Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszt buggy z malucha
Autor Wiadomość
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 10:42   Koszt buggy z malucha

Cześć
Od razu powiem że nigdy nie robiłem buggy i nie mam zbytnio pojęcia o takich rzeczach. Od jakiegoś czasu oglądam filmy, czytam fora lecz nadal nie mam pewności. Jak już niejednokrotnie widziałem to są do kupienia plany np: piranha/barracuda buggy więc ze złożeniem nie powinienem mieć problemów. Lecz nadal nie znalazłem "cennika" elementów takiego buggy który jakoś wygląda i jeździ. Jak przeczytaliście w temacie chodzi o buggy z malucha( nie chcę sie wyrywać na początek skoro to mój "pierwszy buggy" jaki chcę zrobić, lecz jeśli już robić nawet pierwsze buggy to porządnie. Więc panowie, jakie są koszty zrobienia buggy barracuda z malucha? Nie mam żadnych części, od razu napiszę że mam wszystkie przyrządy takie jak spawarka, wiertarka, gniotownice i chęci.
 
 
Edd 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 108
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 12:32   

Cytat:
jeśli już robić nawet pierwsze buggy to porządnie

Jeśli tak to odpuść Sobie malucha. Uzbieraj te 10-12 tyś i zrób coś na moto. Mając plany i jakiekolwiek pojęcie o tym co chcesz robić różnica w budowie między maluchem a czymś normalnym nie jest zaporowa.
 
 
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 13:02   

Edd oczywiście masz trochę racji mówiąc żeby robić moto. Lecz tą barierą jest moje doświadczenie a konkretnie jego brak. Nie chce wystartować z częściami za 10 koła i stanąć w martwym punkcie. Ja tak właściwie nie chcę robić tym buggim na maluchu najlepszych czasów tylko poskładać, pomęczyć się, poćwiczyc, w zasadzie "pobawić się". A obstawiam że koszt takiej roboty buggy to bedzie do 3 tys. Czy się mylę?

Pozdrawiam
 
 
DanioxD 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 281
Skąd: Lublin (Stara Wieś)
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 13:18   

Może się mylisz a może nie ;) Jeśli chcesz zrobić jakiegos ulepa to myślę że kwota rzędu 3tys będzie odpowiednia ale jeśli ma byc to coś konkretniejszego to policz sobie same koszta części, materiału. Do tego dawca z jakimś w miarę zdrowym silnikiem chociaż maluchowskie 24 konie dupy i tak urywać nie będą ;) Później jakieś oponki, fotel i masa inych rzeczy. To że nie masz doświadczenie nie jest jakąś wielką przeszkodą, wystarczy usiąść z kubkiem herbaty przed kompem i przestudiować to forum bo jest na prawdę dużą kopalnią wiedzy zaczynając od buggy 126p przez inne auta a kończąc na silnikach moto ;)
_________________
Barracuda CBR 1100xx BlackBird
https://photos.app.goo.gl/15b8317zTtNgOo7O2
 
 
 
PatrykSi 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 320
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 13:45   

Nie rób buggy na silniku z auto poniżej 100km, bo szybko bedziesz tego żałował ;)
_________________
Moja galeria:
https://picasaweb.google.com/103556421828746947435/Buggy?authuser=0&feat=directlink
 
 
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 15:44   

To z jakiego auta polecasz? Najlepiej coś taniego i "łatwego". I chętnie bym zrobił coś na pół automatycznej skrzyni biegów tak jak w moto
 
 
MichalakTM 


Wiek: 28
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 221
Skąd: Kasinka Mała
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 15:57   

Ja swojego zrobiłem za 5 tysi .
Za całą megnakę dałem 600zł ( jako dawce) . Wszystko zależy jak bedziesz szukał i ile masz znajomości :) )

Osobiscie polecam silnik renualt megane 1.6 16v dobry prosty silnik, biegi łatwo zrobić nie trzeba być szpecem :)
 
 
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 16:31   

A czy zrobienie buggy barracuda z silnikiem cbr 1000 bedzie duzo trudniejsze? Bo z tego co widze to koszt takiego silnika to ok. 1000zl. Prawda?
 
 
PatrykSi 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 320
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 16:37   

Nlvg, ciężko określić, dla jednego zrobienie porządnego buggy jest łatwo, a dla drugiego zrobienie przeciętniaka będzie już dużym wyzwaniem.
_________________
Moja galeria:
https://picasaweb.google.com/103556421828746947435/Buggy?authuser=0&feat=directlink
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 20:14   

ja zapytam tak -masz warunki żeby kupić jakieś auto przeznaczone na złom i je sobie rozbierać ? to wtedy nawet ja posiadacz buggy z kaszla uważam że nie warto z kaszla lepiej np kupić zgnite tico czy seicento za 300-500 zł i je sobie rozebrać u nas szrot zabierze ci gołą budę nic nie płacąc i wystawi kwit że zezłomowano żeby pozbyć się papierów , to kupić 2 takie ( do buggy po najprostszej lini oporu potrzebujesz 2 przody od przednionapędowych ) i jazda
 
 
bartek280395 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 1066
Skąd: Licze
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 06:32   

Nlvg, Ciężko czyta się te same pytania po raz X.

Zacznij od czytania tematów z działu nasze maszyny. Przeglądania galerii zdjęciowych to wiele wyjaśnia.
Koszty budowy? Śmieszne pojęcie przynajmniej w mojej opinii.. Co z tego że ktoś Ci powie że 2 tys, jak materiał miał ze starego płotu, a podzespoły wyrwał za 'flaszkę' od szwagra szrociarza... To wszystko kosztuje i to nie mało. Kubeł(kubły), pasy, dobra guma i już masz ze 2 tys..

Potwierdzam słowa chłopaków nie mniej jak 100koni. Przez 3 sezony upalałem 60 konną astrę, jazda wyglądała tak: zapiąć 2 bieg gaz w opór i wcale go nie puszczać.
_________________
Czas aby w moim garażu coś się narodziło :D

Podobno Czerwone sie nie psuja..
Ale za to Niebieskie sa szybsze!!

https://picasaweb.google.com/111824335430769497397/Bagolec14?authkey=Gv1sRgCJ79hJ7zg8_TrQE
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:09   

moim zdaniem zapomniał wól jak cielęciem był :D


100KM to mało ? ja w ulepie z wodociągówki z silnikiem tico popuszczałem zwieracze a wy piszecie że 100KM to mało no nie wiem :D apetyt rośnie w miarę jedzenia ale pisane że 100KM w buggy to mało na start to według mnie przesada :D

buggy z kaszla dziś się nie opłaca bo w tej samej cenie możesz mieć 40 czy 50KM -maluch staje się klasykiem , ceny gratów spore całych maluchów kosmiczne a jest pełno samochodów o bardzo niskiej wartości z sporo mocniejszym trwałym piecem np tico , uno , cinquocento więc jak w tej samej cenie możesz mieć 50 KM co 24 to nie ma się co wahać :P u kumpla na wsi mają z cienkasa buggy to cienko na chodzie kupili za 300 zł ( zgnita podłoga ) a drugie nie na chodzie za 250 tylko żeby przód wybebeszyć , jak posprzedają to co zostało to ich buggy sięzamknie w 1000 zł :]
 
 
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:20   

Postanowiłem że będę robił na silniku moto. Jutro będe zamawiał plany i zanim ruszę dalej to dam sobie tydzien na przestudiowanie ich i zrozumienie wszystkiego( mowa o barraudzie). Pospawanie ramy, wycynka laserowa, hartowanie to ie problem. Lecz nadal nie mam pojęcia na jaki silnik sie zdecydować. Macie jakieś pomysły jaki dobry, mocny silnik dostane do 1500zl?
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:24   

mocny to znaczy ile ? vfr 750 są tanie i trwałe ale to ,,tylko'' 100KM
 
 
Nlvg 


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 21:34   

z tego co czytałem i ogladalem filmy to vfr 750 sa "bardzo wystarczajace". Więc myślę spokojnie
Ile trzeba zaplacic za taki silniczek? Oczywyscie w dobrym stanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax