Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie pojazdu, ile zapłacę
Autor Wiadomość
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 14:03   Ubezpieczenie pojazdu, ile zapłacę

Mam pytanie:

Ile zapłacę za ubezpieczenie samochodu Seat Cordoba 1,9TD rocznik 94

Mam 19lat, prawko od roku, jest to mój pierwszy samochód, nie mam odnotowanych żadnych kolizji czy wykroczeń.

Domyślam się że żadne zniżki nie będą mnie obowiązywać.

Czy ktoś wie ile mniej więcej zapłacę za rok ubezpieczenia, oraz proszę o radę gdzie najtaniej (małopolska, wieś Bobowa)
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 17:08   

Jak nigdy nic nie ubezpieczałeś to nie masz zniżek, poprzeglądaj sobie strony ubezpieczycieli, masz kalkulatory do obliczania składek.



Ja mam Mercedesa C klase 93 rok 2.0 diesel, współwłaścicielem jest mama, ma 60% zniżek, płace niecałe 400 zeta na rok. ubezpieczenie w MTU
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 17:18   

Patrzyłem tylko wyskakuje mi Error Debug jak zaczyna obliczać online.

Też myślałem żeby dać autko na tatę on też ma sporo zniżek tylko... czy się zgodzi bo lekka stłuczka i zabierają 5-15% zniżki podobno
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 18:37   

tak zabierają ale to po jakims czasie zas wraca ...chyba nie myslisz dzwonować auta co tydzien ? wes sobie ojca jako współwłasciciela bo inaczej zjedza cie koszty .

HDI ma tanie składki ... dla przykładu ja pytalem o ubezpieczenie na Vectre B 2.0 benzyna to bez zadnych znizek w PZU powiedzieli mi 1250zł !!
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 00:19   

nie ojca wspolwlasciciela tylko ojca na wlasciciela i a siebie jako wspol wlasciciela wtedy bedziesz mial skladke 130% - znizki ok 60%, a jak na siebie to bys mial az 180% stawki podstawowej, czyli duzo.

ja za Seicento 900 zapłaciłbym ok 600zł a tak jak mam na ojca a ja wspolwłasciciel to place 260zl
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 14:57   

A czy można ubezpieczyć pojazd na osobę 3 która nie posiada prawa jazdy. W moim przypadku była by to matka. Czy jest taka możliwość, ewentualnie jakie zniżki/zwyżki
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 16:24   

Właścicielem może być osoba która nie posiada prawa jazdy a zniżki to już zależnie czy ma jakieś czy nie, chyba oczywiste że jeśli nie miała nic wcześniej ubezpieczonego na siebie to nie będzie miała zniżek, a jeśli ma zniżki no to takie będzie posiadała.



A co kombinujesz z trzecią osobą ?



I powiem tak dany pojazd ubezpieczyć może tylko osoba na która jest zarejestrowany. Ty jesteś w dowodzie tylko ty możesz ubezpieczyć, jeśli masz współwłasciciela to zgłaszasz to i bierzesz jego zniżki.



Ale najlepiej będzie jak sobie podzwonisz po ubezpieczalniach i w moment ci obliczą składke i dowiesz się wszystkiego
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 12:42   

W link4 obliczyli mi roczne ubezpieczenie ponad 1300zł z racji na dużą pojemność silnika i małe doświadczenie jako kierowca.
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 17:04   

Dużą pojemność ? hahaha a na poważnie, jak nie znajdziesz współwłaściciela z 60 % zniżek to na mniej nie licz w żadnej ubezpieczalni
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 20:20   

Więc jeśli wezmę matkę bez prawa jazdy na współwłaściciela to co...? Nigdy samochodem nie jeździła, zniżkę jakąś ma z racji stanu zdrowia ale czy bez prawka otrzyma jakiekolwiek zniżki?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 21:14   

Zaraz, zaraz, co ma stan zdrowia do zniżek na OC komunikacyjne ? Musisz wiedzieć że...



Osoba ma zniżki 60 % (przykładowo) jesli przez 6 lat ubezpieczała jakiś pojazd i nie było żadnej szkody wyrządzonej przez ten pojazd. Może być nawet to twoja matka nie posiadająca prawa jazdy ale kupiła sobie kiedyś rometa i przez 6 lat go ubezpieczała choć wcale nie musiała nim jeździć, nawet mógł on stać przez te 6 lat w szopie.



Teraz jeśli ona nie ma zniżek to wyklucz ją jako współwłaściciela.



Ale jesli twój ojciec posiada samochód już kilka lat i jeździ bezszkodowo (nie miał wypadku) to ma na pewno zniżki (1 rok to 10 procent zniżek, 6 lat - 60% zniżek i na tym sie kończy hehe) jesli ma zniżki to jego bież jako współwłaściciela. I to jest mało istotne że posiada już samochód.



Jeśli już masz samochód i jest on już zarejestrowany na ciebie to spisujesz z ojcem umowe darowizny i zanosisz najpierw do skarbówki, tam nic nie płacisz, oni ci podbijaja pieczątke na tej umowie i bodajrze jedną kopię im zostawiasz. Teraz z swoją umowa z pieczątki ze skarbówki idziesz do wydziału komunikacji i tam dopisuja współwłaściciela do dowodu osobistego i na końcu do ubezpieczalni. W ubezpieczalni policzą ci zniżki jakie ma twój ojciec i do tego dodadzą zwyżkę (kilka procent) za to ze pewnie nie masz ukończone 25 lat) niektóre ubezpieczalnie mogą jeszcze doliczyć obie kilka procent za to że masz krótko prawo jazy (jesli masz krótko) i sumarycznie powinieneś zapłacić nie więcej niż 500 zł



Tak na szybko ci przeliczyłem mnie jwięcej składkę w MTU i ....



Jeśli masz więcej niż 25 lat zapłacisz 348 zł (z 60 % zniżek)

Jeśli nie masz 25 lat to 520 zł (60% zniżek)



Bez zniżek zapłacisz 1300 zł mając mniej niż 25 lat i 870 mając powyżej 25 lat



Wyliczyłem na szybko i tak mniej więcej bo nie wiem za dużo o tobie i w MTU dlatego że sam mam w tym ubezpieczony samochód :P



Mam nadzieje że ci już co nieco wyklarowałem wytuację hehe



Chyba że nikt u ciebie nie ma zniżek w rodzinie chociaż myślę że nawet od biedy jakiś wójek albo kuzyn by sie znalazł zaufany który by poszedł na współwłaściciela
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 22:25   

O dzięki wielkie to mi dużo wyjaśniło. Masz rację, mam dopiero 19lat prawko od roku. Pierwszy raz ubezpieczam jakikolwiek pojazd więc suma sumarum płacę jeszcze zwyżki za młody wiek. Ojciec nie chce za bardzo wstąpić w mój dowód bo znając przeszłość wie że lubię poszaleć i nie daj Boże po wypadku w błoto idą jego zniżki
 
 
luki 
:x



Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 22:31   

ja mam tez od roku prawko [19latna karku] i auto stoi na ojca xD ja zato mam skoter na siebie zarejestrowany i tam mi znozki leca ;) niesttey jezeli juz zarejestrowales na sibie i chesz kogos dopisac do dowodu musisz dowod wymienic i niesttey to nie jest darmowe:/



za puga 106 97r 1,5D place 227zł :D samo OC ale wsio stoi na starego :)
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 22:47   

Jeszcze nie przerejestrowałem. Pewnie w przyszłym tygodniu się za to zabiorę. cóż pewnie będę musiał sobie zapracować na te zniżki sam. Tylko skąd tutaj wziąć 1300zł :/
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 22:55   

Przy dopisywanie współwłaściciela nie wymienia się dowodu, dopisują zwykłym długopisem, wiem bo sam przerabiałem miesiąc temu ten temat ;) .



Tak czy siak to weź matkę wkreć, zawsze to kilka stówek mniej z racji jej wieku. Podzwoń po ubezpieczalniach, przedstaw sytuację i dowiesz się jak sprawa stoi.



Jak coś to pytaj, postaram sie pomóc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax