Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Pon Sty 03, 2011 21:28
wiartarka
Autor Wiadomość
StMichel



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 173
Skąd: Dankowice
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 23:21   

Szlifierka gumówka, czyli przecinarka stołowa - w 80% jej używałem, kątówka się chowa bo nigdy nie utniemy tak precyzyjnie i pod kątem prostym, kątówka tylko do poprawek zostaje.

Wiertarki wiadomo plus szlifierki kamieniowe (do wierteł).

Spawarki, ja mam dwie: elektrodowa wirówka i migomat, przy czym na ździwienie gimnazjalistów ramę spawałem elektrodową (dla mnie pewniejsza metoda bo umiem spawać). Migomatem skleiłem wydech bo nierdzewkę ciężko się spawa.

Tokarka - też mam, przydała się pod toczenie tulejek zawieszenia, usługi tokarskie są tak cholernie drogie że zaoszczędziłem, ale to dlatego że tokarka była kupiona za 50zł + flaszkę :P



Oczywiście reszta czyli tarcze do cięcia, pilniki, brzeszczoty, wiertła, klucze też trzeba mieć. To tak na ostudzenie zapaleńców, i na sam sprzęt poszłoby co najmniej 3000zł ale ja się miałem dobrze bo miałem wszystko.
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:26   

StMichel napisał:
Szlifierka gumówka, czyli przecinarka stołowa - w 80% jej używałem, kątówka się chowa bo nigdy nie utniemy tak precyzyjnie i pod kątem prostym, kątówka tylko do poprawek zostaje.

Wiertarki wiadomo plus szlifierki kamieniowe (do wierteł).

Spawarki, ja mam dwie: elektrodowa wirówka i migomat, przy czym na ździwienie gimnazjalistów ramę spawałem elektrodową (dla mnie pewniejsza metoda bo umiem spawać). Migomatem skleiłem wydech bo nierdzewkę ciężko się spawa.

Tokarka - też mam, przydała się pod toczenie tulejek zawieszenia, usługi tokarskie są tak cholernie drogie że zaoszczędziłem, ale to dlatego że tokarka była kupiona za 50zł + flaszkę :P



Oczywiście reszta czyli tarcze do cięcia, pilniki, brzeszczoty, wiertła, klucze też trzeba mieć. To tak na ostudzenie zapaleńców, i na sam sprzęt poszłoby co najmniej 3000zł ale ja się miałem dobrze bo miałem wszystko.


hmm tokarke za 50zł...

ja b duzo złuzyłem tarcz, i połamałem wierteł.... pospiech wszystko zniszczy
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:24   

tarcz 125mm to mi poszło wiecej ni 90sztuk oczywiscie jak bym ciał tarcami 230mm to by poszło z 30 szt co do wierteł i wiertarki to stłówka rulezz
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:12   

ile ci poszło tarcz :O to co ty ciołeś ? mówisz o tych cieniutkich tarczach czy o z wykłych ?



Ja na całego szaya w sumie zuzyłem jakies 3 tarcze na duzej katówce

5 cieniutkich i jedna do szlifowania
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:38   

Mi na całą budowę zeszły niecałe 2 duże tarcze i 5 małych (zwykłych), więc 90 to dość sporo :?
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 23:11   

chodziło mi o tarcze 1,5mm moze do cienkiego materiału daja rade ale jak jest cos wiecej jak 3mm to sie szybko zuzywaja no moze przesadził z 90 :P ale z 50 poszło
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 00:42   

jeśli chodzi dokładnie o mnie to, u mnie na samą gołą rame, a dokładniej na same profile zeszły tylko 2 tarcze cieniutkie na flexa, jak zaczeła sie robota z rurami wtedy szło więcej, a jak zaczęły sie sprawy mechaniczne to dopiero była masakra. ale jesli ktos robi włąsne zawieszenie itp, to wiadomo ze wiecej tarcz pójdzie... nie mówiac o zużycie elektrod, na przymiarki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax