Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Awarie ruraków
Autor Wiadomość
MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 07, 2007 20:50   

no na te skrzynki biegów to jest jedna rada :

przy jeżdzie na wstecznym nie włączać 1 !!!!!!!



dla efektu zrywki niektórzy tak robią!!



w szayowozie moim - i innych którzy sie ścigają - skrzynie wytrzymują sezon lub 2 bo nie przesadzają z szybką zmianą biegów z 1 na wsteczny.



a przeciez my na tych zawodach tez nie jeżdzimy jak z koszykiem po markecie tylko ruszanie na pełnym gazie z 1 z zerwanym sprzęgłem .



obawiam sie że wasze problemy ze skrzynką wynikają głownie ze stylu jazdy i ruszania a nie ze słabości tego elementu.
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 07, 2007 22:01   

tez mi sie tak zdaje :)
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 15:32   

Masz tracje głowne przyczyny to sa zmnany biegow z 1 na R i na odwrot. Te dwa bieg nie sa szynchronizowane i to jest przyczyna. Dobra jest skrzynia od trabanta bo ta juz ma 1 i R zsynchronizowane i nie ma takich problemow. Jak wiadomo głownie jezdzi sie na 1 i R :)
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 16:40   

od kad zrobilem ruraka czyli jakis rok nie ruszalem szkrzyni a tyra sie nim ostro tylko z glowa ;)
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 23, 2007 23:27   

dzis po rocznym tyraniu zlamal sie resor :P lamiac wachacz i krzywiac amortyzator:D

naszczescie dopelzlem do domku :)
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 08:54   

Jak narazie u siebie odnotowałem to, że powietrze zeszło z koła, dopompowałem i jest ok. Narazie jeżżę delikatnie max 90, po dołkach jakieś 60km/h więc nic nie pęka (odpukać) Zobaczymy co będzie dalej
 
 
kubbaa16
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 24, 2007 11:36   

awari miałe troche od złamanego piura po pourywane przewody hamulcowe i popekane zabieraki i przegłuby:P ale nienarzekam jezdzi sie super a skrzynia siadała mi dlatego ze zmieniałem szybko z 2na 1 a niezsynchornizowana była:P a mechanizm ruznicowy niewytrzymał ze starosci:P
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 01, 2007 16:22   

jak u mnie na 5 lat sprawowania z ' awarii 3 lata temu wydarzyło sie coś czego ani ja ani nikt inny nie potrafił jak dotąd wytłumaczyć: nie wiem jakim cudem ale wrzuciłem jednocześnie dwójke i trójke, wiec jedynka zsunęła sie z synchronizatora i dupa zbita. Skrzynia się zakleszczyła i do domu wracałem dzięki pomocy traktora i na dodatek podniesiony podnośnikiem. Skrzynie rozebrałem, przepatrzyłem i nic nie wymieniając złożyłem i jeżdżę na niej do dziś. DZIWNE :) Ale ostatnio kreciliśmy z kumplami film i tym razem jest troszeczkę gorzej bo wycedziłem w 5 metrową rure na żwirowni i oprócz guza na głowie urwałem resor :P ale da sie zrobić, aha!! filmik bedzie wkrótce :D



fotki:



http://www.wrzuta.pl/obraz/tRRET3tGCg/p5090034





http://www.wrzuta.pl/obraz/ncDrEGW2IB/p5090036
 
 
pluskwa
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 06:01   

luki napisał:
Masz tracje głowne przyczyny to sa zmnany biegow z 1 na R i na odwrot. Te dwa bieg nie sa szynchronizowane i to jest przyczyna. Dobra jest skrzynia od trabanta bo ta juz ma 1 i R zsynchronizowane i nie ma takich problemow. Jak wiadomo głownie jezdzi sie na 1 i R :)
czy mam przez to rozumiec ze skrzynka biegow z trabanta pasuje do malucha?
 
 
motomaniak
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 12:07   

U mnie z racji nowego wydechu (dwie zwykłe rury bez żadnego tłumika) były takie drgania że odkręcały się wszystkie śruby, łącznie z tymi od kół :lol:, zabieraki to już nawet niewiem ile razy wymieniałem, bez koła też już raz wracałem no i mój brat raz na drzewo wjechał ale nic się nie stało :wink: A no i już jeden silnik zajechałem :roll:
 
 
kubbaa16
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 00:32   

znajomy mi poradził ze jesli chce zredukowac z 2 na 1 i niezajezdrzac skrzyni najlepiej w momenice zmiany biegu zablokowac tylni ekoła. On juz jakis czas jeździ w kjs maluszkiem i raz skrzynie zmienuiał bo mu sie niechciało samej pułoski zmieniac. wiec chłopak wie co dobre w maluskzu:D:D poradziłęm sie go i faktycznie nawet niezgrzytnie nic w skrzyni:D
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 08:26   

na prawda, ale jak zablokujesz koła recznym i dopiero zaczniesz zmieniać bieg to dość dużo czasu minie , noj po drugie trzeba mieć zajebiaszczy ręczny :)
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 10:05   

Co nie, ręczny musi być ok, bo te w maluszku lubią się zaciąć :( Chyba że ktoś ma hydraulike. A ja ostatnio zaobserwowałem okropne wycie w silniku, z początku myślałem że to z winy sprzęgła, ale nie wył by chyba gdy jest na luzie :) Okazało się, że jest to łożysko na alternatorze, narazie nie czuć luzu, ale wyje. Zarąbiście jest jak jadę przez osiedle :) 1 spód, 2 spód, 3 spód jedzie się jak w F1, efekt zajeb...

Odnotowałem również ostatnio że mi się skrzynia od silnika odkręciła, dojechałem na samych szpilkach, ale to z mojej winy bo źle zakręciłem. O i jeszcze opadły mi te cholernegumy od skrzyni i jej przód zaczął uderzać o tą blaszkę co ją trzyma, zakręciłem dobrze i blaszkę podklepałem i jest git
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 22:18   

dzis troche za ostro sobie zakret wzialem i polecialem na boczek sprawdzajac przy okazji wytrzymalosc ramy :D ugiela sie troche rurka jedna i tyle :P
 
 
MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 06, 2007 22:01   

hej !!!!

podczas szaleństw moim maleństwem na polu dziadka odpadło mi koło tylne !!!!!!

ale na szczęście to tylko sie śruby odkręciły !!

ale był ubaw !!!!



aaaa i po ostatnich wyścigach w toruniu znalażłem urawny amorek przedni !!

ale i bez niego nieżle smigał!!!



ale mówie wam szaybusy są the best !!!!!



niedługo w dziale filmy pokaże sie mój wytwór z szaleństw po rżysku dziadka!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax