Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mała tokarka. Jaką wybrać.
Autor Wiadomość
zdenek_zdenek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: wydupczyska wyżne
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 07:25   

Czyli poprostu podnieśli cene żeby ludziska były zadowolone, że dostają gratisy. Wcześniej ten wynalazek kosztowałniecałe 3 tys i za wszystko oprócz noży i uchwytu wiertarskiego musiałeś dopłacić.
Przesyłka wtedy też była wliczona w cenę.
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 10:16   

Pewnie masz racje no ale ja kupowałem teraz a nie wcześniej. LD też kosztował po niżej trzech tysięcy, teraz cena za LD to 3270zł. Towar się sprzedaje to cena idzie do góry. Darek, tak z ciekawości ile wtedy kosztował LD, jak go kupiłeś, pamiętasz?
Napewno nie stracili na tym, że sprzedali za taką cenę, swoje i tak zarobił. Zamiast np 900zł, zarobił 500zł. Lepiej zarobić 500 niż nic. Dlatego warto zadzwonić i pogadać.
Gdybym nie zapytał to bym zapłacił za tokarkę 3190 plus 110 transport plus 220 podtrzymki. No ja zapłaciłem mniej.
Jakby ktoś w tym czasie o którym mówisz kupował tytana i ponegocjował to pewnie też by dostał ofertę "jeżeli dokupi pan podtrzymki to cena tokarki zmaleje to tyle, że podtrzymki wyjdą panu za darmo". Jakby jeszcze trochę pogadał to jakiś mały rabat by dostał. I jeszcze trochę pogadał to by transport w cenie był.
Jak mówiłem dają takie rabaty bo i tak na tym zarobią.
 
 
 
zdenek_zdenek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 92
Skąd: wydupczyska wyżne
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 10:52   

Rok temu nic się nie dostawało, nawet nie dało się pogadać jeśli chodzi o tokarki, a trzy miesiące temu negocjowałem przecinarkę 5013w i też nic Nie tylko ja, bo dzwoniły jeszcze dwie osoby z podobnym skutkiem (o ile dobrze pamiętam to cena była 2090 z przesyłką z chłodzeniem, zobacz ile teraz kosztuje), więc dałem spokój i wole kupić porządną używkę niż chińczyka.
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 11:29   

Szukałem używki. Chciałem TSB20 ale kompletnie nic nie było w moich okolicach w dobrym stanie. Zastanawiałem się też nad TUE 35 tu był problem gabarytu ale jakby się trafiła jakaś fajna to bym kupił. Tytan spełnia moje wymagania i będzie mało używana więc myślę, że da rade. Większe przedmioty rzadko potrzebuje przetoczyć więc wtedy udam się do tokarza. Ostatnio musiałem tarcze hamulcowe zmniejszyć o 2mm i to było drugi raz w moim życiu jak poszedłem do tokarza z większym przedmiotem a tak to chodziłem z małymi rzeczami.
No teraz przecinarka jest 160zł droższa też z chłodzeniem, chłodziwem, piłą i transportem w cenie.
Wszystko zależy do czego będzie używane. Co innego jak kupujesz tylko dla siebie do przydomowego warsztatu a co innego jak będziesz na tym zarabiać.
 
 
 
misiu 
Wirtuoz spawarki


Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 749
Skąd: Skulsk
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 14:17   

ty no ale katek tytan 500 na stronie nadal kosztuje 2900 :/ http://www.maktek.pl/toka...500/produkt-185

[ Dodano: Nie Sty 25, 2015 14:19 ]
ty też masz tego makteka ze szafką czy bez? znaczy sie z tym stołem, stojakiem czy jak to tam...
 
 
 
kamilpiotrmalek 
PrEzEs



Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 1420
Skąd: Lucimia
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 14:49   

misiu, 2900zł netto :D
_________________
Galeria => Demon Bezdroży <= Galeria
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 21:24   

Tak jest, na stronie cena jest netto.
Kupiłem tokarkę bez tej szafki. Podstawa jest za dopłatą. Podstawy nie kupowałem bo mam stół. Musze sobie dorobić taką wanienkę jak jest w tej podstawie, no tylko z trochę wyższymi ściankami.
 
 
 
cypis.z 


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 26
Skąd: Nowy dwór mazowiecki
Wysłany: Sob Lut 07, 2015 21:34   

Jest jakaś różnica pomiędzy LD 550 a Maktek 500? Parametry mają bardzo podobne.
Jak w użytkowaniu?
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 00:03   

Nie wiem jakie teraz wychodzą LD ale mój maktek w porównaniu do LD które jest wystawione w liroju w zielonej górze ma większy wrzeciennik i większe dźwignie zmiany prędkości wrzeciona. Konik w ld ma jeden smarownik który nie działa. Dźwignie sterujące prędkościami stykają się gdy dźwignia A jest w położeniu I a dźwignia B w położeniu III, ja w makteku tych problemów nie mam. Jak w użytkowaniu to nie mam pojęcia, gdyż nigdy nie pracowałem na LD ale ludzie chwalą sobie. Z makteka jestem zadowolony.
 
 
 
Leniwiec 


Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: arabia
Wysłany: Sro Wrz 23, 2015 13:26   

polsko tajwanski maktek tytan 500 dzis 3300zl. Za niedlugo podwyzka. wypada kupic noze z weglika suwmiarke i zegar co?
 
 
c64club 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 09:58   

Tytan to nie polsko-tajwański. To czysta kontynentalna chinina. Chociaż całkiem niezła. Tytana 700 mam jakoś trzeci rok i jakbym miał podliczyć koszt bezpośredni (pieniądze) a przede wszystkim alternatywny (z każdą pierdołą do tokaza zamiast do sąsiednego pomieszczenia), to już dawno się zwrócił.
Teraz odpowiednikiem 700 jest 750. Trochę inne sterowanie, ale najważniejsze czego powinno się wymagać, w sensie funkcji tokarki, to:
-nawrotnica - lewe gwinty, nacinanie prawych przy braku sztywności, kilka innych sztuczek
-w miarę możliwości mechaniczna skrzynia biegów. Ja mam Vario; elektronicznie sterowane obroty, ograniczony moment na niskich. Dołożenie tyrystorowego Vario to 50 złotych na części plus za robociznę dla elektronika jak ktoś sam nie potrafi. A połączenie sześciobiegowej skrzyni takiego np. Bernardo 700 z Vario daje płynnie ustawiane obroty plus brak ryzyka drżenia obrotów przy niskich prędkościach skrawania.

A przygody typu wióry i piach oraz co zrobić, aby nie zniszczyć tokarki przedwczesnym uruchomieniem, opisałem tutaj: http://grzegorski.net/wik...ie:nowa_chinska
Po takim potraktowaniu odwdzięczy się długą i bezawaryjną pracą.
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Gru 28, 2015 02:57   

Panowie, ma ktoś tokarke zuch? Niedawno kupiłem sobie duzo tokarkę <tug48x1500> ale jakoś nie widzi mi się toczyć nią małe detale zwłaszcza jak będzie tego sporo, gabarytowo np tulejki do wahaczy. max 50mm, niezależny mi na robieniu gwintów, bo to na tugu zrobię.
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Pon Gru 28, 2015 07:58   

Powiem, tak. Suport "jeździ" na rurkach a to nie zwiastuje sztywności przy toczeniu np stali. Miałem kiedyś podobną (też na rurkach, chociaż to są wałki) i sprzedałem ją właśnie z powodu braku sztywności. Chociaż moja była większa od zucha, może dlatego była mało sztywna bo pręty nie wytrzymywały większych przeciążeń.
Nie myślałeś nad tsa16?
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Gru 28, 2015 17:40   

Zucha kupie za 500 a tsa za 1500
 
 
 
c64club 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 63
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Gru 29, 2015 10:06   

Tyle, że przy budowie pojazdów, te 500 złotych to wyrzucisz w błoto, bo będziesz sobie mógł najwyżej tulejki z poliamidu poturlać i to małym wiórem. To tokarka dla artysty-rzeźbiarza, ale nie dla mechanika. Przy braku sztywnośc da się wykonać przedmioty o małej precyzji. Przy "średniej' precyzji czas wykonania detalu potrafi zabić. Stać trzy godziny przy maszynie, żeby przetoczyć jakąś pierdółkę, którą normalnie da się w kwadrans .. za miesiąc wejdziesz na alledrogo i klikniesz "wystaw" w dziale "tokarki".
_________________
Potrzebujesz w życiu jedynie dwóch rzeczy – WD-40 i „trytytek”. Jeśli coś się nie rusza, a powinno, użyj WD-40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno, użyj „trytytki”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax