Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tuleje metalowo-gumowe pod śrubę M12 i standardową rurę
Autor Wiadomość
Tomala 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 435
Skąd: Łask
Wysłany: Sro Paź 14, 2015 10:36   

c64club, ale kombinujesz, rurka lub wałek ciągniony w wywierconym otworem wystarczy. W buggy jest wiele innych ważniejszych rzeczy, nad którymi warto się przyłożyć...
_________________
https://www.facebook.com/...01235183553382/
https://www.youtube.com/watch?v=MTcWmaUOIdw
 
 
c64club 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Paź 14, 2015 10:37   

U mnie na jednym złomie (niesamochodowym) goście rozbierają silniki w drobny mak i całą stal rzucają na jeden stos. Zawsze są sworznie, a nieraz wybór jest wręcz bogaty, tylko trzeba pokopać.

Z pojazdów przeze mnie eksploatowanych, poliamidowe tuleje mam w zawieszeniu motocykla, ale na szlifowanym wałku z jakiejś maszyny, więc bliżej tej konstrukcji do pomysłu ze sworzniem. Drugi zestaw tulei miałem w wózku bocznym, ale między osia a tuleją był ... zwykły zielony półcalowy wąż ogrodowy :] Także nie ma porównania do żadnej pary PA-stal. Tamten wahacz był w motocyklu parkowanym pod chmurką lub plandeką. Wraz z ośką i tymi wkładkami z węża przeszczepiłem go po dwóch latach jazdy (również zimą i w lekki teren) do wózka bocznego kolegi i nadal całość trzyma się świetnie. Patent z wężem wykombinowałem jak nie miałem jeszcze tokarki. Miałem tylko tuleje w oryginalnym wahaczu, a nie chciałem dawać ośki prawie 20mm. Z wężem redukowało się do niegwintowanej śruby 12 albo 14. Stwierdziłem, że "Albo ślizg z węża wytrzyma, albo będę musiał zamówić u tokarza". Wyszło na moje.
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
Łukaszs 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 115
Skąd: olkusz
Wysłany: Sro Paź 14, 2015 19:50   

Tuleje między wahaczem a rama myślę właśnie wytoczyć sobie
Tylko te przy zwrotnicy chciałem jakoś nadzwyczaj prosto bez cudowania
Tokarka w pracy jest ale noże musiałbym kupić swoje i problem bo w godzinach pracy mam co innego do roboty a po pracy zakład zamknięty i wszyscy do domu

[ Dodano: Sob Paź 17, 2015 21:19 ]
Był jeszcze zamysł ulania tulei z poliuretanu mogę je mieć bardzo tanio
 
 
c64club 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 12:06   

Poliuretan rozwalisz szybko. To znakomite tworzywo np. do wyściełania rurociągów przenoszących muł czy tzw. ciecz cieżką (strasznie ścierne błocko), ale jako tuleja zawieszenia to będzie miało podobną trwałość do perbunanu czy gumy butylowej.

Znajdź taką parę śruba-tuleja_metalowa, między którą zmieści Ci się jakikolwiek wąż poliamidowy. Będzie stal-poliamid-stal bez toczenia.
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
Dexter 
Automotive



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 950
Skąd: Barwice
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 19:32   

c64club napisał/a:
Poliuretan rozwalisz szybko. To znakomite tworzywo np. do wyściełania rurociągów przenoszących muł czy tzw. ciecz cieżką (strasznie ścierne błocko), ale jako tuleja zawieszenia to będzie miało podobną trwałość do perbunanu czy gumy butylowej.

Pierdoły gadasz że głowa boli. O jakim ty poliuretanie piszesz?

Odpal internety i poczytaj o wyższości tulei poliuretanowych nad fabrycznymi tulejami metalowo-gumowymi.
Świat nie kończy się na motocyklu z koszem.
_________________

 
 
 
Łukaszs 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 115
Skąd: olkusz
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 20:18   

Myślałem czy udało by się do tulei poliuretanowych nie dawać tulejek metalowych tylko aby się po samej śrubie ślizgał
Opcjonalnie sworzeń tłoka tylko wtedy potrzebował bym ich aż 16 sztuk [4 tulejki na każde koło]
 
 
wiesko126 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 416
Skąd: mazury
Wysłany: Pon Paź 19, 2015 20:53   

bez tulejki wewnętrznej nie dokręcisz do oporu ,będzie ciągać ,wyginać mocowania
Poliuretan nie należy do najtańszych i trudny do obróbki ( pierwszy lepszy tokarz tego nie obrobi ) zależy od twardości
miałem do czynienia z żółtym , masakra trochę lepiej obrabiać niż gumę :D trudno zachować wymagany wymiar
porównaj ceny - dla przykładu :)
http://www.contakt.pl/poliamid-waki-c-23_1025.html

http://www.contakt.pl/pol...53c5c02729146ea
_________________
GALERIA

https://photos.app.goo.gl/UvuhpNA6pq8y6O1H2




https://photos.google.com/album/AF1QipPigEHD7yRsqVehI21eJrJn4flWyUyZckX4Lots
 
 
Łukaszs 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 115
Skąd: olkusz
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 17:50   

Ja chciałbym ulać na gotowy wymiar tylko ze musiałbym sam formę stworzyć
Powiedzcie od czego sworzeń tłokowy bo oglądałem od Javy 350 ale nie wiem jaka średnica wewnątrz
 
 
DanioxD 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 281
Skąd: Lublin (Stara Wieś)
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 19:09   

Pierdo*&$ie że aż śmiać mi się chce jak to czytam. Weźcie kupcie wałek poliamidu, zanieście to do tokarza żeby zrobił tulejkę z kołnierzem. Wprasujcie to w rurą i kręćcie śrubą z nakrętką samohamowną żeby nie było luzu pomiędzy uszami... To wystarczy. I przestańcie pisać te herezje ze sworzniami od tłoków...
_________________
Barracuda CBR 1100xx BlackBird
https://photos.app.goo.gl/15b8317zTtNgOo7O2
 
 
 
c64club 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 09:18   

Z tym poliuretanem zrozumiałem, że kolega to chce wytoczyć (spałem czy jak?). Dlatego napisałem, że mu się to rozwali. Toczenie z gumy to już zwykle mordęga i wychodzi postrzępiony, a z poliuretanu wyszedłby jakiś tam kształt, który gdyby w ogóle wcisnąć w tuleję, to długo by nie pożyło.

Skoro autor tematu kombinuje tak, jak kombinuje założyłem, że ma raczej mocno "budżetowe" podejście i będzie coś dziubał ze "zdobycznego" kawałka. więc o takich cudach jak gotowe odlewane elementy zapomniałem. Sam kupowałem (służbowo) wkładki sprzęgieł kłowych i gotowe tuleje wulkanizowane ze stali i poliuretanu, ale cena zabijała. Za komplet na zawieszenie Buggy, w trzycyfrowej sumie może by się zmieścił. Ale gdyby miał tyle do wydania, to nie zakładałby wątku z pytaniem o druciarskie patenty, tylko by dał ryzunek tokarzowi i zabulił za tulejki, nie szukając nawet materiału na własną rękę.
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
herobrine 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 335
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 14:20   

Można to zrobić po kosztach i dobrze... Same materiały to nie tragedia bo poliamidu nie trzeba więcej niż metr razem z cięciami (41zł) rurka u mnie tak jak pisałem 16 zł za 6 metrów, potrzeba ok metra. No i do tego dochodzi tokarz, jak ktoś posiada nawet małą tokarkę to sobie może takie tulejeczki bez problemu ponawiercać i przetoczyć. Na biedę to można to nawet przetoczyć na dobrej tokarce do drewna bo nie trzeba nie wiadomo jak dokładnego pasowania. Jak ktoś posiada tokarkę to można się bez problemu zamknąć w 50 zł więc po co kombinować?
 
 
Łukaszs 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 115
Skąd: olkusz
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 19:31   

Po pierwsze nie jest aż tak budżetowe
Jak miał by być nisko budżetowy to było by pewnie cc 700
Silnik i skrzynka który czeka jest po wymianie rozrządu i co tylko wydawało się podejrzane jest wymienione
Leki zamach
alter rozrusznik po regeneracji
Zaciski i jarzma [wszystkie 4] wypiaskowane i pomalowane czekają tylko na nowe gumy
Tarcze przetoczone bo były jeszcze w całkiem dobrym stanie t
Odlew poliuretanowy mogę mieć prawie za free kwestia tylko zaprojektowania i wykonania formy [co pociągnie za sobą koszty]
Tokarka jak pisałem wyżej jeżeli bym dobrze po negocjował to wytoczę sobie sam ale..
Widziałem tulejki poliamiodowe na siłę ściśnięte i powiem ze trochę średnio wg mnie to pracowało ale może nie znam się
Chce zrobić raz a dobrze
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 20:11   

Łukaszs napisał/a:
Widziałem tulejki poliamiodowe na siłę ściśnięte i powiem ze trochę średnio wg mnie to pracowało ale może nie znam się
Chce zrobić raz a dobrze
jak skręcisz na samą śrubę to możne sprawać wrazenie oporu, jak będzie tulejka metalowa w środku i smarowane <kalamitka> to wachacze chodzą jak na łożyskach...
 
 
 
Łukaszs 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 115
Skąd: olkusz
Wysłany: Sro Paź 21, 2015 20:51   

Tam własnie było m10 i strasznie skrzypiało
Odnośnie tulejki w środek padło hasło sworzeń tłokowy i wpadłem na pomysł żeby coś dopasować bez obróbki bo sam w sobie jest wyszlifowany i odpowiednio utwardzony
 
 
bartek280395 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 1066
Skąd: Licze
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 13:47   

Najzwyklejszy kawałek rurki daj, nawet czarnej. Byle by miał 12mm w środku i będzie dobrze. Ja mam hydrauliczną 16x2mm kwasiaka i dała pięknie. Tylko te rurki tak 0.5-1mm dłuższe niż tuleje z poliamidu. Tak żeby przycisnąć uszy do rurki w środku.
Po co 3 razy wymyślać koło??
_________________
Czas aby w moim garażu coś się narodziło :D

Podobno Czerwone sie nie psuja..
Ale za to Niebieskie sa szybsze!!

https://picasaweb.google.com/111824335430769497397/Bagolec14?authkey=Gv1sRgCJ79hJ7zg8_TrQE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax