Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odpalić silnik diesla?
Autor Wiadomość
perwol 


Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Mirosławiec
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:17   Jak odpalić silnik diesla?

Witam jak odpalić silnik diesla nie mając żadnych sterowników do niego? Czy wystarczy nagrzać świece i kręcić rozrusznikiem i normalnie powinien zapalić? Jak zgasić odpalony silnik?
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:25   

pokręcić aż odpali

zgasić - wyciągnąć wężyk paliwa, zadusić, popchnąć dźwigienkę na pompie

Wyższe modele mają elektrozawór na pompie gdzie do odpalenia potrzeba podać 12V na niego i do zgaszenia te 12V zabrać
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
BKK 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 350
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:27   

Aha... Bo silników diesla jest aż jeden model w naturze i wszyscy wiedzą, o co chodzi. już samych rodzajów zasilania w paliwo jest kilka, nie wspominając o innych elementach osprzętu.
Pytanie całkowicie bez sensu.
Pulsarus - nie pisz głupot! Skąd wiesz, jaki to rodzaj silnika? Jak zarządzany? Jaki rodzaj wtrysku? Na jakiej pompie? A może na pompowtryskach? A może na CR? A może na pompie rotacyjnej? A może na rzędowej? A może silnik ma klapę gaszącą? Może układ paliwowy trzeba jeszcze odpowietrzyć? Masz jakiekolwiek dane identyfikacyjne silnika? Cokolwiek, co pozwalałoby ci określić jak go uruchomić? I czego potrzebuje do pracy?
_________________
Zaprojektuję i wykonam instalację elektryczną do każdego pojazdu.
Ostatnio zmieniony przez BKK Pią Gru 14, 2012 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
perwol 


Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Mirosławiec
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:32   

Sorki zapomniałem napisać jaki silnik. Silnik mam od Peugeota 306 z 1995 roku, nie wiem czy to silnik 1868 cm³DW8 czy 1905 cm³XUD9.
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:36   

BKK napisał/a:

Pulsarus - nie pisz głupot! Skąd wiesz,....




Ja wiem ... jakie pytanie taka odpowiedź, nie ciśnieniuj się tak, temat jest i tak do kosza, a trochę humoru przy piątku nie zaszkodzi
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
BKK 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 350
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 20:40   

pulsarus napisał/a:
Ja wiem ... jakie pytanie taka odpowiedź, nie ciśnieniuj się tak, temat jest i tak do kosza, a trochę humoru przy piątku nie zaszkodzi

Wskaż humorystyczną część w swojej poprzedniej wypowiedzi... Bo jakoś nie zrozumiałem dowcipu.
Perwol - książka z serii "Sam naprawiam" i rozdział o silnikach diesla. Zidentyfikuj model.
_________________
Zaprojektuję i wykonam instalację elektryczną do każdego pojazdu.
 
 
 
PepsiBoss 
Zlotowa Gwiazda


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 21:02   

BKK napisał/a:
Aha... Bo silników diesla jest aż jeden model w naturze i wszyscy wiedzą, o co chodzi. już samych rodzajów zasilania w paliwo jest kilka, nie wspominając o innych elementach osprzętu.
Pytanie całkowicie bez sensu.
Pulsarus - nie pisz głupot! Skąd wiesz, jaki to rodzaj silnika? Jak zarządzany? Jaki rodzaj wtrysku? Na jakiej pompie? A może na pompowtryskach? A może na CR? A może na pompie rotacyjnej? A może na rzędowej? A może silnik ma klapę gaszącą? Może układ paliwowy trzeba jeszcze odpowietrzyć? Masz jakiekolwiek dane identyfikacyjne silnika? Cokolwiek, co pozwalałoby ci określić jak go uruchomić? I czego potrzebuje do pracy?


Zapomniałeś jeszcze dodać ze to może być silnik od Ciężarówki więc nie zapominajmy o Ad-Blue....Albo inny diesel z filtrem cząstek stałych... ;)

Nie obrażając Cię/nie ubliżając ... Wyluzuj trochę i czytaj takie tematy z przymrużeniem oka :) Przecież to tylko Junior Buggy i temat który itak wyląduje w koszu :) Po co się tak spinać ?? Szkoda zdrowia :)
 
 
 
kacper0209 


Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 46
Skąd: Gdynia. Pomorskie
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 21:48   

Czyli widać jakie macie podejście do tematu. Moim zdaniem jest tutaj ( było ) grono zapaleńców którzy utworzyli sobie temat w " Junior buggy " a Wy ( ludzie którzy mają tutaj nadprzyrodzone przywileje ) ich trochę zgnoiliście ( w tym mnie ) Można tutaj policzyć na palcach jednej ręki osoby które faktycznie POMAGAJĄ komuś w zrobieniu swojego pojazdu. Przykro mi to pisać ale taka prawda...

[ Dodano: Pią Gru 14, 2012 21:57 ]
pulsarus napisał/a:
BKK napisał/a:

Pulsarus - nie pisz głupot! Skąd wiesz,....




Ja wiem ... jakie pytanie taka odpowiedź, nie ciśnieniuj się tak, temat jest i tak do kosza, a trochę humoru przy piątku nie zaszkodzi


Pulsarus i jak tu traktować to forum na poważnie ? Koleś ma problem a Ty mu nie pomagasz tylko demotywujesz .... Nie wszyscy mają wielką wiedzę na temat budowy różnych pojazdów a wiele osób chciałoby sobie zbudować buggy czy coś podobnego. Uważam że po to są takie fora żeby pomóc mniej doświadczonym. Nie wiem kim jesteś i jak byłeś postrzegany w szkole ale toczenie łacha z kogoś kto nie ma takiej wiedzy na konkretny temat jest śmieszne i nie na miejscu. Szczególnie że nie masz 15 lat...
_________________
https://picasaweb.google.com/116001456630090145917/PierwszeBuggy#5765499287243987634
 
 
 
djsimon 
DEKONSTRUKTOR



Pomógł: 8 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 433
Skąd: Zawidów
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:11   

ale nikt nie będzie prowadził za rączkę nie obytych w wiedzy lub tym bardziej robił za nich.
jeżeli ktoś nie ma wiedzy technicznej to nie powinien brać się za budowę buggy.

co do pytań jeżeli jest konkretne to jest i konkretna odpowiedź.
_________________
"Maszyna ma duszę tylko wtedy gdy posiada najbardziej ludzką cechę - zawodność" - Jeremy Clarkson.
 
 
 
kacper0209 


Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 46
Skąd: Gdynia. Pomorskie
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:18   

Czyli uważasz że jak ktoś się rejestruje na tym forum to już powinien być obyty ? Nie powinno być tak żeby tłumaczyć laikom co i jak ?
_________________
https://picasaweb.google.com/116001456630090145917/PierwszeBuggy#5765499287243987634
 
 
 
darek 



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 878
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:22   

ja pier...e
na tym forum jest tyle, że już nie trzeba się pytać
święta prawda pulsarus, jakie pytanie taka odpowiedź
ja bym jeszcze do tego dopisał "polej benzyną i odpal "
kacper0209, kolego. na tym forum każdy kogo znam ma dość poważne podejście do tego tematu
ale jak ktoś coś rozebrał i nie wie co z tym zrobić to niech pyta, pytając szczegółowo, bo tu się buduje i doradza a nie uczy
silnik jest już zbudowany i to tylko częśc tego czym się tutaj zajmujemy :)
_________________
KANAŁ YOUTUBE
Album Picasa
 
 
 
kacper0209 


Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 46
Skąd: Gdynia. Pomorskie
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:27   

Ja Wam tylko mówię jak się czuje gro osób które miało marzenie zbudować własny pojazd . Zrobicie z tym co chcecie tylko jak nie chcecie zmienić swojego podejścia do laików to usuńcie " Junior buggy ". W takim razie na Wasze potrzeby forum to za dużo. Równie dobrze byście mogli mieć pocztę na gmailu i w google drive prowadzić galerię. Nikt Wam się nie wtrąca ani nie musicie pomagać czy też demotywować młodych konstruktorów.
_________________
https://picasaweb.google.com/116001456630090145917/PierwszeBuggy#5765499287243987634
 
 
 
darek 



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 878
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:54   

kacper0209, hmm
uwierz mi, że jak zaczniesz dostawać po kilkadziesiąt meili i pw na dzień to zmienisz zdanie
na tym forum jest tyle info, że jak nowy poszuka to nie musi zadawać pytań
a jakbym miał każdego z osobna uczyć to wybacz, ale nie jestem nauczycielem w technikum samochodowym
najlepszym nauczycielem co do silników i gotowych podzespołów jest wujek google i jak ktoś sie mnie pyta o takie rzeczy to go tam odsyłam, bo nie będę za nikogo szukał gotowych odpowiedzi
_________________
KANAŁ YOUTUBE
Album Picasa
 
 
 
kacper0209 


Wiek: 30
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 46
Skąd: Gdynia. Pomorskie
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 22:57   

W takim razie prośba do admina żeby wszystko po katalogować. Przy rozwiązanych problemach pozamykać tematy. Osobą które piszą o czymś co było, nie odpisywać lub dawać ostrzeżenie a problem się rozwiąże.
_________________
https://picasaweb.google.com/116001456630090145917/PierwszeBuggy#5765499287243987634
 
 
 
darek 



Pomógł: 6 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 878
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 23:03   

kacper0209, chyba też nie przeglądałeś i nie przeszukiwałeś forum
różne maszyny, różne rozwiązania
w jednym temacie masz cos na temat silnika z citroena, w jednym z fiata, w następnym z VW itd itp
nie ma tematów w stylu
PEUGEOT - 106 - 1,9D - typ XXX
o tego jest forum Peugeota lub innych marek
tam znajdziesz manuale i inne badziewia, wystarczy poszukać
_________________
KANAŁ YOUTUBE
Album Picasa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax