Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mini buggy z silnikiem od quada
Autor Wiadomość
Mikuś 
Pozdro


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 10:56   Mini buggy z silnikiem od quada

Witam !
Jestem nowy na forum myślę że założyłem temat w odpowiednim dziale. Ale do rzeczy chciał bym zrobić sobie małe buggy z silnikiem od quada 300 ccm. Co sądzicie o wstawieniu takiego silnika do buggy? Już piszę że buggy nie ma być przesadnie duże ale myślę że oprę klatkę na planach ST2. Pytanie jak taki silnik sobie poradzi? Czy może jednak lepiej silnik od samochodu przykładowo tico lub 126p ? Nie chciał bym silnika samochodu bo myślę że w moim wieku (15 lat) starczy silnik 300 od quada. A może potem wstawił bym większy od CBR. Materiał na klatkę już mam. Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie poszczególnych części od quada a też nie chciał bym dużo przerabiać. Z wykonaniem problemu raczej nie będzie ponieważ kolega ma trochę doświadczenia po zbudowaniu swojego buggy. Potrzebował bym też plany do ST2 jeśli miał by ktoś za odpowiednią sumkę takie plany bym zakupił.

Buggy kolegi silnik tico a przed tico był maluch tylko zajechaliśmy w planach jeszcze głowica od matiza lub silnik od suzuki swift :D na razie jeżdżę z nim po zajechaniu chińskiego skutera i myślę o buggy.


Pozdro ;)
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 11:20   

Na pewno łatwiej jest zbudować buggy z silnikiem od quada ponieważ ma małą skrzynię biegów oraz napęd na łańcuch oczywiście trzeba wtedy zrobić skrzynię napędową ale to nie problem. Kwestja tego ile taki silniczek ma mocy. Silnik z malucha w dzisiejszych czasach jest bezsensu, a silnik od tico niektóre są mocniejsze inne słabsze. Myślę że wiek nie ma nic do mocy silnika ;)
_________________
 
 
 
jasio43


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 14
Skąd: wawa
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 11:29   

Tak samo jak kolega uważam że wiek niema nic do rzeczy a to co ma się w głowię . Myślę że silnik od auta byłby najlepszym rozwiązaniem
 
 
 
Mikuś 
Pozdro


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 11:35   

Pirson, Ale pytanie jak będzie wyglądać jazda z takiej wielkości silnikiem. Czy będzie tylko do jazdy a już w błotko nie będzie się nadawać ? Myślałem o kupnie rozwalonego quada który ma w miarę dobry silnik lub zakupić nowy silnik od 250 lub 300. Mam pytanie może dla doświadczonych banalne ale może ma ktoś jakiś schemat jak dorobić tylną ośkę czy też kupić nową od quada ? I czy jak z wytrzymałością tego typu ośki ? Jeszcze chciał mniej więcej wiedzieć ile może kosztować silnik z osprzętem i zawieszenie.
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 14:35   

Kup silnik od jakiegoś ściga będziesz miał normalnom moc bo te quady 250 to bez rewelacji ew kup silnik od raptora 400. Tylna ośka ? Rozumiem że chcesz mieć cały tył jako jeden wachacz a silnik z boku? Jest na forum takie buggy kolega loubek je robi poszukaj.
_________________
 
 
 
Mikuś 
Pozdro


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Nie Sie 18, 2013 10:29   

Pirson, Dzięki za pomoc ;) niestety silniki od motocyklów są drogie i trzeba trochę kombinować a mój przyjaciel nie mam za dużo czasu ponieważ ma tylko wolne weekendy. Po przemyśleniu z moim kolegą doszliśmy do wniosku że najlepszy będzie silnik tico on zrobił swojego pod ten sinik i wie co mniej więcej trzeba wykombinować :D . Mój będzie miał taki sam silnik i poszczególne części będą "skopiowane" z jego buggy będą różniły się tym że ja będę miał jedno osobowego i będę miał całkiem inną klatkę w stylu ST2 :) .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax