Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PepsiBoss
Pon Lut 11, 2013 09:20
Buggy ..Co potrzebuje ??
Autor Wiadomość
posiew 


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Łochow
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 03:32   Buggy ..Co potrzebuje ??

SZANOWNI SZAJOWOZIARZE...! niestety nie moge zalozyc swojego tematu a bardzo by mi to pomoglo, wiec napisze tutaj poniewaz juz sie przewitalem (str80-81)...
Prosze o pomoc tych ktorzy budowe buggi maja juz za soba! Nim zakupie plany z firmy EDGE i je przetlumacze chcialbym wyliczyc koszta ktore w moim przypadku zadnego zalozonego tematu sie nie imaja. Mianowicie pracuje w firmie gdzie mamy "laser cut" i wykrawanie mam gratis, jedynie koszta materialu mozecie je sprecyzowac i oszacowac?
Dalej w firmie jest tez produkcja stalowych obudow do wywazarek wiec profesjonalne spawanie, zaginanie itp takze mam za free, jedynie zaplace za profile, poda ktos przyblizone koszta?
Zeby tego bylo malo tokarki, oraz cala obrobka stali (procz giecia rur) jest do mojej dyspozycji ewentualne koszta to flaszka dla pana Zdzicha...
Ale najlepsze jest to ze posiadamy lakiernie i calego ruraka oraz zawieszenie moglbym sobie pomalowac wedle zyczen za 200zl technologia proszkowa (dysponuje srutownica gdyby detal byl zardzewialy...
Panowie jezeli moglbym prosic bo bez tego nie rusze powiedzcie mi co musze kupic zeby to sklecic, chce miec sprzet na kozaku silnik musi byc moto min 600ccm (w kupnie od R6 1999r. Za 2500 odpala stan rozbita ale silnikowo ok bez dupy pogiete lagi) ale nie chce rozpoczoc wydatku od elementu koncowego, jesli nie podolam moto i szmal zamrozone...
Jestem z Wawy czy ktos moglby pomoc w razie klopotow bo mechanik jestem kiepski, moge sie odwdzieczyc pomalowaniem jakichs gratow bo z kapusta sie nie przelewa, a projekt sporo pochlonie, wolalbym pomianke na robote

[ Dodano: Pon Lut 11, 2013 03:43 ]
Koszta amorkow znam, ale rekomendowanych nie kupie... moto rozbite wynajde za 3000bez klopotu, myslalem o czyms z niskoosadzonym momentem obrotowym zeby bylo zwawo z dolu koni wiele mi nie trza jakis turystyk z "V" 2 lub 4 pojemnosc okolo 1000....?!, fotel i pasy za 500zl ogarne dobry uzywka z forum centomanii... Kola 1000zl to minimum kompletne z kapciami... Duzo jeszcze musze liczyc na graty? Heble moga byc z motocykla (pompa, tarcze, zaciski wszystko w pedalach sprzeglo gaz) reczny hydrauliczny robic na drugiej pompce?
Chlodnica akumulator i zbiornik paliwa dawac z przodu zeby go dociazyc?

[ Dodano: Pon Lut 11, 2013 03:49 ]
Wiem ze tego na forum jest mnustwo i pewnie gdybym cale przeszukal odpowiedzi jakies wykopie, ale zeby tyle materialu przerobic trzeba z miesiac czytania... A ja chcialbym budowe rozpoczynac jak tylko przetlumacze plany, bo rok to pewnie bedzie za malo zeby projekt wykonac...
WIEC PROSZE O RADE CO JESZCZE POLICZYC DO KOSZTOW
Ostatnio zmieniony przez PepsiBoss Pon Lut 11, 2013 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 10:47   

posiew, w planach nie ma nic do tłumaczenia

po Angielsku 100 mm po przetłumaczeniu na Polski wygląda identycznie

a żeby CI zaoszczędzić czasu to odpowiem na wszystkie Twoje pytania i napiszę Ci 400 - 450 kg stali po 70 groszy kilo + 5000 zł na resztę bez silnika, silnik z osprzętem (kozak) to około 4 tyś, ale 600 ccm to nie kozak ;)

mam nadzieję że zaoszczędziłem Twój czas
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 12:23   

Jak chcesz zebym odpowiedział na PW, to najpierw odblokuj możliwość wysyłania...
 
 
 
Razzor 
aka razorskate



Pomógł: 7 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 356
Skąd: Czosnów
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 16:02   

Kolego, na forum masz do ściągnięcia darmowo plany Piranhy, ściągnij, i zobacz czy podołasz, tak jak macin pisał, raczej nie ma co tłumaczyć, bo na rysunkach odległości pozostaną te same, reszta to pomyślunek ;)
_________________
https://picasaweb.google.com/113110550044646786187/BudowaBuggy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIu5oMCeqtupIA&feat=directlink <-- Galeria :)
 
 
 
posiew 


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Łochow
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 19:13   

Odblokowalem sorkiO:-) wlasnie szczerze mowiac je widzialem ale myslalem ze to niekompletne plany i przerazaja mnie mocno, spawanie mam z glowy... Ale, jak juz powycinam wszystkie elementy bo to akurat w planach jest, obawiam sie o to czy je zloze do kupy, moze dla Was to pestka, ale ja nie mam drygu do mechaniki...
Czesciowo plany maja takze jakis instruktarz z tego co przegladalem nie tylko wymiary elementow...
Dobrodzieju z tego wynika ze cala konstrukcja wazyla bedzie z silnikiem i mna prawie pol tony, to faktycznie 600 bedzie miala ciezko tyle kg nosic, a juz napewno do 8.000-10.000 obrotow bokiem nie polatam... A zeby ja ciagac do 15.000 tak jak sie kreci to raz ze ja zajade, a dwa ze cala wies by mnie slyszala...
Mysle ze jesli projekt de fakto rozpoczne to jakiegos rozbitka z pomoca kolegi sciagne z zagranicy, wczesniej nie mam co w dawce pieniazkow pchac... JESZCZE RAZ DZIEKI PANOWIE! jakby komus sie nudzilo to moze skrobnac jakas liste czego szukac do dokupienia jakies drazki kardana itp...
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 20:12   

"""Nie możesz wysłać prywatnej wiadomości do tego użytkownika. Użytkownik wyłączył prywatne wiadomości."""


Nie stresuj sie nie napalaj sie odrazu na budowe, posiedź te 2 tygodnie na czytaniu to nie będziesz robił tych samych błędów jak każdy co ich nie czytał :P potem musiał polowe ramy przerabiać, średnio 3 osoby w tygodniu piszą tematy tego typu co ty, to teraz nikomu sie nie chce to samo odpowiadać, ponadto czytaj FAQ!!!!!!
 
 
 
hanczarxxx 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 131
Skąd: Gawliki Wielkie
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 20:44   

Witam , mnie materiały na piranhe wyniosły :
profil 20m - 40x40x2 mm, 10zł/mb, = 20m*10zł= 200 zl
profil 4m - 30x30x2 mm, 8,5zł/mb, = 4m* 8,5= 34zł
profil 15m - 20x20x2mm,5zł/mb = 15m*5zł=75zł
rura calowa 11 m ścianka 2 mm, 12złmb, = 11m*12=132zł
To jakieś 441 zł , u mnie tyle kosztował materiał, plus do tego cały osprzęt silnik skrzynia , zwrotnice itd.
Mi się udało bo znalazłem dawce czyli cinquencento za 450 zł,
i wyszło około 900zł.
Ale jeszcze troszke trzeba doliczyć na inne drobnostki trochę.
No i na ogumienie pewnie z 1200 zł jak nowe :P dokładnie nie wiem jak z tym ogumieniem :P
_________________
Kiedy znajdziemy sie na zakręcie:
-redukcja, but i odcięcie :D
https://plus.google.com/photos/113144605646394848341/albums/5849728631023179089
 
 
 
posiew 


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Łochow
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 22:42   

Wlasnie a jak z tymi drazkami walkami wieloklinami i przegubami ile i jakiej blachy poszlo na laser amorki rzecz jasna....
JAJAEK ja ciagle forum wertuje, to moja lektora codzienna.... Ale widzisz jak sie nie ma pojecia jak wyglada naprzyklad polos, zwrotnice to juz kojarze i troche innych czesci to jest klopot bo im wiecej czytam tym wiekszy mam balagan w glowie... Ile rurakow na forum tyle osobnych patentow i kazdy z nich dobrze dziala, niby wszyscy jeden plan realizuja a kazdy buggi jest inny.
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 22:44   

posiew, zadbaj o macin, . chłopak wie co mówi. może nie leci do każdego nowego z kwiatami, ale jakiś czas się już w to bawi i sam ma niezła maszyne. jego opinia będzie ci naprawdę pomocna
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 06:52   

Pierwsze to napisz co chcesz budować? EDGE ma kilka typów ram. Cuda jest najbardziej zaawansowana, budowa według planów będzie dla ciebie najłatwiejsza jak nie masz żadnego doświadczenia. Zależnie od wymagań musisz liczyć na same materiały minimum 5k, do tego silnik. Można improwizować i będzie taniej i mniej roboty dla tokarza. Dla przykładu mogę ci napisać że rury na cudę to około 800 zł, stal do toczenia na wszystkie elementy 900 zł, blachy wyjdzie jakieś 300 - 400, robociznę masz z tego free jak piszesz. Potrzebujesz koła fotel pasy, musisz poszukać półosi z przegubami, zamówić zębatkę, kupić jakieś zaciski hamulcowe, całą stertę unibali różnego rozmiaru, wyrzeźbić sobie jakieś amortyzatory, pospawać bak, masę pierdołków których nie widać a trzeba wydać z 1-2k zł - płyny, śrubki, przewody. Zawsze można improwizować ale to zależne co chcesz osiągnąć. Pierwsze to zakup planów i dogłębne przestudiowanie ich. Wszystko jest rozpisane co potrzeba w jakiej ilości. Składa się jak klocki, tylko cierpliwości i dokładności.
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
hanczarxxx 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 131
Skąd: Gawliki Wielkie
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 08:58   

tak jak dla mnie to za materiał i samochód z ktorego mam wszystkie części wyjdzie mi 900 zl z czego blachy też mam swoje , tokarke i spawarke też mam swoją.
 
 
 
posiew 


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 12
Skąd: Łochow
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 14:42   

Sundansz ja Was wszystkich szanuje i podziwiam! Nie znamy sie wcale a mimo to otrzymuje od Was pomoc bezinteresownie, dla kogos kto mechaniki nie zna praktycznie wcale Wasze rady to kopalnia wiedzy. Macin zapoczatkowal odpowiedzi w moim temacie i zgadzam sie miara jest miara, ale nie potrafiac zlozyc do kupy wycietych detali bez instrukcji po Polsku bede mial wylacznie kupke pocietej stali....:-P
Co nie znaczy ze podwarzam post Macina wrecz przeciwnie, poniewaz zalogowalem sie na forum po to zeby sluchac madrzejszych i doswiadczonych a wtedy plan ma sens bo sam nawet bym nie sprobowal klepac BUGGI...

[ Dodano: Wto Lut 12, 2013 15:28 ]
PULSARUS wlasnie od tego zaczne, bo inaczej sam sobie problemow mamotam... Kupie plany od EDGE sa pewne i kompletne a majatku nie kosztuja, tylko co to jest "CUDA"? Mimo wszystko przetlumacze je zebym nic na farta nie zaczal skladac i dla swojego spokoju ducha, nim podejme jakies kroki plany bede wertowal dzien dnia, az zaczne je rozumiec wtedy raczej nie dam ciala z projektem... Mysle ze w rok powinno sie udac, gratow napewno bede szukal dlugo zeby za nie zaplacic jak najrozsadniejsza cene, a nie kupowac na pale i zakonczyc projekt przez bankructwo...
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 15:41   

CUDA - BARRACUDA produkt EDGE
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
hanczarxxx 


Pomógł: 3 razy
Wiek: 29
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 131
Skąd: Gawliki Wielkie
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 17:19   

posiew, myśle że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie było by kupienie całego samochodu jak najtaniej, poszukaj a znajdziesz najlepiej bez papierów tak jak ja za cieniasa dałem 400zł, i wtedy masz wszystko czego potrzebujesz.
_________________
Kiedy znajdziemy sie na zakręcie:
-redukcja, but i odcięcie :D
https://plus.google.com/photos/113144605646394848341/albums/5849728631023179089
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 17:44   

hanczarxxx napisał/a:
posiew, myśle że najlepszym rozwiązaniem dla ciebie było by kupienie całego samochodu jak najtaniej, poszukaj a znajdziesz najlepiej bez papierów tak jak ja za cieniasa dałem 400zł, i wtedy masz wszystko czego potrzebujesz.


Przeczytaj proszę pierwszy post ze zrozumieniem. Co ma czinkłaczento wspólnego z tematem
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 19


Partnerzy

MadMax