Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Pon Sty 03, 2011 21:33
Jaka spawarka spawac? migomat/elektroda
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 02:37   

Każdy ma swoje teorie moja jest tak że do detali powyżej 6mm elektrodówką elektora, a do detali cieńszych tylko migomat. Mowa o spawarkach budżetowych takich do 1000zł . Bo w 1000zł kupisz inwenter 200A <RMS> albo miga 1f <140A RMS>.

Spawanie ramy to tylko migomat ze względu na to że spoina wygląda estetyczniej prowadząc w każdej pozycji czy to okapowa czy naboczna. Elektrodową To podolna albo naboczna, więc przy każdym spawie trzeba odwracać ramę tak by jeziorku było zawsze od góry, bo w innych pozycjach to albo nie ma litego ciągu spoiny albo zlewa się jeziorko. Jak pospawać profil to migomat jak pospawać blache 20mm to tylko elektroda, tyle...
 
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 12:18   

Cytat:
Rozmawiałem kiedyś na ten temat z pewnym człowiekiem i upierał się, że najlepszy przetop jest właśnie elektrodą i nawet jak spawa amator.


Dlatego właśnie ja uważam że amator buggy powinien spawać elektrodą , lepiej zrobić boby i dziury niż spoinę która trzyma się jednego profila a powinna łączyć 2 bo w trkcie jazdy może być niebezpiecznie.....





Cytat:
Elektrodową To podolna albo naboczna, więc przy każdym spawie trzeba odwracać ramę tak by jeziorku było zawsze od góry, bo w innych pozycjach to albo nie ma litego ciągu spoiny albo zlewa się jeziorko.


to fakt amator nie pospawa poprawnie trzymając elektrodę do góry , przy niesprzyjających okolicznościach jeszcze mu coś skapnie :D ale w buggy jest na to sposób , 90% budowanych buggy jest generalnie lekka , jak robisz to na podwórku czy w dużym garażu to po prostu obracać buggy tak żeby zawsze była pozycja podolna , upierdliwe ale zdaje egzamin :] oglądałem kiedyś filmik jak gościu spawał buggy wirówką , to właśnie tak robił najpierw wszystko od góry , potem wywalił na lewy bok , potem na prawy , potem do góry kołami ;D

Ja próbowałem ostatnio transformatorowym chińczykiem spawać w pozycji właśnie nie wiem jak się ona fachowo nazywa ale elektrodą do góry i jeziorko nad elektrodą i wszystko prktycznie spłynęło n mnie ;D ale u mnie w robocie teraz znowu stawiają jakieś akwrium dla szefów , konstrukcja jak rama buggy -profile zamknięte spawane na to potem płyta warstwowa , i spwawają non stop z zwyżki elektrodą do góry , kilka takich spoin widziałem z bliska i wygląda jak migomatem :) no ale wprawa robi swoje ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax