Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mr_Piona
Pią Wrz 02, 2016 22:18
Praca inżynierska Buggy
Autor Wiadomość
stecko.t 


Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 13:14   Praca inżynierska Buggy

CZeść wszystkim! Jestem studentem i nadszedł czas wybierania tematów prac inżynierskich. Zastanawiam się nad zaprojektowaniem buggy (inventor). Studiuję mechanikę i budowę maszyn. Specjalizacja pojazdy. W praktyce jestem zielony, ale w wakacje wybieram się na praktyki do warsztatu samochodowego. I teraz moje pytanie jest takie: czy jestem w stanie zrobić, zamodelować w programie komputerowym taki pojazd. Czy ktoś robił coś takiego, ma jakieś przykładowe projekty itp??
Pozdrawiam i liczę na wiele odpowiedzi.
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 13:25   

Pomysł fajny, ale bardzo ambitny. Całe buggy jest bardzo złożone i zrobić projekt całości z obliczeniami, wytrzymałością, pracą zawieszenia itp itd to zajemie ci kupe czasu i nerwów. Wybierz sobie jeden element np rame albo zawieszenie.
_________________
 
 
 
koszmar_PAF 



Wiek: 31
Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Siedlików
Wysłany: Sro Kwi 15, 2015 22:56   

Zaprojektować cale buggy po bożemu to to raczej na magisterkę (albo i wyżej) niż inż. Nie wyobrażam sobie tego. Na projekcie liczyłem reduktor ślimakowy to mi wyszło 36 str obliczeń a i tak twierdzę że do kompletności obliczeń to tam brakowało tyle ze ooooo ;) a to tylko dwa współpracujące zespoły! Takie projekty jak piszesz są prowadzone z reguły przez całe zespoły (np bolidy formuły student, może słyszałeś).

Z drugiej strony zależy jaki zakres pracy określi ci promotor. Może da jakiś wybrany zespół np zawieszenie przednie, albo powie że jak się tym nie zabijesz to już będzie sukces (to bardziej do buggy budowanego nie modelowanego).
Chyba że inżynierka ma się opierać o znajomość i umiejętność obsługi oprogramowania CAD to trochę inna sprawa.

Też się zastanawiałem ostatnio czy nie podpiąć jakoś swojego Bugatti pod inżynierkę (już istniejącego w realu) ale stwierdziłem ze zbyt wiele rzeczy jest tam nie po bożemu (choć działa pięknie).
Jak pewnie zauważyłeś świat rzeczywisty sporo różni się od wyobrażeń akademickich ;)
Takie rzeczy są fajne jak się robi sobie i ma czas, terminy nie gonią. Fakt ambicje wypada mieć jeśli chodzi o pracę inżynierską, ale nie warto za nią umierać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax