Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak i z czego zrobić amortyzatory do dużego modelu RC
Autor Wiadomość
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw Sty 17, 2019 22:32   

Tak mi powiedział sprzedawca. W mini quadach widziałem, że nie ma tłumienia i podejrzewałem że tu też nie będzie ale szczerze mówiąc jak zobaczyłem lagi upside down to zrodziła się nadzieja. Czy możliwe żeby aż tak sobie jaja z ludzi robili, ale widocznie możliwe. Pytanie czy sprzedawca wie co mówi? Chociaż, patrząc na ceny widelców rowerowych to zdziwiłbym się jakby był wkład tłumiący.
Fakt jest taki że nie sprawdzałem jak będzie to wyglądać z grubością 25mm. To są tylko moje podejrzenia.
No właśnie też nie znalazłem żadnych dłuższych amorów modelarskich.
_________________
Album barracuda RC
https://photos.google.com/share/AF1QipNgVRD7Ju6tNUM1mqX3RQmPIGEvh8gRqGKLbFi7Q27iA45Cvhp6TW1d17HkHXdSDg?hl=pl&key=a2NNQmlKTktOUXNuVGlhY0dqM3VrYk5ObU1tX3B3
 
 
 
stachura44 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Bobolice-Radwanki
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 14:53   

patrzyles tylne amory z motorynki.możesz zawsze zmniejszyć / zwiększyć twardość amorkow wymieniając olej ew.pobawic się średnica otworów w tloczysku amortyzatora.
 
 
 
Edd 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 108
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 19:48   

W motorynce sam amor ma ze 3cm śr. a ze sprężyną, nawet cieńszą będzie ~5cm. Dlatego chyba żaden ani motor ani rower w grę nie wchodzi bo wszystko jest przewidziane pod ewentualnych grubasów hehe :P
Zuh podaj proszę szacunkową średnicę amora jaka wychodzi ze skali względem planów/posiadaczy cudy i szacunkową docelową masę, ułatwi to poszukiwania, ale obawiam się, że żeby to było sterowne to albo musisz mieć dużo szczęścia i trafić z jakimiś meblowymi, albo zrobić od podstaw/przerobić jakieś najbardziej odpowiednie amory.
O gotowca żeby to miało jakikolwiek wygląd i odpowiednią pracę (też istotną, bo tak dużym modelem łatwo zrobić komuś krzywdę) będzie chyba ciężko.
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie Sty 20, 2019 18:16   

Że gotowe znajdę to nawet nie mam nadziei ale chodzi o to, z czego można najłatwiej zrobić/przerobić
Ze skali nie wiem jaka średnica wychodzi bo nie wiem jaka jest w oryginale. Nie wiem też jakie ludzie montują.
Na upartego to te 25mm w sumie mogłoby być.
Ciężko powiedzieć jaka będzie waga gdyż nie mam jeszcze wszystkich elementów a i nie wiem dokładnie co będzie montowane.
Teraz co mogę powiedzieć to rama w wahaczami waży około 9kg i to jest bez osprzętu
Kompletny silnik około 3kg
Mam żelowy akumulator i chyba go zamontuje, waży 2kg
Do tego koła zębate, łańcuch, bak, wydech, serwa, elektronika, jakieś światła itp też swoje będzie ważyć
No i tak się zbiera. Ogólnie myślałem, że będzie trochę lżejsze to wszystko a jeszcze koła dojdą, jedno 1,5 kg waży (trochę ciężkie).
Sporo wychodzi, miałem cichą nadzieje, że się zmieszczę w 15kg a tu 20 będzie mało.

[ Dodano: Nie Sty 20, 2019 18:18 ]
No i oczywiście jeszcze amory.
_________________
Album barracuda RC
https://photos.google.com/share/AF1QipNgVRD7Ju6tNUM1mqX3RQmPIGEvh8gRqGKLbFi7Q27iA45Cvhp6TW1d17HkHXdSDg?hl=pl&key=a2NNQmlKTktOUXNuVGlhY0dqM3VrYk5ObU1tX3B3
 
 
 
Edd 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 108
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 19:32   

https://www.youtube.com/watch?v=JRhWdAXqqtQ
Cytat:"shocks are two pipes and a spring"

I drugi:
https://www.youtube.com/watch?v=CyNjDXdJrtE
Cytat:"I used old gas shocks from the trunk of a car. I cut them to length and made a new end for them/I turned the “gas shocks” into an oil shock because I didn’t have any way to compress gas back into the cylinder. I kept the original Teflon seal in the shock. But I drilled a couple small homes in the end of the piston so oil could transfer from side to side of the piston when it compresses. Then I machined the two new ends for the shock to be bolted onto the A-arm and the frame. Then I just welded the two new ends onto the shock. I’ll try to send some pictures when I get a chance."
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 21:52   

W pierwszym poście tego tematu piszę właśnie o siłownikach klapy bagażnika. Miałem podobny pomysł, żeby zrobić w tłoku kilka małych otworów, i wszystko zalać olejem. Oczywiście skracając do odpowiedniej długości. Mam problem jak uszczelnić miejsce w którym pręt (w sensie tłoczysko) wychodzi z cylindra. Bo tam będzie się lać olej...chyba.
Jak narazie to jest chyba najlepszy pomysł i w tym kierunku idę ale z siłownikami meblowymi a nie od klapy bagażnika. Tylko kombinuje jak uszczelnić wyjście o którym wcześniej pisałem.

[ Dodano: Pon Sty 21, 2019 22:12 ]
No chyba, że czegoś nie zrozumiałem bo pomagam sobie tłumaczem.
_________________
Album barracuda RC
https://photos.google.com/share/AF1QipNgVRD7Ju6tNUM1mqX3RQmPIGEvh8gRqGKLbFi7Q27iA45Cvhp6TW1d17HkHXdSDg?hl=pl&key=a2NNQmlKTktOUXNuVGlhY0dqM3VrYk5ObU1tX3B3
 
 
 
Edd 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 108
Skąd: Tarnów
Wysłany: Wto Sty 22, 2019 07:32   

Gość pisze, że zachował oryginalne uszczelnienia teflonowe. Jeśli gaz nie uciekał to olej tym bardziej.
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto Sty 22, 2019 12:52   

Z tym, że ciśnienie gazu jest tylko pod tłokiem, nad tłokiem nie ma ciśnienia. Po przeróbce ciśnienie oleju będzie i pod tłokiem i nad tłokiem.
_________________
Album barracuda RC
https://photos.google.com/share/AF1QipNgVRD7Ju6tNUM1mqX3RQmPIGEvh8gRqGKLbFi7Q27iA45Cvhp6TW1d17HkHXdSDg?hl=pl&key=a2NNQmlKTktOUXNuVGlhY0dqM3VrYk5ObU1tX3B3
 
 
 
stachura44 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Bobolice-Radwanki
Wysłany: Wto Sty 22, 2019 19:06   

zrób otworek na górze przy oczku.nie ruszaj uszczelniacza.
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto Sty 22, 2019 22:30   

I przez ten otworek olej będzie wypychany z cylindra i zasysany do cylindra. Dobrze cię zrozumiałem?
_________________
Album barracuda RC
https://photos.google.com/share/AF1QipNgVRD7Ju6tNUM1mqX3RQmPIGEvh8gRqGKLbFi7Q27iA45Cvhp6TW1d17HkHXdSDg?hl=pl&key=a2NNQmlKTktOUXNuVGlhY0dqM3VrYk5ObU1tX3B3
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax