wielki kłopot nie jest składanie też

tylko nie wiem jak się do tego zabrać bo nigdy czegoś takiego nie robiłem



i dlatego piszę tutaj potrzebuję jakiś planów żeby jakoś zacząć i od czego wziąć najlepiej silnik

ten buggy będzie na 2 osoby

mam nadzieję że pomożecie ;]

na początek będę miał ok 700 zeta 8)



podzespoły to nie kłopot bo mam znajomego który ma duuużo części od aut ;]
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 18:33   

załatw sobie silnik skrzynie most itp. od jakieś osobówki 4x4 np sierra, tylko 700zł na tati pojazd to mnie sie za bardzo nie widzi coś złożyć
 
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:25   

Na rozgrzewkę zrób zwykłego buggy na bazie malana, zobaczysz czy będzie Cię stać później na coś bardziej skomplikowanego bo to nie są klocki lego.



Tak swoją drogą nawet po pewnej przeróbce skrzyni 126p można wypuścić napęd na przednią oś, ale narwanym i nie mającym żadnego pojęcia nie powiem co trzeba zrobić bo nie mam zamiaru być obrzucany bluzgami jak ktoś to zrobi niefachowo. Zresztą sam tego jeszcze nie robiłem.



A 700zł to kwota niewystarczająca, rury, a dopiero od 1500 można kupić dawcę 4x4 (na części wychodzi drożej).
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:37   

Ludzie nie szarpcie sie z motyka na słońce !!



jak ty chcesz zacząc bvudowe skoro nie wiesz nawet jaki silnik zamontowac...



StMichel ma racje , zbuduj na poczatek cos na maluszku ... 4WD jest zbyt skomplikowanei kosztowne jak na pierwsza konstrukcje ...
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 19:37   

Na pierwszy projekt zbyt duże wyzwanie, tym bardziej jak chcesz plany to powodzenia w projekcie bo ci nikt takich nieda, a dlatego że takich projektów jest znikoma ilość. JKażdy robi po swojemu. Tu trzeba posiedzieć i pomyśleć. Sam przymierzam sie do takiej zabawki pędzonej na cztery łapy, plan budowy już mam. Tzn. wiem co z czego ale jesli liczysz że powiem ci jak przycinac rurki co do centymetra i od czego czesci to nawet nie pytaj. No i 700 zł to może starczy na sam silnik.
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 22:04   

nie nei nie kasa to naprawde nie kłopot i tak na 1 raz chce tylko na tył napęd ale się powoli przymierzam po prostu na 4x4

a co do planów to nie chce od wac jak ciąć tylko jak to ma wyglądać bo wogóle nie wiem

tzn rysunki podglądowe

a co do podzespołow to już mam silnik 3l v6 ;]
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 22:20   

http://www.szayowoz.fora....opinie,326.html



Przejrzyj ten temat, trochę rozważań i przemyśleń jest w nim zawartych. Tylko że ja planuje cos mniejszego i skromniejszego.



Ten silnik który chcesz to prędzej bym dał do jakiegoś większego projektu na kompletnym napedzie z terenówki na sztywnych mostach. Ale już widać że coś tam zaczynasz kminić ;) .



Pamietaj, nie sztuka dać 200 konny silnik i zrobic reszte tak ze będzie zrywać na starcie wałki czy przeguby które moga wyrzadzić kierowcy krzywdę. A do tego silnika który posiadasz trzeba jednak włożyć trochę pracy nad budową, wszystko przemyśleć, dobrze pospawać i tu niestety trzeba sporo zainwestować żeby to się trzymało kupy i wyglądało estetycznie a nie jak kupa
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 22:56   

i znowu za wysoko mierzycie ... nie znam twoich aspiracji ani doswiadczenia w budowaniu czegokolwiek ale domyslam sie ze samo podłączenie silnika na V zgubi cie chociaz by przy podpięciu silniczka krokowego ...
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 17:20   

a tak mniej więcej to ile potrzeba kasy jakbym chciał robić ramę na 2 osoby i co lepsze napęd na przód czy tył ;]
 
 
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 17:31   

Jak zadajesz takie pytania to wogóle nie rób buggy.
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 17:57   

??
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 18:04   

buKKa - w zaleznosci za ile kupisz dawce ,,, biorac pod uwage rurowca np. na fiacie uno to sam dawca bedzie kosztował ok 1000 zł i wówczas mozesz zrobic przednio napedowca albo tylno .... dp tego dochodzi materiał na rame ,nie wiem czy masz czy bedziesz musiał kupic , srednie zaplecze warsztatowe no i troche umiejętnosci ...



kazdy zakładający tego typu tematy z pytaniami powinien przedstawic swoje mozliwosci zarówno finansowe jak i umysłowe .



czyli:

jakim budzetem operuje (wiadome ze za 50zł ciezko zbudowac 4WD)

jakie posiada narzedzia (sama wiertarka i młotek nie wystarczy)

jaką ma przeszłosc konstrukcyjną (czy miał rekojeśc choc raz w zyciu w dłoni)
 
 
 
buKKa
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 18:11   

na razie kasa będzie 700 zł

co do narzędzi jest profesjonalny warsztat

a co do przeszłości to tylko będę pomagał przy budowie

a co do dawcy to już jest maluszek



na razie się pytałem ile zajmuje sama budowa ramy no i jeszcze koszta takiego 2 osobowego ;]



a co do budowy to tak ja daje kase materiały i pomagam a znajomy mechanik robi :D

ja mam 16 lat i mało co się bawię w naprawy na razie tylko jeżdżę i pomagam



:roll:
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 20:00   

to radze sie narazie nie bawic sie w 4x4 tylkoi kupic jakiegs dawce ta to twoje 700zł wywalic wszystko co trza <silnik zawiecha skrzynia itp, zostanie ci praktycznie sama buda sprzedasz ja na złąm ew drzwi okna itp mozna opchnoc i za to kupisz materiał na rame,
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 20:28   

buKKa czemu wszystkich nabijasz w bambuczo ?? pierwsze piszesz ze masz silnik 3.0 v6 a za pare minut juz masz maluszka na dawce to jak to jest umiesz załoatwic wszytsko tak szybko czy krecisz jak niedorozwiniety?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax