Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dygresja na temat VI (666) zlotu buggy
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 13:12   Dygresja na temat VI (666) zlotu buggy

Witajcie, przychodzi czas rozważania nad organizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego spotkania użytkowników Buggasów.
Co prawda udało się pomyślnie zorganizować poprzedni zlot, mam nadzieje że wszyscy pozytywnie go wspominają, jednak na tym zlocie było sporo "błędów", które niezwłocznie trzeba poprawić zarówno z mojej strony jako organizatora jak i regulaminu jako was.
Tor "TORFIANKA" na której był organizowany 5 zlot, ma to do siebie że jej "skomplikowanie" jest uzależnione od pogody.
Niestety pogoda troszkę popsuła organizację, mam na myśli harmonogram, tak samo znacznie utrudniła, jak i spowolniła przejazdy po trasach.
Trasa "szybkościowa" była by szybkościową, gdyby nie kilkudniowy deszcz.
Trasa "croscountry" została w niektórych miejscach zamknięta, ze względu na nieprzejezdne odcinki.



Wiem że niektórzy czują niedosyt oferowanych tras, było mało szybkościowych odcinków, a za dużo błota i nierównego terenu.

Jeślibym organizował przyszłoroczny zlot, to chciałbym go urozmaicić o dodatkowy tor wyścigowo-szutrowy, tor PARSZYWEJ <parszywa wrak race> gdzie jest równy teren <ale są miejsca nierówne> szerokie przejazdy, z możliwością startu grupowego. Tor ma chyba 6ha
Niestety tor Parszywej znajduję się po przeciwległej stronie miejscowości Łask, co utrudnia to mobilny przejazdu między torami.
Moja propozycja jest taka, że jednego dnia skupiany się maksymalnie na torze płaskim <czysto sportowo> a potem na pierwotnym <torfianka>, jednak ze względu na ograniczony czas imprezy musiałbym wyeliminować jeden tor ze startu <albo crosscountry albo szybkościowe>, ew połączyć je z wyeliminowaniem neuralgicznych miejsc>

W skrócie mówiąc, przyjeżdżamy w czwartek na tor parszywej, w piątek do wieczora śmigamy na tym torze, wieczorem aż do niedzieli na torfiance.

Jeśli miało by to wejść w życie, to niestety muszę zwiększyć wpisowe ze względu na to że to są na osobne niezależne od siebie Tory i żeby mieć dostęp do obu to niestety koszta wzrosną. Nie pytajcie się o ile bo sam nie wiem, 50, 100zł nie wiem.... Przede wszystkim to zależy od ilości uczestników.

Regulamin też jest do gruntownego przebudowania <wstawianie się na czas, zabroniona jazda bez tłumika, robienie wiraży przy autach> >
Z kuchni polowej też rezygnuję, na korzyść dużego grilla.


Proszę się wypowiedzieć ubiegłych jak i przyszłych uczestników imprezy.
 
 
 
bartek280395 



Wiek: 29
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 1066
Skąd: Licze
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 13:58   

Siemka:)
Mam nadzieję jako przyszłoroczny 'posiadacz', pozwolę sobie wypowiedzieć się.

Jak dla mnie dodatkowa stówa do wydatków, które i tak już będą dość spore jak dla mnie. Do tego dla nas posiadaczy "ścigaczy" może okej ale dla maszyn 4x4 pierwszy dzień odpada. Przenoszenie całego obozu będzie dość problematyczne i zajmie sporo czasu. Nie ma co ukrywać. Spakuj wszystko do samochodu, załaduj buggy, przejedz na drugi koniec miasta, później to wypakuj.

Na deszcz i kałuże nic nie poradzisz jak będzie padać to będą.

Osobiście raczej byłbym za pozostaniem w jednym miejscu. Nie znam tego terenu ale wydawał się coś duży i można by w innych miejscach wyznaczyć trasy. Ewentualnie przejazdy na kołach w piątek rano na drugi tor i wieczorem albo po południ powrót.
_________________
Czas aby w moim garażu coś się narodziło :D

Podobno Czerwone sie nie psuja..
Ale za to Niebieskie sa szybsze!!

https://picasaweb.google.com/111824335430769497397/Bagolec14?authkey=Gv1sRgCJ79hJ7zg8_TrQE
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 14:16   

bartek280395 napisał/a:
Nie znam tego terenu ale wydawał się coś duży i można by w innych miejscach wyznaczyć trasy.
Był obchód 3 toru <koło paintball> niektórzy widzieli że były dziury z wodą po kolanach, niestety one blokują stworzenie przejezdnej trasy...
Co prawda offroadowcy może i by się nudzili na parszywej, jednak nikt im nie zabroni już jeździć na torfiarce, jeśli ktoś całkowicie by zrezygnował z konkretnego terenu, np przyjeżdżając na jeden dzień to nie opłaca składki na cały zlot.
 
 
 
Dexter 
Automotive



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 950
Skąd: Barwice
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 17:12   

Jajek nie zawracaj dupy, zrobiłeś dobrą robote, tor byl super, taplanie jednego dnia w czarnym blocie, nastepnego dnia w bialym blocie bylo super. Warunki są specyficzne dla terenu i pogody, nikt nie wymaga ulozonego na trasie polbruku. Nawet droga dojazdowa, mimo ze po deszczach tragiczna zostawila ciekawe wspomnienia.

Wydaje mi sie ze ten dodatkowy tor jest zbyteczny.
_________________

 
 
 
BĄK 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:00   

jajek, Popieram to co napisał dexter ten tor był super i z waszej strony organizacja też był na 100% więc po co ulepszać na sił coś co już jest dobre i tym samym zwiększać wam obowiązków i składki. Następny problem to powtórny załadunek buggy i przejazd przez miasto, co za tym idzie czwartkowy wieczorny grill i cały piątek na sucho:) masakra:)
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:04   

No co chciałem dobsze :P
 
 
 
BĄK 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:17   

Dexter napisał/a:
Nawet droga dojazdowa, mimo ze po deszczach tragiczna zostawila ciekawe wspomnienia.
hehe w moim przypadku wymiana metalowych przewodów hamulcowych :)
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
michalst3 



Wiek: 28
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 541
Skąd: Chechło Pierwsze
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 22:27   

Jest kilka rzeczy do dopracowania .
Miejmy nadzieje że na VI zlocie pogoda dopisze .

Droga dojazdowa nie była najlepsza i trzeba to trochę poprawić . Szczególnie te wystające kamienie czy coś takiego :)
_________________
Galeria ST3
2.3Turbo 250KM 400Nm
 
 
 
macin 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 19:23   

Dexter napisał/a:
Jajek nie zawracaj dupy, zrobiłeś dobrą robote, tor byl super, taplanie jednego dnia w czarnym blocie, nastepnego dnia w bialym blocie bylo super. Warunki są specyficzne dla terenu i pogody, nikt nie wymaga ulozonego na trasie polbruku. Nawet droga dojazdowa, mimo ze po deszczach tragiczna zostawila ciekawe wspomnienia.

Wydaje mi sie ze ten dodatkowy tor jest zbyteczny.


zgadzam się w 100%, nie wykorzystaliśmy tego terenu bo brakło czasu z powodu naszego niestety lenistwa i niedostosowania się do regulaminu, z jednej strony to jest zlot i relaks, bez spinania się na jak największą ilość przejechanych km, według mnie było idealnie i tak jak rozmawialiśmy kuchnię wywalić, dodać grilla, porządek z wodą i będzie rewelacja.

Jak pogoda dopisze to użyjemy toru paintball a jak nie da rady, to te 2 tory są rewelacyjne i można tam upalać w nieskończoność !
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
Pirson 



Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 19:51   

Z racji powiększającego się grona skrzynek piwa, proponuję zorganizować dla nich jakieś konkurencje, żebyśmy nie tylko bez celowo jeździli po obozowisku :P
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 21:26   

Czyli jak zarżniesz znowu silnik, to będziesz śmigać skrzynią ;D

Ach zapomniałem, że na 6 edycji trzeba zrobić start pań, co by nie tylko trzymały aparaty.
 
 
 
BĄK 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 06:22   

jajek napisał/a:


Ach zapomniałem, że na 6 edycji trzeba zrobić start pań, co by nie tylko trzymały aparaty.
świetny pomysł :)
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
macin 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 14:31   

jajek napisał/a:

Ach zapomniałem, że na 6 edycji trzeba zrobić start pań, co by nie tylko trzymały aparaty.


te same panie które od x lat trzymają aparaty i dzielą się fotami na kolejnym zlocie nie będą posiadały aparatów ;) jeśli o to chodzi to wynajął bym kogoś za pincet żeby robił zdjęcia, tym paniom należy się odpoczynek
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 16:46   

Problematyczna sprawa jest taka że 1 operator nie jest w stanie ogarnąć kilku miejsc, mam na myśli ze robi foty gdzieś tam, a w drugim miejscu dzieje się coś ciekawego gdzie żal nie upamiętnić. ;D
 
 
 
Dexter 
Automotive



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 950
Skąd: Barwice
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 21:01   

Pirson napisał/a:
Z racji powiększającego się grona skrzynek piwa, proponuję zorganizować dla nich jakieś konkurencje, żebyśmy nie tylko bez celowo jeździli po obozowisku :P


Czyżby to grono to ktos wiecej niz ja i Ty?

Swoją drogą ja już zbudowalem kolejną zabawke na zlot :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax