Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Pon Sty 03, 2011 21:28
wiartarka
Autor Wiadomość
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 19:06   wiartarka

Witam chciał bym kupic jakas wiertarke do 150zł mozecie mi cos doradzic zeby była w miare dobra , jesli ktos tez chce kupic jakies narzedza to niech tu pisze

mysle nadz czyms takim :



http://www.allegro.pl/ite..._9_wiertel.html
Ostatnio zmieniony przez luki Pon Sty 03, 2011 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 20:06   

Ja od wielu lat mam wiertareczke bosha i jak na razie jest niezniszczalna, w międzyczasie przeżyła chyba z 4 takie wiertarki jak pokazałeś wyżej, ale i kosztowała 6 razy tyle. Podobną wiertarke miałem też i wydaje mi sie to dość drogo, lepiej poszukaj porównywalnej taniej bez tych wierteł które sa niczego warte i walizki :P
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 20:58   

ja mam taka podrobe z Tesco za 20 zł i narazie smiga az milo jak sie sfajczy to druga w zapasie lezy to samo z diaksem :boshem" jak zwal tak zwał jak narazie sie trzymaja ;)
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:33   

no mam diaksika z tesco za 80zl kupiłem i jak narazie wytrzymał duzo bo zciełem nim około 180-200tarcz
 
 
Natanoj 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 34
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 21:55   

Ja mam Pegazusa, kupionego już ho ho ho ho, a może i jeszcze dawniej w Tesco, nawet już nie pamiętam ile dałem. Ale była to jedna z tych najtańszych. Oj nie miała ze mną łatwego życia, uwierzcie ;) , w czym ja to jeszcze nią nie wierciłem... Mam jeszcze druga, też udarówkę, była w zestawie z innymi narzędziami, ale już coś kabelek nie chce łączyć, muszę kiedyś zaglądnąć do środka. Moim zdaniem, jak ktoś nie działa profesjonalnie, a nie narzeka na nadmiar kasy to niepotrzebne mu drogie narzędzia. Jak ktoś umie się z nimi obchodzić to dłużej mu pochodzi taka chińszczyzna z supermarketu niż jakaś firmówka komuś kto ją "zakatuje".



Natomiast ja nie mam szczęścia do wierteł, albo zaraz jest połowa połamana, albą się odegną w drugą stronę, albo stępią tak, że nie idzie tego naostrzyć. Raz nawet trafiłem na taki zestaw, co sobie wiertło 8 w palcach, pod kątem 180 stopni zgiąłem. Później wyprostowałem i tak kilka razy, hehe wiertła z gumy. Ostatnio kupiłem w Kauflandzie tytanowe, przynajmniej tak napisane (środek po złamaniu mi na tytan nie wygląda, ale ja się tam nie znam). No i owszem, na początku szło bardzo dobrze, w sumie to nadal nienarzekam choć będę musiał je naostrzć, gdyby tylko nie to że już 1/3 zestawu połamałem. I tu właśnie nie wiem, kilka razy ewidentnie moja wina była, ale już zmęczony byłem i metal dość gruby, to można wybaczyć. Jednak jak mi się w miękkim drewnie kilka złamało? Oj muszę sobie jakiś statyw skombinować, bo jednak ręcznie to nie za bardzo. A Wy, nie macie podobnego problemu? Może możecie coś poradzić?
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:15   

tez łamie cienki wiertła ;P zamocno naciskasz ;] na wiertlo przypada za duza sila jeszcze jest gorace i peka ;]



ja mam chyba tez te narzedzia z pegazusa ;] ;P
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:27   

Wiertełka to najlepiej z świecacej stali kupować, ja kupiłem 2 wiertła w firmy coval i jak na razie spisują się bardzo dobrze, przy umiejętnym wierceniu naprawdę ciezko stepić, ja niestety :P zawsze cisne ile siły i często zdarza mi sie przypalić ale z ostrzeniem tych wierteł nie ma problemu, ani razu mi sie też nie złamało takie wiertło w poruwnaniu do czarnych gdzie ostatnio wiertło 14 mi sie rozkreciło i pękło
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:44   

Ja mam troche wierteł około 50sztuk ale takich starszych co mój Tato kupił 15lat temu i sa dobre nawet wytrzymałe , a własnie jak sie ostrzy te wiertła kiedys cos kabinowałem na kilku wiertłach mi sie udało na niektórych to było take ze wogóle nie wierca



PS. moze cus takiego



http://www.allegro.pl/ite...psb_500_re.html



albo :P



http://www.allegro.pl/ite...1250w_hit_.html
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:53   

Ten bosch wygląda ciekawie, zielony to seria dla majsterkowiczów, a wiertarka stołowa to w sumie do określonych potrzeb jest, zalezy czy najpierw wiercisz a później spawasz, bo jak w czym co nie jest małe to praktycznie nie wywiercisz, ale do wyposarzenia warsztatu bardzo dobra sprawa
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 22:55   

piotrek wybacz ale przez forum nie nauczymy cie ostrzyc wiertła , napewno ppotrzeba do tego troche umiejętnosci , nowsze szlifierki majhą nacięcie i ustawia kąt szlifowania wiertła ... Ta wiertarka z allegro to zwykły śrut , odradzam !! za 150 zł jhezeli dobrze poszukasz kupisz duzo lepszy sprzet :)



ostatnio na gieldzie samochodowej Cygan oferował mi duzą szlifierke Boscha i wiertarke udarową tez boscha we walizce . Był w stanie oddac mi wszystko za 250 zł :)
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 23:36   

Pytanie czy to były orginały :>
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 23:44   

w rzeszowie??? mi tez kiedys wciskali :P
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 08:31   

heh dokladnie w Rzeszowie :) Napewno nie były to orginały bo cena orginałów odstrasza...
 
 
 
Natanoj 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 34
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 22:07   

Skoro poruszyliśmy sprawę ostrzenia wierteł, niezły patent z lat 70-tych.

http://www.mlodytechnik.p...&ar=nw&art=1678
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 22:31   

jesli chodzi to nie kupij wiertarek by obudowa w której sa trybyki nie była z plastiku, poszukaj sobie moze z biegami np2 biegowe, do takich nawet boszowskie plastkiki sie chowają, ja

'polecam to



http://allegro.pl/item440..._najtaniej.html

dzieki zastosowaniu 2 biegów moze krecic jak wiertarka stołowa czyli bardzo małe obroty i dzieki temu nie spali sie wiertła i szybkie do wiercenia np w drewnie, polecam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax