Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszerzanie rozstawu osi kół tylnich
Autor Wiadomość
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 08:16   Poszerzanie rozstawu osi kół tylnich

Witajcie drodzy koledzy. Mam zamiar poszerzyć tylni rozstaw kół stosując po dwa przeguby i pomiędzy nie mały element toczony w którym zmieści się śruba z koła. Tym sposobem powinienem poszerzyć o ponad 10cm z każdej strony co powinno mi umożliwić większy ruch wahacza. Co myślicie nad takim rozwiązaniem, czy może znacie jakieś inne alternatywy, proszę o porady i opinie.
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 09:08   

nie wiem czy Ci pozwoli zwiększyć skok, przecież punkty mocowania do ramy pozostaną te same ,
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 09:59   

silnik bedzie siedzial wtedy wyzej , a na mojego mówiłes ze za szeroki a tez jest 10cm na strone poszezony :roll:



Ale Ty miałeś poszerzony trochę dziwnie, z całym szacunkiem ale głupio to wyglądało (kwestia gustu jak dla mnie)
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:08   

SZerszy lepszy :) Ja robiłem u kuzyna szerszego ... tylko my zesmy wachacze zamocowali calkiem szezej a ze półośki były za krótkie to wytoczylismy specjalne podkladki grubosci ok 8cm w srodku z otworem na nakretke piasty :) i poboku z otworami na zabierak ... powiem wam ze ten patent spisóje sie znakomicie ... żadnych awarji co do tego patentu ...

Krzysiowi chodzi pewnie o to ze uzyska wiekszy skok wachacza stosując 2 przeguby na jedną strone , wówczas wachacz opadnie nizej ale tylko przy wachaczach własnej konstrukcji ... maluchowski wachacz nic tutaj nie da bo jest ograniczony amorkiem :)
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 14:35   

Maurycy126p mógłbyś opisać szerzej ten patent z stalowymi przegubami - przedłużaczami ? W drugim projekcie chcemy zrobić coś takiego, wałeczki stalowe już mamy, jak masz w tym srodek wytoczony ? Zwykła dziura cze frez na póloś piasty też ? Nie zrywa nic taki patent ?
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 15:15   

haa chłopie jezdzi sie duzo lepiej po zakretach i pochyłych terenach ... Znakomicie trzyma sie drogi ... Na początku załozenie jest takie zeby szezej zamocować wachacze (czyli szezej przykladowo o 8cm na strone niz w wymiarach kontrolnych malucha ) gdy przyjdzie czas na wkladanie silnika półoski są za krótkie to chyba oczywiste ... wiec udajemy sie do tokarza który z gróbego wałka o srednicy przegubu stalowo gumowego wytoczy nam kawałek długosci 8cm a z jednej strony otwór (moze byc na wylot i nie musi ) tak zeby nakretka piasty schowała sie w tym własnie otworze ... Tokaz tez musi wykonać 4 otwqory w koło tej własnie krezy zeby długimi sróbami skrecic kreze wraz z przegubem i do tego zabierakiem ...

Ktoś moze napisać po co toczyc i sie bawić jak mozna zwyczajnie zastosować drugi p[zregub z powiekszonym otworemm ... ;) Tak oczywiscie mozna tak zrobic ale wytrzymałośc aluminiowego przegubu nie pozwoli na wytrzymałośc i naprezenia śróbyu przechodzącej przez niego ... Dodam ze ten sposób juz zesmy testowali i kompll.etnie nie zdał egzaminu ... :)
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 15:22   

A my mamy taki pomysł żeby przegub cały wywalić i dorobić taki sam element tylko cały metalowy ale nie wiem czy to ma sens
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 15:47   

no raczej to nie ma sensu .. Bo gdzies musi byc połaczenie ruchome ... Wachacz ma jakis tam skok ...
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:03   

aha, to pewnie pozostaniemy przy zwykłych przegubach chyba że się szfagrowki uprze i dorobi sobie te przeguby stałe :P Jak zerkie kilka razy zabieraki to mu się odwidzi pewnie :P
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:10   

A nie da się innymi sposobami tego zrobić?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:23   

Musisz określić czy chcesz wykorzystać wachacze od malucha czy budować nowe od podstaw jeśli chcesz zachować wleczone od malucha to nie podniesiesz go zbytnio w ten sposób. Cały czas będą cię ograniczać te wachacze. Przy budowie nowych wachacze masz większe pole do popisu i możesz go sporo wyżej posadzić. Ale wachacze trzeba dokładnie wykonać i wymierzc jak się będą zachowywały podczas pracy tj jak się będzie zmieniać płaszczyzna do której będzie przykręcona piasta względem skrzyni biegów. Idealnie gdyby odległość piasty w kazdym położeniu od skrzyni biegów była identyczna, wówczas możesz spokojnie wrzucić te przeguby które posiadasz.



Jeśli ta odległość będzie się zmianiać tj w górnym połozeniu bedzie ok to w dolnym może wypadać cała półoś z przegubu lub odwrotnie kleszczyć się w nim i wachacz nie będzie pracował. Musisz nad tym posiedzieć, rozrysować, pomierzyć i powinno dać się to zrobić.
 
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 16:28   

większy skok uzyskałbyś jeśli przedłużysz wahacze trzeba by pokombinować i poprzedłużać obydwa ramiona noj inne teleskopy i sprężyny , więc chyba za dużo zachodu ,



pulsarus : przegub G-M chroni zabierak , półośke i tryby w skrzyni ;) więc odradź szwagrowi
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 21:12   

Nie wiem co w tym dziwnego wahacze były przykrecone o 10cm dalej niz w orginale półski były dłuzsze i tyle :roll:
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 08:52   

Jako sprężyny będą albo od fiata Uno przednie, albo od zastawy tylnie, mają fajne sprężynki, będzie nieco twardziej jak w maluszku a i skok będzie większy.
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 09:02   

Ale napisz może w końcu czy chcesz dawać orginalne wahacze czy robić od nowa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax