Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa hali/garażu z płyty warstwowej/obornickiej.
Autor Wiadomość
lobudek 
dobry chłopak ;)



Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 22:35   Budowa hali/garażu z płyty warstwowej/obornickiej.

Cześć. Jakiś rok temu zacząłem rozbierać stary budynek gospodarczy o wymiarach 18,5x7m. Zostały się fundamenty ( jeszcze kamienne, ale bardzo solidne ). W związku z tym faktem i tym, że nie mam dobrego dużego budynku z równą podłogą - przymierzam się do postawienia małej hali jak najniższym kosztem właśnie z płyty obornickiej. Na początku myślałem o zwykłym suporexie, jednak po pierwsze koszt byłby większy, sam nie mógłbym postawić, no i potrzebne zezwolenie chociaż byłoby to stawiane na starych fundamentach. Do budynku z płyty warstwowej wykorzystałbym stary fundament ( podniósł go o 20-30cm w murowywując kotwy/szpilki na stalowe słupy) i dlatego, że nie byłoby to trwale związane z gruntem można stawiać bez pozwolenia. Innym korzystnym aspektem jest łatwość i szybkość budowy no i niższe koszta (nie daleko mnie handlują płytami w 2 gatunku w bardzo dobrej cenie). Jednak to tylko moje gdybanie... Może jest na forum osoba, która stawiała coś z takiej płyty i mogłaby podzielić się doświadczeniem?
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
zdenek_zdenek 


Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: wydupczyska wyżne
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 23:42   

lobudek napisał/a:
i dlatego, że nie byłoby to trwale związane z gruntem można stawiać bez pozwolenia.


Tu się mylisz, bo według wyroków SN nawet garaż altanka postawiony na trelinkach czy płytach chodnikowych jest trwale związany z gruntem. Żeby budowla kwalifikowała się bez pozwolenia, zgłoszenia to musi ztać bezpośrednio na ziemii nie dłużej niż 6 miesięcy w jednym miejscu (trzeba przestawiać.

Skoro miałeś budynek to wystąp o pozwolenie na remont kapitalny.
 
 
 
misiu 
Wirtuoz spawarki


Wiek: 28
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 749
Skąd: Skulsk
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 17:15   

a czy przypadkiem nie żyjemy w czasach że nie trzeba mieć pozwolenia tylko zgłosić budowe?
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:03   

zdenek_zdenek, czyli wystarczy, że zgłoszę odbudowę?
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:11   

tak ale masz ograniczenia 30m2 <czy 15m2> by dostać nieodpałatne pozwolenie, w przypadku większych powierzchni to już trzeba bawić się z planami geodetą... itd... to już w tysiakach jest, ale jak niewielki garaż to tylko pozwolenie
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:23   

Chwila, ale to w przypadku gdybym normalnie na czystym terenie chciał coś postawić to na terenach wiejskich można postawić coś normalnie trwale z gruntem do powierzchni 35m2 ( w mieście do 25m2). A ja mam fundamenty po budynku. Jakiś czas temu byli geodeci ( jeździli po wioskach i robili pomiary ) i mówili, że w takim przypadku można jak najbardziej stawiać, bez większych problemów. Ale już mniejsza o to. Miał ktoś do czynienia z budowa czegokolwiek z płyty warstwowej?
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
kamilpiotrmalek 
PrEzEs



Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 1420
Skąd: Lucimia
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 18:29   

Jak na tych samych fundamentach to zgłoś odnowe lub remont ,ale jak nie będziesz robił dodaktowych ścianek wraz z fundamentami to nie musisz nic zgłaszać.
Geodecji są potrzebni przy stawianiu nowego budynku w celu wyznaczenia jego miejsca a tu już to masz.
_________________
Galeria => Demon Bezdroży <= Galeria
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 19:18   

Będziesz musiał zrobić stelaż do takiej konstrukcji stalowy czy drewniany, może sie okazać że koszty będą zbliżone do murowania z suporexa. Można w miarę łatwo policzyć koszty materiału.


Budynek na zgłoszenie do 25 metrów w mieście i 35 metrów na terenach wiejskich, trzeba zrobić szkic budynku, oznaczyć posadowienie na mapce i zanieść do starostwa. Praktycznie bez kosztów, czekamy miesiąc czy nam starostwo czegoś nie zakwestionuje, jak nie ma odpowiedzi to budujemy.

Jak masz fundamenty to znaczy że coś było, w teori to tyle że rozbiórkę budynku trzeba zgłosić. Tak samo remont w teori nie oznacza że można budynek wyburzyć i postawić w całości od nowa. Ale w praktyce ... jak nigdzie zgłoszone nie było, szybko zrobić to samo co było i cieszył się nowym starym warsztacikiem :D byle sąsiada w oczy nie kuło
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 20:02   

O to mi właśnie chodziło ;) Rozbiórka nie była zgłaszana, a z sąsiadami żyje jak z rodziną :) Co do płyt warstwowych, to mogę mieć 40mm za 25-30zł/m2 i 100mm za 40zł/m2. Wszystko nowe tylko, że 2 gatunek ( nie widzę różnicy względem 1 gatunku ). Wiadomo dochodzi stelaż. Planuje podnieść lekko fundament tak na ok. 50cm nad powierzchnię ziemi w murowywując w odpowiednich miejscach szpilki. Konstrukcja nie musi być bardzo wysoka, uważam, że 3,5m, a w szczycie 4m będzie w zupełności wystarczające ( razem z murkiem, czyli słupy będą wysokości 3m ) Na słupy główne chcę dać profil 80x80x4mm, wystarczy?
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 20:55   

przemo ma racje. postaw na tym co jest i nie ma sie co szczypać. jak sąsiad zapyta o papier to robota na zgłoszenie. ja tak zrobiłem i stoi
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 21:35   

sudan, sąsiad nie zapyta, bo tak jak mówiłem u nas w wiosce każdy z każdym żyje w zgodzie, ludzie sobie na wzajem pomagają. Sąsiad sam duży garaż z trapezówki stawiał, to mu nawet pomagałem ;) No nic pozostaje czekać na wiosnę i można zaczynać. przez ten czas zrobię ( spróbuję zrobić ) wstępny projekt no i zacznę gromadzić materiały no i odkładać kasę. Postaram się kontynuować temat. Porady i uwagi mile widziane.
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
KasiaF 


Wiek: 30
Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 0
Skąd: Małogoszcz
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 12:28   

Pomysł ciekawy, ale nie stawiaj z płyty, bo to głupi pomysł.
 
 
c64club 



Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 12:23   

A nie taniej blaszak i ocieplić?
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
sebolx 
Ojciec sukcesu


Wiek: 38
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 208
Skąd: łochów
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 21:07   

płytą warstwową bedzie dużo drożej,nie opłaca sie brać mniejszej jak 100mm,
koszta ci wyjdą jakieś 60-75tys zł
 
 
c64club 



Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 08:27   

Analizowaliśmy kiedyś z bratem. Blaszak plus 5 (a niechby i 10) cm styropianu i karton-gips w środku to najtańsza opcja. K-G oddycha (nie zaparzy ocieplenia) a trudnopalna powierzchnia jest cenna w pomieszczeniu, gdzie będziesz coś spawać, ciąć szlifierką i odpalać silnik bez tłumika. 5cm już jest całkiem niezłą opcją.
Mój pierwszy warsztat to była buda 15m2 na działce, zrobiona z drzwi łazienkowych, płyt meblowych itd, z wierzchu obłożona 2 cm styropianu i cienkim tynkiem na siatce. Czyli 5-6 cm ciepłej ściany. I do -20°C normalnie tam pracowałem ogrzewając małą kozą tylu "8-cegłowa z Allegro". Także jakbyś dał 10 cm, to pewnie nie będziesz miał w życiu problemów z ogrzaniem Twojej wielkości budy.
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax