Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Buggy - zlom
Autor Wiadomość
Avira625 


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 10:53   Buggy - zlom

Witam!
Dzisiaj byłem na szrocie w moim mieście i znalazłem fajnego maluszka rok 95-00 coś w tych granicach, ale nie było kogo zapytać o cenę i czy zdrowy silnik... Wiecie może ile za takiego malucha mogą chcieć? Był cały przegnity, zderzaki połamane, a reszta chyba OK. Jestem tu nowy i mam w planach zbudowanie czegoś na maluchu, więc jak ktoś chciałby mi pomóc to niech napisze na moje gg: 41668187

Dzięki za pomoc.
 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:11   

Słuchaj, sytuacja wygląda tak, że nikt z nas nie powie Ci ile dasz za takiego malucha na złomie, bo wszędzie liczą sobie inaczej. U mnie na złomie koledze zaśpiewali o zgrozo 600zł, a na złomie kilka kilometrów dalej puścili za 200zł. Musisz po prostu pójść jak ktoś będzie, i zapytać co i jak, czy będą liczyli jako złom na kg, czy Ci cenę podadzą.
No i targuj się koniecznie :D

A pomoc co do budowy na pewno otrzymasz na forum, wystarczy je po prostu regularnie czytać :)
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:21   

nikt ci nie sprzeda w całosci auta ze złomu, tylko podzespoły jak juz
_________________

 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:28   

luki, sprzeda, ale za odpowiednie pieniądze :]
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
Avira625 


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 12:15   

Bylem dopiero to mowil ze ten ktory mi sie spodobal to wyrejestrowany i moze sprzedac jedynie na czesci, a z blachami za 1100 sta, za drogo jak dla mnie.
 
 
 
urbi696 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 87
Skąd: siedlce
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 14:12   

Po co Ci cały maluch wystarczą części tj. silnik,cewka, kawałek instalacji elektrycznej (albo i nie bo dokładny schemat do odpalenia znajdziesz na forum), sterownik nanoplex (czy jak mu tam), poduszki, skrzynia biegów, dźwignia zmiany biegów, półosie z przegubami (przeguby najlepiej z favirit po modyfikacjach, opis znajdziesz na forum), tylne piasty, amorki i sprężyny, wahacze ale lepiej robić smemy zbiornik paliwa (może być oryginał tylko za ładnie to on nie wygląda , przednie zwrotnice (maluchowskie podobno szybko łapią luz, więc lepiej polonez + stoczone tacze polonez + zaciski matiz, opis na forum), maglownica/przekładnia kierownicza najlepiej seicento/cinquecento (krótka nie trzeba skracać pasuje idealnie do buggy), kierownica i kolumna kierownicza i drążki kier. z krzyżakami, możesz też z stacyjką, zegary jak chcesz, pedały z pompą hamulcową, linka (pompa sprzęgłowa + siłownik dobrać z jakiegoś innego). Koła fotele pasy i inne, rury i masz całe buggy.
Do rozkręcenia malucha wystarczy Ci podstawowy zestaw kluczy, młotek i przecinak.
Wszystko jest opisane na forum. Czytaj forum
 
 
Avira625 


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 15:31   

No dzieki, ale malucha nie mam... 1/3 czesci,ktore wypisales nawet nwm do czego sluza, a co dopiero je zamontowac... Na forum znajde gdzies w skrocie jak to wszystko zrobic ? (buggy) ... Za bardzo bie znam sie na samochodavh, bardziej na skuterach.

Najlrpiej zaczac od spawania ramy, a potem? Kola?

Druga sprawa jak zalozyc na rame kola? Bo w garazu mam 4 fele 14" chyba ale jest wejscie na 4 sruby, to rame musze tak przyszykowac aby to sie wkrecalo na to? [/list]
 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 15:36   

Naprawdę polecam Ci lekturę kilku co ciekawszych tematów na forum z działu "Nasze Maszyny", obejrzenie zdjęć z ich galerii, znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania :)

W skrócie, to najpierw musisz mieć pomysł na całość, rysujesz sobie ramę (możesz ściągnąć plany, ale to też - przejrzyj forum), spawasz ramę, potem wahacze, wahacze do ramy na tulejach, na drugim końcu wahaczy przednich mocujesz najprościej na sworzniu Poloneza i końcówce kierowniczej Lublina zwrotnice i piasty od Poloneza, a na tyle piasty z samochodu-dawcy. Potem mocujesz silnik, pedały, amortyzatory, biegi i gotowe :D


Nikt Ci na tacy nic nie poda, szukaj, to się nauczysz sam :)
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 15:39   

Najpierw zdobądz jakąś wiedzę na temat mechaniki co jest czym potem naucz się spawać i zacznij zagłębiać się w tajniki forum. Jak to wszystko zrobisz to dojdziesz do wniosku że maluch nie ma sensu tym bardziej ze złomu i zbudujesz ładne buggy :]
_________________
 
 
 
Avira625 


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 16:09   

Przejrzalem prawie wszystkie tematy waszych maszyn :)

Narysowalem cos i poszedlem poszukac materialow... Znalazlem4felgi 14", kierownice, i troche stali...

Czy na podwozie (od tego czce zaczac ) moga byc stal taka prostokatna o wymiarach 6x4 i grubosc scianki 2mm? Chyba plaskowniki sie nazywaja xd. Pomierzylem i szerokosc podwozia wynosilaa by 155cm. Starczy ? (buggy 2 osobowy) ?

Gdzie moge kupic stal oprocz huty? Bo tam troche daleko i nie bardzo wiem czym przywiezc. Mam do dyspozycji jedynie moj poczciwy skuterek ;3 Chyba ze pieszo, ale wtedy moze byc problem wieksza ilosc wziac... Na tate za bardzo nie ma co liczyc...

Chyba zaloze tu bowy tenat w "nasze maszyby" i zaczne po malu cos budowac...

Moja stal: 60x40x2 - chyba ;d (mam tego gora 2m, ale zawsze coś...) - nadaje sie na podwozie?
 
 
 
szatri 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 192
Skąd: Zamość
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 20:23   

Avira625, po Twoich wypowiedziach wnioskuję ze nie masz choćby cienia wiedzy o budowie, w skrócie porywasz się z motyką na słońce.

Proponuję na początek zrobić model na kompie/papierze i z niego rzeczywisty w jakieś skali 1:20 lub podobnej. (drut miedziany, cyna, lutownica)

Jak to zrobisz zobaczysz jakie są proporcje (poczytaj o wymiarach klatki czyt. /kabiny/) i dopasuj do siebie jak nie wyszło w modelu.

Na tej podstawie będziesz wiedział jaki zapotrzebowanie na stal jest w twoim projekcie (o ile się nie boisz matematyki) i unikniesz sporo błędów na gotowym projekcie jak się pochwalisz modelem.
_________________
Więcej fotek jak zawsze na

 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 20:26   

No raczej tak średnio, gdybyś przejrzał tematy, to byś wiedział, ze zazwyczaj na podwozie na forum używany jest profil 40x40x2 lub 3 ;) Stal możesz w budowlanych sklepach często kupić, musisz sam rozejrzeć się po swojej okolicy, a na pewno coś znajdziesz, gorzej może być z transportem, bo zazwyczaj kupuje się profile i rury w sztangach 6-7m.
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
Avira625 


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 21:15   

Z mechaniki samochodowej trochę słaby jestem, nie powiem, ale za to mam duże chęci i myślę, że się nauczę. Tak samo miałem ze skutere. Nie wiedziałem co i jak, a po 3 msc czytania i sprawdzania mogę pwoiedzieć, że już sporo umiem (teraz już po ponad roku) i myślę, że z buggym będzie tak samo jeśli mi pomożecie ;3

Najpierw to ja chcę to zrobić w jak najprostszy sposób czyli tylko tyle aby ruszył bez zbędnych dodatków takie jak liczniki, światła itd... Więc na podwozie 40x40x2/3. Ok. Z matmy jestem dobry więc raczej problemów być nie powinno w wyliczeniem ile trzeba.

Więc zacznę od tego aby zrobić szkielet oraz mocowania na wahacze. Najlepiej z jakiego autka kupić?
 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 21:35   

Ale co z jakiego autka? Bo z kontekstu wynika, jakbyś pytał, z jakiego autka wahacze kupić, a wahacze robimy sami ;) A jeśli chodzi o dawcę, to musiałbyś się rozejrzeć u siebie po okolicy, czy ktoś nie sprzedaje np. rozbitego samochodu, albo autka bez prawa do rejestracji za grosze, i okazyjnie coś wyrwać. Silnik pokroju 1.4 powinien na początek wystarczyć, najlepiej, żeby nie miał za dużo elektroniki, żebyś poradził sobie z odpaleniem.
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
BĄK 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 700
Skąd: Złota , Kłodawa
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 22:30   

Avira625,napisałes ze przejżałes prawie wszystkie tematy naszych maszym :hihi: 8/ w te pare godzin które jesteś na forum to nie możliwe,ja czytam i przegłądam forum już kilka miesiecy i w trakcie budowy mojej piranhocudy nadal biekam do kompa żeby coś tam doczytać i znajduje coś czego jeszsze nie widziałem. nie wystarczy popatrzeć na fotki ,czytaj czytaj bo w tym jest bezcenna wiedza potrzebna do zbudowania fajnego i bespiecznego buggy.
_________________
https://www.youtube.com/c...wyVx2tdXrTagPNw
https://photos.app.goo.gl/s65CCYAVXFs3JRbP6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax