Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spawanie zbiornika
Autor Wiadomość
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 21:32   Spawanie zbiornika

Wiecie czy mozna spawac zbiornik paliwa? czy mozna go zalac woda i zespawac małym pradem?
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 21:51   

Miałem ten sam problem, miałem dziurawy bak od malca, na początki chciałem spawać, byłem u ludzi którzy mają migomat i spawają samochody ale nie odważyli mi się tego pospawać. Zawsze tam jakieś opary siedzą w tym baku i chyba jednak nie warto ryzykować.



Kupiłem nówere za 50 zeta i jest dobrze a dziurawy wywaliłem na złom
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 21:57   

Hmmm szkoda ze 2 sztuki oddalem na zlom i mam banke p;lastikowa moim zdaniem lepsza;P
 
 
 
volgi


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: pomorskie- Pruszcz
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:43   

Spawaj. U mnie spawalim. :D
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:47   

Ja bym spróbował najpierw wlać wody i podkładać ogień do baku na jakimś kiju (chowaj się za czymś :P ). I jak już zostanie wszystko wypalone to bym zalał wodą bak i spawał. Ale tak jak wcześniej powiedziali, lepiej dać dnowy. Jeżeli masz dostęp do złomu gdzie są maluchy, to idź zapłać 20 zł i sobie wykręć.
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:49   

jakduzemasz te dziury?? moze wystarczy je zakleic poxipolem albo jakime dobrym 2 skladnikowym. Ja bym chyba sienie odwazyl spadawc baku :(
 
 
volgi


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: pomorskie- Pruszcz
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:52   

No skleic najlepiej jak sie da. Poza tym spawarka latwo dziur narobic w baku. :)
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:55   

tak mi sie przypomialo ze spawalem uchwyt pod bakiem paliwa w motorze gdy w nim bylo poaloiwo a pod byl gaznik. Troche ostroznosci i migomat i zyle;P
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 29, 2008 23:43   

Ja raz spawałem bak, co prawda przepaliło gorzej jak był, ale w rezultacie zalałem ładnie dziurki i.... przyspawałem nawet wężyk metalowy do paliwa. (jak chcecie coś precyzyjnego to do mnie... :D ) Oczywiście nie obeszło się bez eksplozji, dobrze że baku nie rozdarło (a wietrzyłem go tydzień :(

Ale wszystko jest jak najbardziej ok. Nie wlewaj wody bo potem trudno odparować.
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 00:22   

Chować sie i podpalac bak ?? pzreciez to chore ... blacha ziornika tak potrafi nasiąknąc benzyną ze jak bedziesz spawał i jak dobzre przegrzejesz blache to jestes w powietrzu ... Ja mialem bak wlasnej produkcji i jak mi sie urwał to wlałem wody i spawałem go ze 2 razy takze wiem ze nie wywali ale przy cienszej blaszcze bym sie zastanawiał .. u nas gosc spawał bak przy jelczu eksplozja byla taka ze facet odlecial 10 m od auta i helikopterem zostal przetransportowany do kliniki i walczył o zycie ... Jezeli juz masz tą dziurke to zaklej moze zywicą z włóknem szklanym ?? a jak nie to ja ci bak dam za free :)
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 00:32   

Ja jednak wolałbym spawać mimo wszystko jakby opary baku były spalone. Ale jakbym miał spawać, ale wolałbym iść na złom sobie wykrecić.
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 09:55   

Nie baw się może z bakiem od malucha do ruraka, trochę duży i zbyt cienki. Weź i przerób odpowiednio starą gaśnicę i po kłopocie. Dobrze się spawa i jest wytrzymała.
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 10:22   

wszystko zależy jaką masz dziurkę , w projekt monster mam zbiornik od jawki OSY , miał dziurkę średnicy około 1 mm , nie spawałem jej tylko ją zalutowałem , trzeba było idealnie wyczyścić , najlepiej drucianką na BOSCHU żeby lut dobrze złapał , i jak na razie 8 miesięcy wytrzymał ,
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 11:04   

Ja sobie wyspawałem prostopadłościenny bak z blachy 4 mm. Od góry był przykręcany pływak z malucha. Wysokość jego była tak dobrana że pasowała do skoku pływaka. Pełny bak nigdy licznik nie wskazał bo w baku maluchowskim jest jeszcze wybrzuszenie w który pływak jeszcze podwyzsza się. Jak ktoś ma licznik to jest fajna sprawa bo wiesz ile zawsze masz paliwa. Ja założenia u siebie się nie doczekałem bo zanim założyłem to już ruraka sprzedałem ale sprawdzałem wodą jak wskazuje.
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 13:23   

z trabanta załatw sobie zbiornik jest idealny i ma nawet miarke do sprawdzania poziomu :) w ruraku wskaznik jest niepotrzebny bo zaglądniesz ile masz albo zrobisz przepływ wezykiem poza bakiem i ci wskaze co do dm ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax