Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa Buggy z 126p. Jak to zrobić?
Autor Wiadomość
BuggyOFF-Road 
Off-Road!


Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 06:30   Budowa Buggy z 126p. Jak to zrobić?

WITAM BARDZO SERDECZNIE! ;) Nadszedł ten czas kiedy trzeba zrobić swoje buggy! Niestety mam problem bo nie wiem jak to zrobić.Mam ściągnięte jakieś plany ale mogę też kupić na allegro....tylko że poco mi one jak nie wiem od czego zacząć:( . Wuj mi podpowiada że żeby zrobić ramą potrzebna jest wyginarka prawda? Wiem że cały układ napędowy ,kierownica,sprzęgła trzeba przełożyć (w moim przypadku) od fiata 126p. Jeśli ktoś ma swoje buggy lub wie jak to zrobić proszą napiszcie co i jak po kolei z tą ramą głównie. :)

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 06:32 ]
ZAPOMNIAŁEM DOBAĆ ŻE TO MA BYĆ PIRANHA!!!!
 
 
 
Dexter 
Automotive



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 950
Skąd: Barwice
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 06:48   Re: Budowa Buggy z 126p. Jak to zrobić?

BuggyOFF-Road napisał/a:
WITAM BARDZO SERDECZNIE! ;) Nadszedł ten czas kiedy trzeba zrobić swoje buggy! Niestety mam problem bo nie wiem jak to zrobić.Mam ściągnięte jakieś plany ale mogę też kupić na allegro....tylko że poco mi one jak nie wiem od czego zacząć:( . Wuj mi podpowiada że żeby zrobić ramą potrzebna jest wyginarka prawda? Wiem że cały układ napędowy ,kierownica,sprzęgła trzeba przełożyć (w moim przypadku) od fiata 126p. Jeśli ktoś ma swoje buggy lub wie jak to zrobić proszą napiszcie co i jak po kolei z tą ramą głównie. :)

[ Dodano: Wto Mar 20, 2012 06:32 ]
ZAPOMNIAŁEM DOBAĆ ŻE TO MA BYĆ PIRANHA!!!!


Niech Ci Wuj poczyta forum, a zwłaszcza: http://szayowozy.net/viewforum.php?f=52
_________________

 
 
 
kms 
konsztruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 358
Skąd: NWU
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 10:06   

Pamiętaj....najpierw przygotowania a potem robota. Robienia na tzw "Hurrrrra" zazwyczaj niewiele daje, ale są ludzie co to potrafią :) Mniemam iż ze względu na wiek nie potrafisz na bieżąco wymyślać i analizować tak żeby zrobić to bezpiecznie i dobrze. Także zachęcam do lektury forum, analizowanie tematów, przeglądanie zdjęć, może jakieś własne rysunki koncepcji, zbieranie informacji o podzespołach.....i tak za pół roku można by się zabrać za budowę :) Musisz też liczyć się z niemałymi kosztami tej zabawy...
_________________
Pozdrawiam!!!

https://picasaweb.google.com/100075242423400428029/BuggyZdjecia?authkey=Gv1sRgCMnjv6rU-uy5YA
 
 
 
mariuszaerox


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 11:17   

BuggyOFF-Road, 13 lat to nie za dużo :P Ja mam 15 lat, ściągnąłem sobie plany, czytam je nie raz codziennie i próbuję wszystko zrozumieć, profile też już kupiłem, jeszcze pozostały mi rury.
 
 
 
BuggyOFF-Road 
Off-Road!


Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 15:49   

Dzięki za radę i to prawda mam 13 lat ale buggiego bym robił w warsztacie samochodowym z dorosłymi! ja by części załatwił a oni (i troche ja) byśmy robili ;) . To oczywiste ż sam bym nie spawał ;) Wielkie dzięki Pozdrawiam :papa:
 
 
 
mariuszaerox


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 16:07   

BuggyOFF-Road, Jak umiesz zachować bezpieczeństwo to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś się już zaczął uczyć spawać :) Ja mam 15 lat, kupiłem spawarkę, i już się uczę od tygodnia.
 
 
 
BuggyOFF-Road 
Off-Road!


Wiek: 25
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 19:39   

Drogi kolego mariuszaerox ;) spawać to nie problem ! Mam większe zmartwienie ;( . Potrzebna jest jakaś wyginarka chyba do rur prawda? Skąd takie cudo wziąść ? :?
 
 
 
kms 
konsztruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 358
Skąd: NWU
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 19:55   

A nie leży pod stołem? :mad: :/ :/
_________________
Pozdrawiam!!!

https://picasaweb.google.com/100075242423400428029/BuggyZdjecia?authkey=Gv1sRgCMnjv6rU-uy5YA
 
 
 
mariuszaerox


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 20:30   

BuggyOFF-Road, http://allegro.pl/gietark...2188902821.html Ja kupiłem taką, ładnie wygina rury :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax