Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liczniki motocyklowe
Autor Wiadomość
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 22:53   Liczniki motocyklowe

Witam
Chciałbym do mojego buggy z silnikiem Tico zamontować zegary ale motocyklowe ponieważ w odróżnieniu od samochodowych mają niezależną obudowę. Moje pytanie jest następujące od jakiego motocyklu najlepiej kupić żeby nie było zbyt dużo kombinacji oraz żeby obrotomierz miał przejżystą przedziałkę od niskich obrotów. On i najważniejsze potrzebuję jakichś porad jak zgrać ze sobą silnik i zegary.
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 17:19   

Nie patrz na model, tylko patrz, by miał wskazówki, wtedy każdy licznik można "rozgryźć"

Poszukaj sobie jakiś uszkodzonych/ nie nie sprawdzanych, <cena 30-60zł> lub jak chcesz przepłacać kup sprawne <200-400zł>, obrotomierz jest jedną z ostatnich rzeczy która by się mogła uszkodzić, chyba że płytka elektroniki jest pęknięta...

Jeżeli nic nie chcesz grzebać w licznikach, to wystarczy podpiąć wejście pod Cewkę, + szybka diodą prostownicza <anoda do masy katoda do wejscia>, zabezpiecza przed przed-pięciami <możliwe falowanie wskazówki>

Ja polecam wymianę tarcz na skalę jak w aucie <wystarczy drukarka laserowa i arkusz bezbarwny dodatkowo każdy czy to obrotomierz, czy prędkościomierz byle by wskazówkowy <i elektroniczny nie na linkę > ma na płytce zamontowany potencjometr, wystarczy wyregulować podając na syg obrotomierza jakiś przebieg prostokątny i danej częstotliwości no 100Hz to 6000RPM dla 1 cewkowego 4 cykla...


Za niecały miesiąc będę dawał do FAQ taką przeróbkę: zegary od Kawasaki z nowymi tarczami odnowa wyskalowaną dla obrotomierza i prędkościomierza, + shift light + wyświetlacz biegów+ elektroniczny dalekomierz. Tylko cierpliwości...
Ostatnio zmieniony przez jajek Sro Sty 30, 2013 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 17:27   

Czyli kupić jakiś licznik byle na wskazówki i nie na linkę to wtedy można wyregulować obrotomierz a prędkościomież podłączyć zakładając do skrzyni prądniczkę z jakiegoś auta zamiast linki, tak? Chyba najlepiej będzie jak poczekam aż dodasz do FAQ i wtedy zrobię z takimi bajerami jak ty. Jakie części muszę zgromacić do budowy tego co ty?
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 18:11   

Tak wskazówkowy, nie musi być koniecznie elektroniczny, może być na linkę ponieważ można wywalić cały ten mechanizm, i wstawić moduł od innego obrotomierza samochodowego <płytka mechanizm wskaźnika> w miejsce i obrotomierza i prędkościomierza wszystko da sie ze sobą połączyć, ja Nabyłem Zegary od kawazaki gpx500/ zzr1100 w nich był prędkościomierz na linkę, wywaliłem to wszystko i wstawiłem moduł obrotomierza z golfa 2... Dlaczego takie kombinacje?
Powiedzmy że cały zakres obrotomierza to 8000obr/min to <133,3Hz inaczej 133,3 obr na sekundę>
Mając Koła 25Cali i zamontowany impulsator 4 imp na obrót linki nie KOŁA! przy jeżdzie ok 120 km/h impulsator wytworzy bardzo podobną częstotliwość jak układ zapłonowy przy 8krpm co to oznacza? Ze jeżeli nie zależy nam na badania prędkości powyżej 120 a nawet 140km/h to można do modułu prędkościomierza zadaptować moduł obrotomierza

Shiftlight jest prosty jak budowa CEPA, ale trzeba mieć DOWOLNY obrotomierz wskazówkowy

Wyświetlacz biegów + dalekomierz to już niestety troche głębsza elektronika... Jeżeli by było duże zainteresowanie, mógłbym sie pokusić o zrobienie kilku modeli ale Po sesji :D

Czego szukaj między czasie..
Liczniki motocyklowe byle by obudowa była cała, szybke da sie wymienić :]
Impulsator sprawny <jest kilka rodzai 4/6/8 impulsowe> np z opla
Jak będziesz mieć na oku jakoś rozwalone liczniki w zasięgu ręki to bierz przydadzą się... nawet z poloneza będzie dobry. Na złomie wywalają bo nie metalowe :D
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 22:56   

Jajek ale ty zawile tłumaczysz piszesz o jednym nagle o czymś innym czytałem 6 razy i jeszcze jest zawiłe. Zegarów samochodowych mam na wiadra. Kupię np. te zegary http://moto.allegro.pl/ze...2916711186.html akurat taki model mi się podoba. I prędkościomież wydaje mi się że wystarczy linkę podłączyć, a obrotomież trzeba przełożyć elektronikę z innego czy da się to jakoś podpiąć pod Tico?
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 15:32   

Ehh....


Nic nie przekładasz, podłączasz normalnie obrotomierz pod cewkę dodatkowo podłącz pomiędzy wejściem obrotomierza a masę SZYBKĄ diodę, nie zwykłą prostowniczą... takie znajdują się chociażby po stronie wtórnej w zasilaczach impulsowych.

Wspominałem Anoda do masy, katoda do wejścia, bez niej od przepięć cewki <indukcji> możesz uszkodzić układ scalony.
Jak będą obroty falować, to podrzuce schemacie jak można to wyeliminować dodając tranzystor , tylko takie rozwiązanie jest bez sensowne, przeważnie na tabliczce jest do 14 tys obrotów, a twój silnik jak zakręci do 7 to będzie cud..., dlatego ja na twoim miejscu podmienił tabliczkę i przeskalował kręcąc potencjometrem na płytce...

Możesz podłączyć linkę, ale i tak jestem przekonany że nijak nie będą pokazywać prawdziwych prędkości...

Przerzucaj moduł wtedy gdy obrotomierz lub/i prędkościomierz jest na linkę...

Z zegarami nie zaszalałeś... jest wiecej ładniejszych i w cenie nie przekraczającej stówki :D
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 17:55   

Teraz wszystko już rozumiem. Zegary takie mi się podobają może jest wiele ładniejszych kwestja gustu. Z prędkościomieżem zobaczę, podłączę przejadę sie z GPS i zrobię nową podziałkę lub coś się wykombinuję. Dzięki za pomoc.
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 18:24   

Z bandit są dziarskie za 100 stoją do zabawy w sam raz dexter ma bardzo podobne

tutaj http://moto.allegro.pl/li...2982482667.html 3 razy tańsze,
kolejne http://moto.allegro.pl/ze...2950666109.html
jeszcze sporo by sie znalazło innych...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax