Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piaskarka za "300zł"
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 20:19   

Namiot :D haha to ja Ci powiem że zrobisz wielką dziurę :D
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 20:22   

jajek, chodzi mi o taki ogrodowy z dachem tylko :P
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 18:47   

Teraz czas na kabinę. Założenie było takie by było jak najtaniej i bezpiecznie.
Bazą jest zbiornik po starym opryskiwaczu z laminatu Został wyściełany od wewnątrz gumą, by zmniejszy ścieranie ścianek, ale i również zwiększyć żywotność ścierniwa. Niestety miałem tylko kawałki, ale lepiej było to formowa niż jakiś większy arkusz gumy.
Zostały zakupione największe, najdłuższe rękawice na allegro w rozsądniej cenie, folia ochronna na okienko i światło z lampy warsztatowej.
w okienku zastosowano plexe zamiast szkła, rura w którą wkłada się ręce to PCV200mm idealnie wchodzą na nią moje rękawice, została przynitowana do obudowy za pomocą małych wycinków kątownika i usztywniona a zarazem uszczelniona klejem do szyb.
Dmuchawa 12V znaleziona na złomie od jakiegoś nadmuchu, wymienione zostały w niej łożyska, bo stare zaczęły już piszczeć. Wyciąg podłączony do komina, jednak niedługo zamierzam zrobić jakiś odpylacz.
na spodzie nie ma siatki i lejka by na bieżąco usuwa się piasek, gromadzi się i zostaje wyrzucony przez otwór na spodzie. Ogólnie piaskowanie piaskiem i piaskiem krzemowym w takiego typu komorze to lipa. Strasznie sie tli i piaskuje sie przez mgłę. W niedługim czasie zamierzam kupić specjale ścierniwo niepylne.

[img][/img]





Koszty jakie poniosłem to :
Rękawice 50zł Folia 10zł
Łożyska 1zł szt
Śrubki nity itd 5zł
Klej do szyb 20zl z czego poszło nie więcej jak 40ml.
resztę miałem
kabina ma ok 250-300L spokojnie można czyścic średnio gabarytowe rzeczy, spokojnie wejdą 3 felgi do 15 cali.

Filmików nie planuje robic, bo nie mam dobrego ścierniwa.
Ogólnie wrażenia są takie że piaskuje się bardzo wygodnie oprócz tej mgły,
 
 
 
tom1988p 
Zbieracz informacji.


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: LHR
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 12:17   

Witajcie.

Wiem temat zapomniany lecz ciekawy.
Jakie macie wrażenia po amatorskim piaskowaniu?
Ja osobiście już się nie dziwie dlaczego ludzie mają takie ceny.
Musze zainwestować w zrobienie coś na wzór hełmu do piaskowania. Ostatnio na elektrodzie pokazał forumowicz swój projekt :)

A i jak tam wydajność i awaryjność sprzętu. Mi kilka razy zatkało dysze choć 5mm to i tak jakiś kawałeczek zrobił swoje.
Ale ogólnie jest git i robi wrażenie na znajomych jak to szybko i łatwo felga czysta...

Osobiście polecam robienie piaskarski. Przydatna rzecz.
 
 
 
Sruba 
aka swibon



Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 697
Skąd: Nowa wies
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 13:25   

ja przesiewam piasek przez przetak do zboża :)
_________________
https://picasaweb.google.com/108123604523046134855
 
 
 
tom1988p 
Zbieracz informacji.


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: LHR
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 16:46   

Ja mam sito z oczkiem 1,6mm. 2mm to już za duże oczko. Ale mimo to na 3t piachu to z 4 razy przytkało mi dysze.
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 20:29   

Mi zatyka dysze tylko wtedy jak na lewo mi wpadnie ziarenko większe niż sitko :D

Awaryjność to tylko wyrobienie sie gwintu nakrętki dźwigni od zaworu dozowania :D
Ja tam nie inwestuje w żadne hełmy, zakładam maskę gazową z szklanymi okienkami okienka z plexy szybko sie zmatowią, jedynie problem z parowaniem okienek ale to kwestia pogody :D

Co do wrażeń, efektywność piaskowania widać w dużej mierze powyżej 5 atm
Piaskarkę wykorzystuje nie tylko do czyszczenia rdzy, ale i matowania szkła plexy, czyszczenie starego drewna itd.. wiec ma spore zastosowanie,
Piasek nadaje sie tylko do 1 krotnego użytku, potem sie kurzy jakbyśmy piaskowali mąką. W zasadzie ja nie mam tego problemu po piaskuje Polgritem :D

Co najszybciej sie piaskuje, stary lakier aluminium gorzej wżery rdzy :d
bardzo dobrze że odgrzewasz kotleta, niech nowi widzą że warto coś takiego budować
 
 
 
tom1988p 
Zbieracz informacji.


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: LHR
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:17   

Jajek jak piaskowaqłem przyczepę to polgritem nie ekonomicznie by było :P
Fakt z piasku mąka, ale jeszcze zastosowanie jego zostaje jako zaprawa murarska.

Czyściłem i przy około 7-8atm ale mocno odpycha i po czasie ręka boli. tak lekko ponad 5 idealnie mi idzie.

Aktualnie tez używam maski gazowej tzw. słonia. Szkiełka tylko co jakiś czas wymieniam jak już nie widzę.

Kabina jeszcze nie dokończona stoi 8/
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:25   

To zależy, tona piasku kosztuje ok 250zł a polgritu ok 180zł <ale tylko koło legnicy>
piaskiem popiaskujesz raz, uparty kilka razy ale to już nie piaskowanie, a polgrit jest do kilkukrotnego użytku. Ale to dla ludzi działających tak gdzie istnieje odzysk <kabina, pomieszczenie, duża plandeka a nie na wolnej trawce :D
Dodatkowo polgrit jest dużo wydajniejsz <jest cholernie ostry jak opiłki> i cholernie niebezpieczny.
 
 
 
misiu 
Wirtuoz spawarki


Pomógł: 4 razy
Wiek: 28
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 749
Skąd: Skulsk
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 21:26   

a nie da rady piasek przesiac np przez 1,8 mm siatke, a potem przez 1,5 mm np. i to co nie przeleci zebrac a mąka by zleciała?
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 14:47   

jajek, to chyba jakiś specjalny masz ten piasek bo u mnie tona płukanego kosztuje 12,7 zł.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Pirson 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 1071
Skąd: Gostyń
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 15:53   

Nie wiem jaki wy macie ten piasek, ja piaskuje wiele razy tym samym i dopiero po jakimś czasie jest podobny do mąki.
_________________
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 19:43   

Specjalny tak bo to kwarcowy. Prosto z kopalni, Seba 12zł chyba za worek <50kg> to sie wtedy zgodzę, U mnie fura piasku zwykłego do zaprawy kosztuje nie mało :d

Jak braknie zapomnę przygotować sobie piasek to też używam tego odzyskanego ale to na wolnym powietrzu jednak skuteczność piaskowania gorsza, w kabinie nie korzystam bo nic nie widac, przez tą mgłę mimo ze mam odciąg :D
 
 
 
p0ld3k 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 21:37   

Jak piaskowałem ramę to używałem najnormalniejszego piachu z pola tylko wysuszonego i przesianego przez sitko, szło bardzo dobrze, a piach za darmo...
_________________
2.8L V6 193PS
 
 
żuku 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 83
Skąd: Przeworsk
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 23:09   

Jajek, nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale niezła przebitke maja na tonie piasku, tu cennik z kruszgeo http://www.kruszgeo.com.pl/promocje.php, ceny co prawda promocyjne ale daleko brakuje do 250 za tone, chyba że u Ciebie piasek złotonosny sprzedają :D
Ostatnio zmieniony przez żuku Sro Gru 12, 2012 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax