Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
moj pierwszy projekt
Autor Wiadomość
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 22:40   moj pierwszy projekt

Witam wszystkich jestem tu nowy ale juz chyba ponad miesiac temu się tutaj zarejestrowałem, od tamtego czasu duzo myslałem o szajbusie i tez sobie chce takiego zrobic :D Mój starszy jest zawodowym spawaczem wiec ze spawaniem nie bede miał zadnego problemu, ale mam problem, powiedzial ze mi pomoze ale musze miec jakies plany dokladne z wymiarami, spozadzilem wiec takowe ale ja sie na tym nie znam wiec pokaze je wam i mam prosbe mianowicie obejrzyjcie je i powiedzcie czy sa dobre, a jesli nie to jakie musze zmiany wprowadzic zeby to jakos w miare eozsadnie jezdzilo :D Chce zrobic dwu osobowego ruraka na pozespolach z malucha, podloga bedzie z profili a klatka z rurek, heh tylko jakie beda najodpowiedniejsze wymiary tych rur i ksztaltowników

jak bede mogl dodam linki do rysunków
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 22:55   

Profil 6x4 i rurki 40mm średnicy - z takich robiłem swojego. Przydadzą ci się wymiary kontrolne malucha







do ustawienia wachaczy i mocowania silnika



A reszta ja uważasz, kup plany na allegro dla projektu szayi lub działaj sam,



Jak chcesz sam robić to zrób najpierw główne podłużnice a później do tego resztę klej
 
 
 
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 23:23   

no ten rysunek juz widzialem na tym forum dzieki za wymiary profili i rur, a ja bralem schemat z ksiazki serwisowej malucha tylko to co niepotrzebne wygumowalem i dorysowalem rurki nie wiem czy dobrze sa narysowane wiec chcialem to wam pokazac ale jeszcze nie moge (linki mozna wrzucac od 3 postów ;/;/ )



PS :a na tym twoim schemacie to co to jest to w lewym górnym rogu? czy to jest przekrój progu ?
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 23:26   

to jest próg, powiedzmy że odpowiednik podłużnicy ;) mało istotne
 
 
 
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 23:33   

a czy 3,80 zł/kg profila to duzo niezaleznie od rozmiaru ? profil jest nowy , a takie przyrdzewiale 2,50/kg ? a scinki (znaczy sie to co wyszperam na hałdach złomu) 1zł/kg ??





http://www.fotosik.pl/pok...309fdc2dd6.html





http://www.fotosik.pl/pok...d141d5ca6a.html
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:13   

Na płaciłem po 1,1 zł za kilogram niezależnie co to było, teraz ceny trochę poszły w górę, jak profile zdrowe i nie zardzewiałe to można dać z 2 zł za kilogram ale 3,8 to trochę dużo, popytaj na innych złomowcach. Przeszukaj te chałdy złomu, nic to nie kosztuje a może znajdziesz coś wartościowego
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:22   

ceny są normalne (3,80zł), szukaj z tych przyrdzewiałych albo ścinków, wtedy na pewno taniej wyjdzie.

Co do schematu, to jak wywalisz dawce na bok i sobie popatrzysz na ' to sam naniesiesz jeszcze mnóstwo poprawek.

Na spód to spokojnie można dać profil 50x40, bo to ma być lekka konstrukcja, raczej nie przeznaczona do wożenia ciężarów.

Dla porównania dodam że żuk ma prostą ramę z profila 100x50x3, i na nią można władować pewnie ze 2 tony i się nie gdzie, więc w łaziku nie powinno być problemu
 
 
 
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:28   

no wiem zawsze jak jestem na zlomie to sobie szperam z kumplem (ostatnio znalazłem iskrownik magneto i gaznik do komarka a w gazniku nowki czesci byly jak sie pozniej okazalo :D: D za 10zeta :D ) to profile zardzewiałe mogą byc? nie polamie sie ? chcialem kupic nowego profilka zeby zrobic go na długosc a poprzeczki ze scinków bo tam mają troche tego :D a na innych zlomowiskach to ciezko o takie profile, a do tego zlomu mam niecale 2km :)
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:33   

zależy jak bardzo jest zardzewiały, jeśli to tylko po wierzchu to nie ma strachu, a jak są to wżery jak w poniemieckich słupkach ogrodzeniowych to lepiej sobie je odpuścić :P
 
 
 
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:36   

nie no to sa dobre tylko zardzewialy od deszczu to nawet nie jest prawdziwa rdza tylko taki nalot wiec kupie tego tanszego z 10mb i reszte ze scinków
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:38   

Jak kolega wyżej napisał jak w miarę zdrowy materiał to można brać, jak przerdzewiały to szkoda zachodu i kasy
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:41   

heh, moje nówki rurki już po pierwszej nocy na dworze zaczęły pokrywać się takim nalotem- to nic nie szkodzi, a nawet farba będzie CI się lepiej tego trzymać :P
 
 
 
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 00:43   

no a te rysunki ? brakuje tam czegos co jest nie tak narysowane ? styknie taki promien skretu ?
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 01:17   

Będzie ok, plany zaakceptowane ;) , promień skrętu będzie podobny jak w maluchu
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 10:33   

mlody975 napisał:
no a te rysunki ? brakuje tam czegos co jest nie tak narysowane ? styknie taki promien skretu ?


niestety może okazać się że koło będzie ocierać o rurę przy ostrym skręcie,



masz już dawce czy zamierzasz kupić tylko niezbędne części od malucha?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax