Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Pon Lut 17, 2014 20:52
Polska Liga Wyścigowa Buggy
Autor Wiadomość
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 19:53   Polska Liga Wyścigowa Buggy

Wpadł mi do głowy ostatnio taki pomysł na stworzenie takiej naszej małej ligi forumowej. Wizję mam na to taką - 4 spotkania w ciągu roku w 4 zakątkach polski. Temat był już kiedyś poruszany ale z braku laku umarł śmiercią naturalną. Myślę że spokojnie znaleźlibyśmy miejsca gdzie można się spotkać i legalnie pojeździć na czas. 4 spotkania w ciągu roku były by optymalne. Ustalić 4 terminy spotkań, rozegrać wyścigi, na koniec roku wyłonić zwycięzców. 4 zakątki polski aby każdy miał na jakieś spotkanie blisko a na inne daleko. Musielibyśmy skonstruować jakiś regulamin, opracować punktację, można wybrać księgowego i zrobić zrzutkę na nagrody. Pytanie kluczowe czy ktoś jest chętny na taką zabawę ? Zdaje sobie sprawę, że pomysł może umrzeć z racji odległości i pewnych kosztów transportu. Czekam na polemikę ...
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 19:59   

tak już dano przecież było to proponowane ale brak chętnych.

ja bym się pisał
_________________

 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 20:04   

Ja się na to pisze. W mojej okolicy jest fajny tor dla quadów i crrosów, dowiem się czy wpuszczą buggy.
_________________
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 20:30   

jestem za i udostępniam siebie do pomocy w organizacji

jest wiele ciekawych miejsc które można by odwiedzić a 4 na początek będzie super

można by klasycznie wzorować się na Australii i zobaczyć co nam by się podobało w WA SUPERLITES, tu wywalić, tam dodać, jakieś klasy i tak dalej ...

popieram i też czekam na polemkę
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 20:34   

Mam w łodzkim 2 pustynie <wielkie żwirownie> wiec jakby ktos chciał to na wiosne cos planuje robić...
 
 
 
kamilpiotrmalek 
PrEzEs



Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 1420
Skąd: Lucimia
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 20:45   

Moja maszyna jeszcze nie jeździ ,ale się piszę do świąt będzie się już toczyć więc do wiosny będzie śmigać.
_________________
Galeria => Demon Bezdroży <= Galeria
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 20:49   

kamilpiotrmalek napisał/a:
Moja maszyna jeszcze nie jeździ ,ale się piszę do świąt będzie się już toczyć więc do wiosny będzie śmigać.


ulżyło nam ;)
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
bartek280395 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 1066
Skąd: Licze
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 21:14   

Uważam że to bardzo dobry pomysł. Bardzo chętnie uczestniczyłbym w takich spotkaniach.:P
_________________
Czas aby w moim garażu coś się narodziło :D

Podobno Czerwone sie nie psuja..
Ale za to Niebieskie sa szybsze!!

https://picasaweb.google.com/111824335430769497397/Bagolec14?authkey=Gv1sRgCJ79hJ7zg8_TrQE
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 21:18   

Ja oczywiscie sie pisze a co mogą zaoferowac moje okolice to wiadomo
_________________
 
 
 
Pablo 
aka barracuda88430



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 312
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 21:18   

fajnie, może coś wypali tym razem.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 21:26   

Tak piranka ożywioną.więc można.coś.działać tylko auto z hakiem kupić ;)
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
xel20
inż


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 143
Skąd: z Daleka
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 21:46   

jeśli będzie większe zainteresowanie to mogą pomóc ogarnąć temat w moich okolicach. Lotnisko koło Białej Podlaskiej to ciekawy teren. Jest tam kilka fajnych punktów na małe triale i wariacje na długich prostych.

żwirownia: 52.015502,23.170788
teren co jakiś czas zmienia nieznacznie ukształtowanie jak pojawi się tam grupka ludzi w terenówkach ;) .

miejsce określane przez nas jako wietnam: 52.01751,23.171775
bardzo zróżnicowany terenik. Jeśli będą zainteresowani w weekend podskoczę i zrobię kilka fotek by pokazać ukształtowanie.

pas startowy świetnie się sprawdzi do sprawdzenia v-max. Na tym pasie odbywały się kilkukrotnie wyścigi na 1/4 mili.

Teren razem ze stowarzyszeniem ogarnialiśmy już kilka razy na zloty asg więc jakieś doświadczenie w walce z biurokracją mamy ;)
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 22:18   

a ktoś coś bardziej konkretnie jakieś pomysły może ma? to ja się tradycyjnie rozpiszę ... może ktoś przeczyta

-deklaracja obecności (wpisowe) na wszystkie imprezy z góry ? (wydaje mi się najważniejszym punktem do ustalenia, zakładając że każdy przyjedzie tylko na imprezę koło domu to kicha) deklaracja w postaci nawet odczuwalnej wpłaty (na cel głównych nagród) co zmobilizuje pozostałych do uczestnictwa

-jedna impreza to przyjazd rano, zawody i wieczorem do domu? czy rozkładamy na 2 dni (przyjazd, rozbicie i od rana impreza)?

-start w grupie? pojedynczo (co wiąże się z dłuższym harmonogramem i czekaniem pozostałych jeśli to pętla) ?

-klasy ? punktacja w klasach ? globalna ? grupowo to kolejność jasna a czasówki ? stosunek mocy do masy + przelicznik dodatkowy moto / samochodowy ? dobrze by było gdyby punkty wyszły ciasno obok siebie czy rosnący lider?

-wymagania co do wyposażenia buggy ? (szelki ? kubły ? kaski ? gaśnice ?)

-wymagania co do długości trasy zawodów ? (znowu problem czy czasówka czy w grupie)

-orientacyjne dodatkowe wydatki poza wpisowym to: ... ? (dojazd, nocleg dla x osób oczywiście każdy we własnym zakresie, wyżywienie + opłata za udział w miejscu imprezy dla właściciela / organizatora ?

-stworzyć / dopisać się do istniejącego stowarzyszenia ? (same plusy organizacyjne)

generalnie moje zdanie większość zna, każdy z uczestników będzie miał w roku do przejechania 3 x 800km dojazdu do miejsca imprezy (+1 x miejsce w swoim terytorium) i gnać tyle po to żeby zrobić czasówkę 3 minuty to nie widzę sensu, ale dostosuję się do większości

moje zdanie odnośnie bezpieczeństwa w jeździe grupowej też każdy zna, jak jedziemy w grupie i ktoś się boi wyprzedzać to nie wyprzedza bo nie musi i jest bezpieczny

to wszystko co tu wymieniłem to same znaki zapytania, stwierdzenia mojej osoby są tylko i wyłącznie odnośnie mojego zdania na temat charakteru przebiegu zawodów
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
xel20
inż


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 143
Skąd: z Daleka
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 22:44   

same rozgrywki powinny zamknąć się w jednym dniu ale osoba organizująca na miejscu powinna być gotowa na przyjęcie zlotowiczów już dzień wcześniej. Jeśli ktoś robi powiedzmy 600km w jedną stronę i z marszu ma startować w zawodach to wątpię by zrobił to z przyjemnością a przede wszystkim tak wyczerpany człowiek może nie jeździć zbyt bezpiecznie(może to niezbyt dobre określenie ale chyba wszyscy rozumieją co mam na myśli). Zgodnie z powyższym organizator ze względu na osoby z dalszych terenów musi brać pod uwagę 2 dni na ewent.

Cytat:
-start w grupie? pojedynczo (co wiąże się z dłuższym harmonogramem i czekaniem pozostałych jeśli to pętla) ?

takie decyzje raczej powinno się zostawić na czas jak będzie grupka zdeklarowanych zawodników.

Cytat:
-klasy ? punktacja w klasach ? globalna ? grupowo to kolejność jasna a czasówki ? stosunek mocy do masy + przelicznik dodatkowy moto / samochodowy ? dobrze by było gdyby punkty wyszły ciasno obok siebie czy rosnący lider?

proponuję tak:
konkurencje różne i za każdą punkty. Punkty zliczane i tak tworzona klasyfikacja generalna. W końcu to ma być liga, dla niektórych te punkciki mogą być zachętą do pokazania się na zawodach. Na xx czasu przed wydarzeniem była by ogłaszana lista konkurencji i liczba punktów do zdobycia. Przy tym schemacie w czołówce mogli by się utrzymać tylko ci co zaliczyli największą liczbę spotkań.


Cytat:
stworzyć / dopisać się do istniejącego stowarzyszenia

by założyć stowarzyszenie trzeba co najmniej 15 osób(przerabiałem temat). Chyba, że interesuje was stowarzyszenie zwykłe. Wymagania są sporo mniejsze ale nie uzyskuje się osobowości prawnej.
 
 
 
BĄK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Wto Lis 12, 2013 22:46   

Ja się na to pisze, tylko czy nie lepiej zorganizować 4 takie spoty gdzieś w środku Polski (np w miejscu które proponuje jajek, wtedy nikt nie będzie musiał jechać przez cały kraj a co najwyżej 300-400 km
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax