Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamulce tylko na tył, cylinderki itp
Autor Wiadomość
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 21:55   Hamulce tylko na tył, cylinderki itp

Czy opłaca się montować cylinderki od malca z przednich kół na tylnie? Akurat tylnie są zjedzone a nie chcę kupować nowych, przednich mam sporo więc czemu ich nie wykorzystać. W planie mam zrobić lekkie buggy (<200kg) z hamulcami tylko na tył. Poradźcie specjaliści czy takie rozwiązanie ma sens. Hamulce tylko na tył wybrałem z tego powodu że przednie bębny dość ważą a chcę zrobić coś najlekciejszego żeby w pełni wykorzystać moc 126p
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 22:49   

hmmm odradzam , pomyśl o bezpieczeństwie , hamulce to podstawa ,
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 22:59   

Czyli jednak na 4 koła hamulce, kurcze a pasowało mi tylko na dwa. Autko głównie chciałem do jazdy bokiem i idealnie pasowałby mi hamulec jak tako sam na tył. Bez sensu jest dawać dwie pompy i robić całą hydraulikę a ręczny maluchowski jak ręczny, zawiesza się. Niektóre piranha buggy mają hamulce tylko w tyle.



Jeszcze jedno, a czy montować te same cylinderki na wszystkie 4 koła się opłaca? Buggy jest dość lekki więc nic mu nie powinno to robić
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 23:11   

oże ja sie wypowiem, nie widziałem jeszcze żadnej piranhy co by miała tylko na tył... a dużo ich widziałem :D , i nie wiem czy by ci pasowały cylinderki z przodu na tył..... jak sie przyglądałem to przednie są troszke inne niż tylne mają inne mocowanie, większe
 
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 23:11   

właśnie dlatego że jest lekki się opłaca , MAŁY pewnie tak ma w KJS RC , ale z łapą hydrauliczną nie ma dużo zachodu , pompę mam od C-360 , dwie redukcje i działa bardzo dobrze ,



ja myślę że jednak warto mieć 4 hample ,
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 23:36   

jak bedzie lekki to bedzie przód podnosic :?
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 23:43   

piotrek350 napisał:
jak bedzie lekki to bedzie przód podnosic :?


moim zdaniem to by był fajny bajer, możne doczepićz tyłu rolki żeby czasem za bardzo nie kiwnoł
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sro Maj 28, 2008 23:46   

Ja mam we wszystkich moich konstrukcjach hamulce tylko na jedna os. i zrobiłem to tak ze dalem wlasnie przednie cylinderki w tylnie kola ( przednie sa wieksze i daja przez to wieksza moc) a pompe podlaczylem tak ze z przednich wyjsc z pompy dalem dwa niezalezne przewody na tylnie kola i wszystko sprawdza sie super bo nietrace panowania nad kierownica podczas hamowania poniewaz przod jest za lekki zeby cos hamowal.
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 00:04   

ja mam champla na tył i nigdy nie mialem na 4 koła ... W terenie ujdzie 2 koła ale przy wiekszej predkosci to musi byc jednak 4 koła .,.. na szutrze sie fajnie jezdzi ./... Panowie zdajesie ze cylinderki przednie w tyle obcierają delikjatnie o piaste bo są wieksze ... Doradzał bym załozyc na wszyskie 4 koła cylinderki mniejsze czyli takie jak w tyle , wówczas siła chamowania bedzie rozłozona na wszystkie koła tak samo ;)
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 00:18   

czyli jak bym chciał żeby przód gorzej hamował niż tył to wystarczy tylko zamienić cylinderki <ty>
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 00:25   

Przy hamowaniu na sam tył może mieć tendencję do znoszenia na boki, ale ja bym zaryzykował, jak zrobisz cała konstrukcje to odchód przednie koła wywal bębny, szczęki i tłoczki i zobacz jak to się sprawuje. Jak to będzie bardzo lekkie to zabić się można nawet nie przez brak hamulców , zawsze będziesz mógł dołożyć przednie hamulce.





Ja powiem tak ze jak miałem na sam przód hamulce to hamował tragicznie, jak dorobiłem tył to staje wnet w miejscu. Przednie koła blokują momentalnie ale z racji że przód jest dość lekki to ślizgały się terenie, jak doszedł dociazony tył to hamuje pięknie
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 22:46   

nieocieraja przednie cylinderki w tylnich kolach bo piasty sa identyczne tylko trzeba wtedy wywalic rozpieraki recznego bo sie niezmieszcza.
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 23:00   

fppmen : ooo własnie o to mi chodziło :) chwile temu to było i niepamietałem :P
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 23:30   

Z przodu właśnie zdjąłem bębny i całą resztę, została tylko piasta, odciążyłem go trochę, zawsze parę kilo :D Przód też nie będzie za lekki bo tam będzie akumulator, i pod dobrą osłoną z rur niewielki 5l bak z przegrodami zapobiegającymi przed wybuchem (taki bajer) siedzenie ma być umieszczone centralnie a w tyle tylko silnik i skrzynia. Buggy będzie troszkę wyższe na zawieszeniu z możliwością regulacji wysokości. A szalał będę tylko w terenie, bo po betonie policja raczy sobie pomykać polonajzem :D
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 07:33   

A ja mam takie pytanko, jak zrobić, by przód słabiej hamował niż tył.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax