Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiatraki
Autor Wiadomość
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 18:47   Wiatraki

Siema

Panowie może mi ktoś powiedzieć jak sprawa ma się z elektrowniami wiatrowymi w waszej okolicy? Kto mieszka w pobliżu i może się wypowiedzieć na ten temat? Czy to jest uciążliwe? Czy głośne to jest? Czy może w ogóle tego nie słychać? Jak to wygląda? Może ktoś ma to w swojej okolicy?
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
BĄK 


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 19:29   

Sebusk, ktoś postawił taki wiatraczek niedaleko od domu kumpla, z tego co mówi jak nie ma dużego wiatru to jest znośnie. ale to musi być w jakiś sposób uciążliwe bo twierdzi też że owady i żaby pouciekały:)
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
Ostatnio zmieniony przez BĄK Wto Paź 21, 2014 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PepsiBoss 
Zlotowa Gwiazda


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 19:30   

https://www.youtube.com/watch?v=kEkzbACFfec

Pierwsze co mi sie skojarzyło ...
_________________
Nie ma większej radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie ...
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 19:32   

W sąsiedniej wiosce budują się elektrownie wiatrową. Pare wiosek dalej są już wiatraki, 5 sztuk. To jest niecały km od zabudowań. One się kręcą dosyć wolno (tak to wygląda) i powiedzmy 100m od wiatraka nic nie słychać. Przy silnych wiatrach to wiatr słychać a nie wiatrak. One mają zmienny kąt łopat więc prędkość obrotowa jest stała.
Sam wiatrak jest wielki. W zimie jest niebezpieczeństwo oberwania się lodu z łopat.
Zależy jak daleko stoi dom od wiatraka no i z jakiej strony ale zdarza się że jak słońce jest nisko to cień może migać po oknach.
Ja sam mam taki mały wiatrak na garażu, aktualnie zdemontowany ponieważ muszę zrobić zabezpieczenie przeciw dużym wiatrom.
 
 
 
misiu 
Wirtuoz spawarki


Wiek: 28
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 749
Skąd: Skulsk
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 21:22   

zuh ja czytałem że posiadanie elektrowni wiatrowej, na własny użytek, jest nielegalne, chyba że zaopatrujesz w prąd okolice.
ale uj wie czy to prawda, sam se chciałem taki cud zrobić.
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 23:31   

Podobno się to zmieniło. Teraz już nie pamiętam ale do 1000W albo 10tysW można tak wyczytałem. Nie dowiadywałem się jeszcze więc pewny nie jestem.
U mnie to jest tak raczej "sztuka dla sztuki" i jeszcze w fazie testów.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 20:02   

no i co tylko tyle ? rozumiem że nikt nie mieszka w pobliżu takiej elektrowni
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
djsimon 
DEKONSTRUKTOR



Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 433
Skąd: Zawidów
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 20:32   

ale co chcesz wiedzieć?
czy je słychać, czy zasłaniają słóńce czy może jest widoczny efekt psycho?
tego Ci nie powiem, jeżeli takie elektrownie wiatrowe są stawiane za granicą i to w dużo większej skali niż w Polsce, to samo za siebie odpowiada.
z tego co wiem muszą być spełnione pewne warunki np min. 1000 m od zabudowań.
_________________
"Maszyna ma duszę tylko wtedy gdy posiada najbardziej ludzką cechę - zawodność" - Jeremy Clarkson.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Paź 22, 2014 20:41   

Ja mieszkam niedaleko farmy wiatraków <nie można tego nazwać elektrownią, bo elektrownia to jest w Bełchatowie, Stojąc 500m od nich słychać jak huczy gdy śmigło jest na samym dole <efekt ścinania powietrza przy słupie/kadłubie> Faktem jest ze nikt nie mieszka bliżej jak 1km od nich, w takiej odległości słychać jedynie szum, ale głośniejsze są pobliskie kopalnie i fabryki które są kilka km dalej...
Wiem że moja wypowiedź Cię nie satysfakcjonuję,
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 08:01   

jajek, yhym czyli jak 1000 m od zabudowań to jest ok ? może to być uciążliwe? w dłuższym okresie ?

chodzi mi głównie o czynniki szkodliwe dla człowieka. typu nieustający szum, hałas jakieś wibracje czy coś

co do elektrowni

https://www.google.pl/sea...iw=1252&bih=558
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 10:15   

Ja pisałem kilka wiosek dalej ode mnie są wiatraki, i stając około 100m od nich już nic nie słychać. Jak gadałem z gościem to one są wolnoobrotowe i mają stałe obroty (zmienny kąt łopat). W samej wiosce cicho. Najbliższe domy są około km od wiatraków. Ludzie z tamtej wioski po niecałym roku działania wiatraków mówili, że efektów ubocznych nie zauważali. Wszystko okaże się po kilku, kilkunastu latach.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 18:36   

Zuh, dzięki wielkie u mnie w gminie będą stawiać 42 szt i ludzie panikę sieją znalazła się grupa "oszołomów" którym się nic nie podoba i próbują blokować budowę.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 21:14   

To już spora inwestycja. Tamte 5 o których pisałem to kosztowało 30 albo 40 mln. Pamiętam przebudowywali linie średniego napięcia bo ciężarówki z częściami wiatraków nie mogły wykręcić na skrzyżowaniu bo słupy przeszkadzały.
W sąsiedniej wiosce wydobywają gaz i jest świeczka od której niesamowicie śmierdzi pare lat temu zrobili odwiert niedaleko mojej wsi i ludzie się burzyli ale przekonali mieszkańców że u nas nie będzie świeczki bo te odwierty będą połączone i wszystko będzie w tamtej wiosce. Jakieś referendum nawet było no ale ludzie ucichli bo byli przekonani, że nie będzie świeczki. W tym roku zaczęli budować budynki i maszyny do wydobywania gazu i do końca roku ma być świeczka. Ludzie się burzyli petycje pisali ale budowy nie przerwali. Więc ciężko będzie tej grupie zablokować budowę wiatraków. Za duża kasa.
Z niebezpiecznych rzeczy to w zimę lud się zbiera na łopatach i czasami odpada.
Czasami na dole (stojąc na ziemi) prawie nie wieje a one się i tak kręcą, aż się nie chce wierzyć ze taki wiaterek kręci takim śmigłem. No ale wiadomo wyżej mocniej wieje.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 22:05   

Zuh dokładnie mimo że nie idzie wyczuć w którą wieje,to patrze na wiatraki i wtedy wiadomo.
Mówisz że biędą stawiać 42szt? przecie to pół wsi zajmie, u mnie nawet połowy tego nie ma, więc nie ma co porównywać, chyba że będzie grupowo w kilku miejscach.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 16:32   

jajek, tak grupowo na powierzchni około 1500 ha może więcej sporo miejsca to zajmie.

Inwestor chce płacić nawet po 50000 rocznie złotych za sztukę !!!! to jakaś masakra... ale jakaś jedna kobita nie chce się zgodzić żeby u niej na jej ziemi stało ... pewnie wydzielą wydziedziczą i gówno będzie miała a i tak postawią.

niech u mnie postawią ze 3 szt :D mi to nie będzie przeszkadzało :D
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax