Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań początkującego
Autor Wiadomość
elrafael 


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: wawa
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 23:05   Kilka pytań początkującego

Witam. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem budowy buggy. A że przyszła wiosna to najwyższa pora zacząć.

Mam do was koledzy kilka pytań:

1) Czym różni się rama piranha od barracudy?
2) Mam do dyspozycji komplet (silnik, skrzynia, dyfer) od bmw 1.6 105km
-jak umiejscowić go w ramie? Nie przemawiają jakoś do mnie konstrukcje buggy z silnikami z przodu. Macie może jakieś fotki buggy na bazie bmw/polonezów?

czy może najprościej wrzucić jakąś skrzynie od przednionadędowca?

pozdrawiam. Rafał
 
 
 
Bartosz_jarocin 
Gangsta squad !


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 262
Skąd: Jarocin wlkp
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 23:23   

1 wyglądem , konstrukcją
2 takiego silnika zapewne nie wsadzisz do piranhy / barracudy
_________________

 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 23:25   

elrafael, brak mi słow na takich ludzi jak ty... kultura wymaga aby pierwsze sie przywitać a potem zadawać pytania... wcześniej czytając trochę...
_________________

 
 
Bartosz_jarocin 
Gangsta squad !


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 262
Skąd: Jarocin wlkp
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 23:29   

luki, racja , pierw się przywitac, i przeczytac regulamin
_________________

 
 
 
elrafael 


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: wawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 00:43   

Mój błąd został naprawiony:)

Proszę, nie ucz mnie kultury... To jest internet... A nicki są po to by móc zachować anonimowość...

Mam na imię Rafał (patrz podpis pod postem) I co z tego? Załóżmy czysto hipotetycznie że w przyszłości będę udzielał się na tym ciekawym forum... zapamiętasz moje imię czy nick?

Co do kultury...
Rzeczywiście umknął mi punkcik w regulaminie;) Przepraszam... ale nie rozumiem jak na tej podstawie umiesz ocenić kulturę innego człowieka...
Zaczynając post napisałem "Witam", kończąc go "pozdrawiam Rafał"...
Uważasz że jeśli zrobiłem to nie w tym dziale to oznacza to że jestem człowiekiem źle wychowanym? Czy umieszczenie przywitania w poście, a nie w specjalnym temacie jest powodem oskarżania kogoś o brak kultury?

Rozwiń swoją myśl "brak mi słów na ludzi takich jak Ty"... To znaczy jakim czlowiekiem jestem? -Czlowiekiem umieszczającym przywitanie nie w tym dziale co trzeba? Przepraszam jeśli tak bardzo Cię obraziłem...
... wiesz, to tak jak z używaniem polskich znaków... Ja nie umiem olać tych ą,ć,ę,ż,ó... itd. ale nie zwracam w nietaktowny sposób uwagi ludziom którzy tego nie robią...

Ale skoro już zaczynasz rozmowę na temat kultury... Drogi Kolego...
-Zwracając się w piśmie do kogoś piszemy z dużej litery np. Ty, Ci, Cię, Tobie etc.

Stary... wyluzuj... stało się coś? Jeśli tak... naprawdę przepraszam

Co do wcześniejszego szukania... masz rację.
Wpisz "piranha barracuda różnice" "rodzaje buggy" "nazwy ram buggy" itd.
-Zero szczegółowych informacji... a na zdjęciach... hmm nie zawsze widać wszystko.

Więc jeśli ktoś chce zgłębić dokładnie temat potrzebuje pomocy ludzi doświadczonych...

Znalazłem temat:
http://szayowozy.net/viewtopic.php?t=1530

Niestety nie rozumiem do końca różnic między np. piranha a st3, st2 a barracuda. Jedyne co wpada w oko jako pierwsze to dolna połowa ramy wykonana z profili zamkniętych w przypadku piranji...

Co do silnika... jutro chcę wymienić się na 1.8is m44... również komplecik...
Lubię silniki stajni bmw... 140KM też było by niezłą rezerwą...

To nie musi być konieczne piranha cze barracuda. Pytałem tylko o różnice między nimi.

Pzdr
Ostatnio zmieniony przez elrafael Pią Maj 03, 2013 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sruba 
aka swibon



Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 697
Skąd: Nowa wies
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 01:07   

Proponuje poczytać kilka tematów z gotowymi projektami, najlepiej po 2/3 razy wtedy zauważysz wszytkie różnice i na pewno Byś nie musiał zakładać kolejnego tematu a pytaniami na które powinieneś sam znaleść odpowiedź. Tym samym było by mniej śmieci na forum.

Kilka osób było na tym forum takich jak Ty, nie mówie od razu że jestes taki sam, ale od razu można poznać podejście do tematu buggy. Zazwyczaj kończy się tylko na ostrych ripostach albo nie da sie Takim ludziom przedłumaczyć do rozsądku.
_________________
https://picasaweb.google.com/108123604523046134855
 
 
 
elrafael 


Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: wawa
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 01:28   

Moja riposta była delikatna i pozbawiona agresji...

Moje podejście do buggy... raz czy dwa miałem okazję pojeździć... własnego nigdy nie miałem, dlatego tu się znalazłem.

Mam wstępne założenia... Podobają mi się dwa rozwiązania:
http://img20.allegroimg.p...6/01/3062860117
http://obrazki.elektroda...._1302794071.jpg

Nigdy nie budowałem czegoś podobnego...

Maszyna z pierwszej foty jakoś bardziej do mnie przemawia... wydaje sie mieć lepiej umiejscowiony środek ciężkości...

Mam żyłkę majsterkowicza... Potrafię wymienić sprzęgło, czy nawet silnik we własnym aucie...
Potrafię ciąć, spawać itd. konstrukcje typu brama, przyczepa czy wyciąg na siłke...
Mam sporo materiałów... rury, profile, pręty...
Sporo części od bmw e36... Żuka...

Nie jestem jednak mechanikiem z doświadczeniem.

Chylę przed wami czoła... podziwiam waszą wiedzę i pomysłowość... z zazdrością patrzę na wasze ruraki...

Bez waszej pomocy... Mam parę pytań ale teraz to już strach zapytać...
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 08:59   

Ja jestem elektronikiem z zawodu i już mam na koncie piranhe i st4 :D Są tu programiści, lakiernicy, informatycy, mechaników z zawodu mało tu chyba jest. :D

Niektórzy siedzący kilka lat w temcie buggy są bardziej ogarnieci w mechanice samochodowej niż nie jeden mechanik po szkole, czemu praktyka...

Do rzeczy
Jesteś świerzakiem <nie interesuje mnie ile masz lat, bo mało kiedy ona idzie z wiedzą> :D , który ledwo się zarejestrował a już ma masę pytań dość absurdalnych.. St3 st2 piranha baracuda, czym sie różnią? Google.pl :D , i jak mieć szacunek do takich ludzi? Sa tutaj użytkownicy zarejestrowani, którzy mają po ponad 100-300 godzin czytania <jest specjalny licznik> i dopiero wtedy zadają pytania...

Teraz na szybko odpowiem na pytania
odnośnie modeli to wiesz
Do napędu BMW.Polonez, to sobie można go wsadzić do lotusa nie buggy
Preferowany jest tylko i wyłącznie napęd na tył i bardziej dociążony tył niż przód... Tutaj nie masz ciężkiej karoserii by wyrównać rozkład mas.
Tylko i wyłącznie przednionapędówki, re tylnio napędówki z umiejscionowynim silnikiem z tyłu.

PS nikogo nie interesują Dane osobowe, tylko pare słow o sobie w pewnym temacie, wiedz że jak wybijesz sie zdolnosciami, wiedzą, nie koniecznie związaną z buggy, to zostaniesz utkwiony w głowach :d
Ostatnio zmieniony przez jajek Pią Maj 03, 2013 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 09:00   

elrafael napisał/a:
To jest internet... A nicki są po to by móc zachować anonimowość...


a czy ja Cię proszę o podanie imeinia nazwiska peseli itd nie...

elrafael napisał/a:
Załóżmy czysto hipotetycznie że w przyszłości będę udzielał się na tym ciekawym forum... zapamiętasz moje imię czy nick?


jak będziesz sie udzielał na tyle dużo i sensownie to uwierz ze zapamiętam, tworzymy tu małą "rodzinę" ci co jeżdzą na zloty znają sie na prawdę dobrze ;)

elrafael napisał/a:
Rozwiń swoją myśl "brak mi słów na ludzi takich jak Ty"... To znaczy jakim czlowiekiem jestem?


to znaczy że na forum przewija się setki ludzi którzy rejestrują sie tylko po to by zadać jedno pytanie, które i tak często przewinęło się przez forum, poźniej znikają i zostawiają po sobie "śmieci"



co do ram różnią się głównie wyglądem jak łatwo zauważyć, pirania jest starsza cuda jest nowsza ma więcej nowych rozwiązań itd...

co do ram które podałeś w drugim poście oba buggy są strasznie długie = mało zwinne

elrafael napisał/a:
Bez waszej pomocy... Mam parę pytań ale teraz to już strach zapytać...


nikt nie broni zadawać sensownych pytań, trzeba poświecić trochę czasu na przeglądniecie dzienników budowy, sporo ci się wyjaśni.
_________________

 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 09:02   

Hah wyprzedziłem Cia :D
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 09:05   

i co ja teraz zrobię :x ;D
_________________

 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 09:09   

elrafael, BMW nie jest dobrą bazą do buggy z racji tylnego napędu więc silnika centralnie nie umieścisz bez przeróbek skrzyni. Nieopłacalne i wymagające zbyt dużo czasu.

Co do pytań piranha/cuda

cuda:



piranha:



Może to uwidoczni te spore różnice.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Bartosz_jarocin 
Gangsta squad !


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 262
Skąd: Jarocin wlkp
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 16:19   

hahahaha bo się posikam zaraz :D
_________________

 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 10:08   

elrafael, wracając do tematu, to patrząc po zdjęciach widzę, że są to zdjęcia z "planów" z allegro, i na samym początku dam Ci jedną radę... Nie popełniaj tego samego błędu co ja, i nie kupuj tych planów, a jeśli już je masz, to nie wzoruj się na nich...

Ja zacząłem budować dokładnie tego pierwszego, którego podałeś, ale był masakrycznie wąski, nic do siebie nie pasowało (a robiłem wg. tych "planów"). Dlatego też od razu odpuściłem sobie ten shit, poszerzyłem ramę, i zacząłem się wzorować na oryginalnych planach cudy, modyfikując pod siebie co trzeba.

A co do silnika, to już chyba wyjaśnili Ci wszyscy, że te silniki się raczej nie nadają, najlepiej zastosować silnik z przednionapędówki.

Generalnie nie wzoruj się na planach z allegro, zaufaj mi :D Oszczędzisz sobie mnóstwo czasu, lepiej poczytaj tematy innych, i wtedy zacznij kombinować.

luki, ten pierwszy wcale nie jest strasznie długi, mi wydaje się, że wychodzi raczej zgrabny w miarę, krótszy niż ST4 na bank :D
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
rozekwiktorozek 
Bagno .



Wiek: 27
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 62
Skąd: Gdansk
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 12:37   

razorskate, powiem ci ze mam te same plany , i w sumie duzo mi pomogły w budowie . bo mniejwiecej wiem jak to ma wygladac i dzialac od podszewki wiec wiesz .
no niesa zbyt dokladne , ale np. mi pomogly w miare duzo . trzeba bylo wiele zeczy przerabiac , no ale mi sie wydaje ze jak je kupi to pomoze mu w budowie swojego buggy , i sa one bardzo przydatne bo wiem co pokolei robic ;pp
_________________
Ryk silnika mnie usypia .
"(...)tam do końca, tam zawracasz, tu ten i będzie OK." ~~~~MrPiona .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax