Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik pod st4
Autor Wiadomość
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 00:00   silnik pod st4

Witam. Na poczatek napisze że temat chciałem zrobić gdzieś indziej ale że nie mam takiej możliwosci to zakladam go tutaj w razie czego prze moda o przeniesienie.

A wiec przejdzmy do rzeczy. Mam pytanko tak jak w temacie na temat silnika. Mam ze tak powiem dostepnepny silnik opla vectry 2.0. Chciał bym go wsadzić do st4 tylko że miała ona by być z napedem 4x4 i tu sie zaczyna problem bo nie wiem czy wsadzac ten motor od vectry i bawic sie z napedem czy kupić od razu jakies auto 4x4 i czy wejdzie fabryczna skrzynia czy trzeba cos dobierac? Czekam na jakies pomysly
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 12:31   

-Vectra 4x4 czyżby C20Xe? hehe zrobi dużo szumu :D
-Sam mam st4 z silnikiem Vectry
- Skrzynia w oplu jest boczna wiec w ogóle nie nadaje się do tej ramy
- Na dzisiaj ile ja kasy wpakowałem w buggy to bez zastanawiania brałbym jakąś V6 <Piona radzi Alu blok> :D
- W st4 skrzynia tylko i wyłącznie centralna
koło pasowe założone na wyjściu wałka atakującego skrzyni <tam gdzie był krzyżak wału>
wał idący na przód ramy, np z rury 6/4 ścianka minimum 3mm i most <dyferencjał> zamocowany na lini osi przedniej... przełożenie pasami oczywiście w obudowie

Jaką dysponujemy gotówką?, bo na starcie mowie że na sam materiał na ramę pójdzie ze 800zł :D
 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 13:28   

Wiem wiem zdaje sobie sprawe z kosztów inaczej bym sie za to nie brał. Wlasnie tak myslalem ze tam jest boczna i tu kieruje swoje pytanie od czego radzisz wsadzic skrzynie?
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 14:26   

Czyli rozumie że chcesz się bawić w Swap? są 2 opcje.
- Zostawiasz ten silnik co masz i dajesz skrzynie chociażby z audi, przechodziłem to, nie polecam, chyba że byłby to silnik powyżej 150hp
- załatwiasz silnik ze skrzynią centralną co było w originale.... Przykładem są Wv passat, wszelakie audi 80, 100, a4 itd...., jak masz więcej pieniędzy to z aut wschodnich... mitsubishi, co do modeli to już trzeba dla rozrywki poszukać na allegro :D
 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 14:44   

Mam jesze jedna opcje silnikowa od bmw 2.0 150km ale tego to w ogole nie mam pomyslu jak umiescic caly silnik do audi 100 mam tak samo takze jest w czym przebierac tylko ze ten silnik jest w stanie zawiesc i zostawic na zlomie takze zw skrzynie bym mogl wyciagnac i cos podzialac
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 14:49   

jeżeli chodzi o swap, to największym problemem jest duze koło zamachowe, zły wieloklin na tarczy niepasujący do wałka sprzęgłowego, złe rozmieszczenie rozrusznika..... chyba że oryginalną skrzynie. tyle że ona nie ma dyfra w środku.

Ten silnik z opla to jaki dokładnie?
 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 15:57   

Napisalem na poczatku opel vectra a 2.0 benzyna ile to ma kucy nie pamietam teraz potem ci podam
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:49   

Jak powiesz jaki masz dokładnie silnik, albo foto, albo ile pieniążków chcesz przeznaczyć na nowy układ napędowy <silnik skrzynia osprzęt, półosie....> to wtedy będziemy myśleć dalej :D
bo na razie tylko kołujemy :D
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:04   

Jeśli mogę wtrącić ...

... jeśli pojazd ma robić kołami i mieć 4 napędy to minimum 150 koni w jakimś zacnym V6 na aluminiowym bloku. Opla co by się jako tako nadawało to C20XE. Chociaż bardziej do mnie przemawia jakie R6 z BMW.

... wszystko poniżej też będzie jeździć

Ostatecznie i tak pewnie kolega stwierdzi że nie podoła projektowi.
 
 
 
kozi1562 
ZycieZaczynaSięPo100



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 265
Skąd: Młoszowa
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:57   

Nie wiem ja może bym mógł zaproponować ford sierra/scorpio skrzynia centralna też
_________________
https://picasaweb.google.com/109145301783053424467/Buggy126

 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 20:51   

Dobra widzę że się inaczej nie dogadamy. Zacznę więc tak. Mam na obecny stan 5tys. Rama nie jest w to wliczona bo materiał na ramę mam także 5tyś razem z materiałem na ramę. Dodatkowo mam na stanie 3 silniki dla tego wołał bym któryś wykorzystać bez kupowania znowuż nowego pojazdu. Jest to:

opel vectra wersja a. Silnik 2.0 benzyna 115km
bmw e36 2.0 benzyna 150km
i audi 100 tylko tu jest ten problem że silnik raczej nie nadaje się do niczego chociaż to jeszcze posprawdzam czy coś z tego będzie. W razie czego można będzie coś działać na powyższych i bawić się ze skrzynią z audi. Pozdrawiam.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 21:02   

Nie wiem jak z silnikami bmw, ale mój silnik c20ne <ten co ty masz> nie było dużego problemu, blacha 10 wystarczyła <jest po 7/8 śrub do skrzyni i silnika, wiec nic się nie urwie. Wieloklin wałka pasuje do wieloklin tarczy sprzęgła, ale to najmniejszy problem. Wałek audi bardziej wystaje jak w oplowskiej skrzyni, wiec mimo że dawałem ten adapter z blachy to nie musiałem przedłużać wałka, jedynie przesuwałem mocowanie łożyska oporowego patrz tutaj
http://szayowozy.net/viewtopic.php?p=21155#21155

Chociaż jakbym miał silnik bmw to chętnie bym się na nim pobawił, masz może fotki tego silnika, głownie od strony koła zamachowego.

Rozumie że do każdego silnika masz kompletny osprzęt z elektryka?
Skrzynia taka jak ma PIONA czy ja?, poradziłbym jeszcze kilka innych spraw odnośnie st4 ale to nie w tym temacie:D
 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 21:14   

No widziałem to już, bo pierwsze co robiłem to przyswajałem sobie tematy twój i piony :] . Z napędem sobie myślę poradzę w razie czego będę pisał. Tylko mnie zastanawia czy ten oplowski silnik będzie w miarę mocny na 4 kołowy napęd, bo jeśli nie za bardzo i będzie się dusił no to widzę że nie mam wyjścia i muszę coś innego dobierać. W sumie aut mam w okolicy od ch**a do przebierania wystarczy coś wybrać tylko. Kwestja pieniężna takiego autka bynajmniej u mnie nie będzie przekraczała 1000zł.

Dodam jeszcze że wszystkie te auta na stanie ma w całości. Wszystko stoii z silnikami w ramie. Są one że tak powiem prawie do jazdy. Mówię prawie bo są już tak zjedzone że trochę strach w to siadać ale za to motory są sprawne, oprócz audi.

[ Dodano: Wto Wrz 11, 2012 21:19 ]
jajek napisał/a:
, poradziłbym jeszcze kilka innych spraw odnośnie st4 ale to nie w tym temacie:D




Zrobię temat za jakiś czas w odpowiednim dziale ale kiedy dokładnie to nie wiem bo u mnie jest tak że wszystko mam tylko czasu mi brakuje bo w domu jestem zaledwie w ciągu dnia kilka godzin i to zazwyczaj wieczorem, ale jak będzie jakieś wolne to damy radę :]

Pkt.4 Regulaminu ....Chyba coś ci sie wyrwało za duzo...Uważaj na to następnym razem...
Ostatnio zmieniony przez PepsiBoss Sro Wrz 12, 2012 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kamilo866 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 124
Skąd: Rejowiec
Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:14   

Proponuje ci zakupić Audi 90 b3 z silnikiem 2.3 20v moc 167- 170 km jest to silnik 5 cylindrowy bardzo mocny wiem bo sam miałem takie auto i można kupic za niewielkie pięniądze świetnie nadające się na st4 albo jednostke napędową też z audi tylko z silnikiem 2.2 turbo 20v 220km :)
_________________
Galeria zdjęć
https://picasaweb.google.com/Kaszi666
Facebook
https://pl-pl.facebook.com/kaszigarage/
 
 
 
pupil 


Wiek: 30
Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 33
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 13:04   

Przemysle
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax