Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakład piaskujący!
Autor Wiadomość
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 18:33   Zakład piaskujący!

Panowie jako, że mam troche pieniędzy na zainwestowanie, wpadłem na pomysł założenia zakładu piaskującego. Mam dopiero 19 lat, pieniądze te zarobiłem własnymi rękoma i chciał bym je dobrze zainwestować. A wiec tak mam dużo pomieszczeń w tym stodoła gospodarcza 1 garaż 6x4 murowany, drugi 5x3 też murowany i blaszak chyba 5x3. Pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym wiec już jakis plus jest moge klientów ściagać do mnie bo sporo osób sie pyta gdzie można... W mojej okolicy nie ma takiego zakładu. Jest też kilka firm robiących bramy balustrady itp wiec mógł bym nawiązać współprace. Myśle ze warsztaty samochodowe też potrzebuja takich usług. Na początek myśle zaczać własnie od felg i drobnych rzeczy typu rama od rowera itp. jak zaczeło by sie to krecić to wtedy zainwestował bym w kompresor spalinowy i mozna piaskować mosty i inne rzeczy.
Niestety nie uważałem na lekcjach przedsiębiorstwa i jestem kompletnie zielony.
Chciał bym abyście mi pomogli rozwinąć to w jak najlepszy sposób, oczywiście bedą zniżki dla osób które chętnie mnie poprowadzą pod góre :)
NIe wiem jak sie za to zabrać, wiadomo kupie jakis wydajny kompresor +jakąś piaskarke narazie ciśnieniową tak zeby te trobne elementy piaskować. Nie wiem czy od razu rejestrować sie, czy może podczepić to do tej firmy w której pracuje tylko czy to jest możliwe i opłacalne. Jesli chodzi o reklame to mam znajomego który sie tym zajmuje banery ulotki itp, tylko czy musze być zarejestrowany żeby sie reklamować?

Mysle że ten temat sie rozwinie i pomozecie mi osiągnąc ten cel który sobie wymarzyłem.
Z góry Dziekuje za pomoc !!!!
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 19:14   

tomcio__94, hymm ile masz do przeznaczenia ? 10000? czy 30000? bo jak masz 5000 to szkoda zachodu sprezarki nawet dobrej nie kupisz chyba że wszystko na uzywkach ale to i tak koło 15000 musisz mieć.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 19:27   

Najprostszy zestaw, dzięki któremu możemy już mówić o "piaskowaniu" to WAN-AW z silnikiem 11KW i wydajnością 1333l/min + piaskarka syfonowa własnej konstrukcji ( zbiornik przynajmniej 80-120l ). Oczywiście piaskarka musi być dobrze zrobiona, wtedy bez problemu można piaskować dyszą 5mm na ciśnieniu powyżej 5bar. Znajomy ma wana z silnikiem 7,5kw o wydajności ok. 1000l/min i z powodzeniem piaskuje felgi, ramy motocykli, a nawet dużo większe elementy.
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 19:32   

Budżet jaki moge na to przeznaczyć to ok 20 tys. Musze zaryzykować i zainwestować taką kwote. Na początek tak jak mówicie piaskarke zrobie sam, kompresor chce jakiś pożadny od razu kupić zeby robił swoje.
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 19:40   

tomcio__94, jeśli masz taki budżet to zainwestuj w porządną sprężarkę śrubową. Tylko pytanie jaki masz odczep mocy z elektrowni na gospodarstwo? Jeśli chcesz zakładać własną działalność warto postarać się o dotacje z UE - 20 bądź 40 tyś zł bezzwrotne.

[ Dodano: Sob Gru 28, 2013 19:41 ]
http://allegro.pl/kompres...3805552528.html

Ewentualnie od razu brać spalinowy.
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 19:51   

No właśnie nie chce od razu szaleć, chce zacząć pomału i zobaczyć, rozeznać sie czy jest to opłacalne, wiadomo że moge sprzedać to co kupiłe ale i tak strace na tym. A gdzie można poczytać lub dowiedziec sie o tych dotacjach na jakiej to zasadzie działa?? I czy wtedy musze rejestrować własną firme.
 
 
 
BĄK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 20:06   

tomcio__94, tak firmę musiał byś zarejestrować o dotacje popytaj w urzędzie pracy nie wiem tylko czy nie musiał byś być oficjalnie bezrobotnym.
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 20:16   

no ja właśnie 2 tyg tem sie zarejstrowałem poniewąz pracuje na czarno w tym zakładzie wulkanizacyjnym ponieważ chce zrobić kilka kursów; spawacz, wózek widłowy, i prawo jazdy kat. C, później chce iść na staż na 5 miesiecy jako wulkanizator. I dopiero po tym okresie mógł bym założyć firme. Tylko jak to ogarnąć wszystko ma ktoś o tym jakies pojecie?
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 20:19   

Do piaskowania zawodowego tylko i wyłącznie śrubówka, jeżeli to będzie działalność stacjonarna to spalinowa wprowadzi więcej strat niż zysku...
Nie kupuj piaskarki, bo te wielkie niczym wielkim się nie różnią w budowie od mojej, jedynie wielkością zbiornika, przewodami i dyszy. Poszukać można zbiornik 1000l reszte budować samemu.


Jeszcze taka kwestja: - jeżeli to będzie działalność w pomieszczeniach zamktniętych, to z tego co wiem zabronione jest piaskowanie piaskiem, piaskiem kwarcowym, itp... ze względu pyłowość, nie wykrztuśność - pył rakotwórczy
jedynie polgrid, korund, śruta...
 
 
 
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 20:27   

śrubowe mojąogromne silniki ok 20-30 Kw przecież to sie nie bedzie opłacało właczac tego.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 20:59   

Spręzarki Kaesera 10-15KW osiągają spokojnie 1500-2100l/min
koszt od 5000zł :D

MIałem okazje pracować z jedną taką napełniała zbiornik 10m3 do 8atm w kilka minut.
Bardzo ciche sprężarki :D
 
 
 
lobudek 
dobry chłopak ;)



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 467
Skąd: Huta
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 21:38   

tomcio__94, na pewno elektryczne są ekonomiczniejsze od spalinówek... ZObacz na tego wana co podałem w linku. Wydajność 100m3/h czyli 1666l/min, stosunkowo nowa konstrukcja, pełen serwis w polsce ( polska konstrukcja ), bardzo cicha no i silnik 15KW.
_________________
Album Picasa
Budowa buggy SideWinder
 
 
 
BĄK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 21:49   

tomcio__94, A prąd w tych garażach masz dość mocny na te sprężarki itp. które wymienione są wyżej bo 16A raczej nie wystarczy.
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
tomcio__94 


Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 220
Skąd: Zator
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 22:11   

Gdyby był blizej ten kompresor wział bym od razu niestey jest na drugim koncu polski, a co d pradu sprawdze to jutro

[ Dodano: Nie Gru 29, 2013 15:52 ]
Załamałem sie :( Niestety dowiedziałem się, że w promnieniu 30km znajdują sie 2 zakłady piaskujące przy których jest możliwość malowania proszkowego, a druga sprawa to w 2014 roku nie bedzie już dowinansowan bezzwrotnych. Ale trzeba działać, na poczatek chce kupić kampresor o wydajności ok 1333l/min a dokładnie Vana, do tego piaskarke zrobie sam, kupie hełm z mozliwościa doprowadzenia powietrza wiem że jest to takie minimum. Szczerze to wystraszyłem sie konkurencji i boje sie ze nie bede miał klientów.
 
 
 
tom1988p 
Zbieracz informacji.


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: LHR
Wysłany: Nie Gru 29, 2013 19:54   

Ja mam kompresor o wydatku około 1200l/min (własna konstrukcja), piaskarka także własna konstrukcja, dysza 5mm ciśnienie 4 do 6 atm, mogę i więcej ale jednak odrzut jest znaczny przy większych ciśnieniach. Zazwyczaj to pracuje na 5-5,5atm.
Ogólnie praca mało wdzięczna a nie każdy chce płacić tyle ile jest warte...

Ogólnie stworzyłem z potrzeby wyczyszczenia ramy od MZ 250, a już trochę piasku wywiała...
_________________
Lublin-51: http://www.lublin51.w8w.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax