Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik motocyklowy w maluchu
Autor Wiadomość
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 13:51   Silnik motocyklowy w maluchu

Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł jak zapakować do malucha silnik motocyklowy, z tym ze nie central tylko tak żeby zmieścił się do komory silnika? Myślałem nad silnikiem z bmw k75+plus skrzynia z audi b2, ewentualnie jakieś V2 połączone z mostem od e30, tylko jak wtedy wsteczny zrobić?
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:23   

http://www.youtube.com/watch?v=zAqZFlZFeu8 rozwiązanie wstecznego

[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 23:43 ]
http://www.youtube.com/watch?v=ip_oYs72Vo4
www.youtube.com/watch?v=ip_oYs72Vo4 w ty białym silnik upchany jest w komorze a most pochodzi z mercedesa 190
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 00:53   

Obczajałem, niestety nie ma bliższych informacji :?
 
 
 
Pablo 
aka barracuda88430



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 312
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 09:13   

myślałem kiedyś nad takim wynalazkiem i wg mnie jeśli nawet wszystko zapakujesz do komory to bedzie kiepsko jechało tył ciężki mocno nadsterowny i odwrotnie z przodu
lepsze jest rozwiązanie z silnikiem na tylnej kanapie i bez jakiejkolwiek skrzyni czy dyfra
wszystko zrób na sztywno dodaj koło zębate pod rozrusznik ,oczywiście musisz popracować nad zawieszeniem bo będzie się bujać jak ten zielony :)
ja osobiście wybrał bym innego dawce pod taki projekt,maluch jest troche za mały
po torze w Kielcach jeździ chyba seat arosa z silnikiem od moto ,poczytaj projekt jest gdzieś opisany bo niedawno czytałem.w tej chwili zdrowy maluch też ma cenę
ja w przyszłym roku zapakuje w mojego seicento jak znajdę czas :)
 
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 12:20   

Z tym że już mam malucha, kupionego za śmieszną kasę a zawsze chciałem mieć małego zapierdalacza:) Silnik motocyklowy nie jest dużo cięższy niż maluchowski, obczajcie sobie zresztą w necie bisa z silnikiem od r1, ma silnik normalnie w komorze. Pomysł jest taki żeby połączyć na sztywno silnik z mostem bmw. Jeżeli dobrze korzystam z kalkulatora przełożeń, to przy przełożeniu 1:1 silnik-dyfer i dyfrze 2.93 wychodzi mi v max 163 na silniku vfr, dobrze to licze?
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 14:52   

żuku, dokładnie 163 wychodzi :) pamiętaj żeby wszystko utwardzić, poszerzyć i koniecznie wsadzić klatkę i pasy, wydachować maluszkiem przy 160 może się nieciekawie skończyć, będzie ok jeśli się zabijesz, troszkę gorzej jeśli będziesz jadł przez rurkę do końca życia

nie odbierz tego jako niemiły żart czy coś w stylu złego życzenia ale co innego jechać buggy z klatką 160 a co innego w maluszku który po 20 latach ma karoserię papierową i jak już chcesz gonić to zrób tak żeby było bezpiecznie
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 15:42   

Macin, nie zależy mi na ogromnych prędkościach, po prostu bardzo lubię jazdę maluchem ale za to nienawidzę gównianego silnika i gównianej skrzyni w nim zamontowanych. Celuje w silnik o mocy max 60-80 KM który można zamontować bez dużej rzeźby i który by pracował w miarę bezawaryjnie. Auto chciałbym mieć normalnie zarejestrowane, jakieś niedzielne przejażdżki, zloty, polecieć bokiem na skrzyżowaniu ;) itp, na pewno nie do sportu. Budę na pewno obspawam, klatka psuje cywilny charakter auta tak że muszę się jeszcze zastanowić co do niej.
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 16:27   

Ja bym zastosował taką skrzynkę napędową z wstecznym http://m39.photobucket.co...%20Box/?src=www
_________________
 
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 16:56   

Fajna skrzynka, tylko koszt pewnie z 5 koła. Chyba najprościej i najpewniej będzie zastosować silnik z bmw ze skrzynia z audi b2. Od biedy można połączyć ten silnik ze skrzynia z malucha, nawet sprzęgło maluchowskie pasuje na docisk bmw ale coś mi sie wydaje że przy ostrym ruszeniu zęby w skrzyni by się sfrezowały ;)
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 21:28   

kiedyś myślałem żeby w PRZYSZŁOŚCI (odległej :P ) wsadzić do malucha silnik od civica ;D
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
mlody90 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: TOP
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:28   

bialy bil, i co Twoja myśl wniosła do tematu??

żuku, od B2 może być ciężko ja w ogolę zmieścić pod podłoga... już prędzej ze skody 1xx/rapid, a i tak trzeba podłogę pod kanapa rzeźbić...

Najprostsza opcja to chyba posadzenie silnika wzdłużnie i przekazanie napedu łańcuchem na wejście dyfra np: BMW, Omegi itp... (są filmiki na YT fiata bodaj 850 z takim patentem i była spora ilość ujęć "technicznych")

Pablo, dokładnie Arosa ze Starachowic silnik z jakiejś Yamachy o ile dobrze pamiętam (1000ccm i ~140KM), temat chyba na racing forum, jest dawno nie przeglądałem...
_________________
"Profifil diesel" is sold... :)
Project Piranha is sold... :)
Graty na sprzedaż: https://picasaweb.google.com/112522438072874488589/GIEDA
Ostatnio zmieniony przez mlody90 Sro Lut 13, 2013 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:38   

Z tego co widze na filmiku to dyfer jest na sztywno z silnikiem 8/ musi to byc idealnie złożone
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax