Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie warsztatu domowego parownik z Agregatu chłodząceg
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:05   Ogrzewanie warsztatu domowego parownik z Agregatu chłodząceg

Witajcie.
Mam w suterynie swój warsztacik elektroniczny, chciałbym go ogrzać, stosując rzeczy które praktycznie mam, po drugiej stronie ściany idą rury od instalacji C.O, instalacja nie jest ciśnieniowa.
Nie chce kupować grzejnika, bo to cena od 80zł tylko zastosować coś jakby nagrzewnice, jednak to co mam pochodzi z chłodziarki sklepowej/ agregatu chłodzącego <PAROWNIK>.

Oryginalnie posada wentylator, jednak jest on zbyt głośny, zamierzam do niego dać wentylator 120x120.

Jedynym problemem jest jak dla mnie połączenie "żył" radiatora, są one podłączone szeregowo,

żyła ma otwór niecałe 10mm, i nie jestem pewien czy jest za mała by wystarczająco się nagrzać...

Chłodnice i grzejniki mają podłączone "żyły" równolegle przez co jest kilkukrotnie większy przekrój przepływu ciepłej cieczy.

w zasadzie żyły w tym przypadku są miedziane wiec pozostaje mi jedną i drugą stronę podłączyć do grubszych rur miedzianych i jakoś to polutować.



Co o tym myślicie?
 
 
 
9595 
prawie elektryk :P



Wiek: 29
Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 554
Skąd: ciechanów
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:07   

pomysł dobry tylko trochę pracochłonny
_________________
https://picasaweb.google.com/107076503197912061005/BuggyBudowa
StanowczeNIE dla próżniactwa na tym forum!!!
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Wiek: 40
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:11   

Do grzejnikow w domu podłaczenia zazwyczaj robi się rurką 15 mm
wiec powinno to normalnie działac bez zadnych przeróbek
_________________
 
 
 
Sruba 
aka swibon



Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 697
Skąd: Nowa wies
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:38   

na ogrzewanie podlogowe stosuje sie spirale tj. polaczenie szeregowe ja wczesniej to opisales, i zdaje egzamin wiec chyba nie bedzie tutaj tez problemu.
_________________
https://picasaweb.google.com/108123604523046134855
 
 
 
Broki 
mechanik maszyn rol.


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 277
Skąd: Brodnica
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 22:03   

Ja też mam taką jakby nagrzewnice w warsztacie z chłodziarki i rurki też były małej średnicy w dodatku były zapchane, tata dał do kogoś żeby od nowa rurki poprowadził tak jak jest u ciebie na pierwszym rysunku. Jak chcesz to mogę strzelić fotkę tak jak ja to mam zrobione, za tym grzejnikiem mam zamontowany wiatrak wolno obrotowy.
_________________
https://picasaweb.google.com/114975229839298025304/BuggyPiranha
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 23:03   

Poprosiłbym, pompę masz zamontowaną tylko przy piecu, czy masz jeszcze dodatkowo jakąś pompkę wymuszającą obieg wody?
Jakie wymiary ma pomieszczenie i grzeje wystarczająco dobrze? :d
 
 
 
Broki 
mechanik maszyn rol.


Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 277
Skąd: Brodnica
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 22:43   

Pompkę mam zamontowaną tylko przy piecu a pomieszczenie mam dosyć spore ogólnie mam tak, jedną nagrzewnice o której już wspomniałem i 4 kaloryfery ( w których jeden małych rozmiarów) jutro mogę zrobić fotki i obmierzyć pomieszczenie, a nawet dwa pomieszczenia. Pierwsze pomieszczenie to taki warsztat tam jest stół imadła itp. i tam tworze swój pojazd potem są drzwi i jest drugie pomieszczenie te z kolei powiedzmy z trzy razy większe niż poprzednie. Ta twoja nagrzewnica jest dobra a nawet bardzo dobra lepsza od mojej taką mamy na praktykach i naprawdę grzeje bardzo dobrze (nawet czasami w zimę w robocie robię sobie przerwę i siadam na nią grzejąc się) Możesz spokojnie dać wiatrak z jakimś silnikiem nie to co u mnie wolno obrotowy. Dlatego u mnie jest wolno obrotowy ponieważ moja nagrzewnica jest bardziej płaska i nie nadąża grzać powietrza :(
_________________
https://picasaweb.google.com/114975229839298025304/BuggyPiranha
 
 
 
xel20
inż


Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 143
Skąd: z Daleka
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 23:29   

skleć sobie jakiegoś PWMa do wentylatora. Nie jest to drogie a będziesz miał regulację obrotów. Rur nie ma potrzeby przelutowywać pod warunkiem, że dasz tam pompkę. Pomyśl też o jakimś zaworze trójdrożnym to będziesz miał regulację mocy grzewczej ;) .

tu masz schemat układów nagrzewnic wodnych jakie najczęściej widuję w centralach wentylacyjnych:
http://pliki.biala.org.pl/nagrzewnica.png
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax