Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
CHCE ZROBIC BUGGY
Autor Wiadomość
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 12:49   CHCE ZROBIC BUGGY

:D forsę będę miał już po świętach :D migomat już mam, tylko nie wiem sam czy zrobić małego z silnikiem od motoru bez amortyzatorów, czy z malucha :? i plany, robić jak wyjdzie, czy z planów, jak wy robilście ? nie wiem koszty czytałem na forach sięgają 500 zł więdz jak możecie to doradźcie.

Macie jakieś plany to napiszcie
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 13:14   

Ja jedyne plany jakie wykorzystałem to plan wymiarów kontrolnych od malucha, reszta to czysta wyobraźnia. W pierwszym przedsięwzięciu z wykorzystaniem podzespołów malucha ważne jest zachowanie wymiarów mocowań tylnych wachaczy i gniazd sprężyn. Rozstaw osi to już dowolna sprawa ale ja jestem zwolennikiem żeby ten rozstaw zachować zbliżony do malucha. Dla mnie Mały rozstaw brzydko wygląda i może być podatny na słaba przyczepność przednich kół.



Ogólnie lepiej robić na maluszku, moc ma taką akurat do takich zabaw, jest to prosta konstrukcja więc nie ma tu za dużo do myślenia.



Koszt to jak dobrze będziesz kombinował to 500 zł starczy na materiał plus maluch. Mój wyszedł 750 zł (materiał i drobnostki tylu wiertełka, śrubki, tarcze, elektrody, najdroższa była instalacja hamulcowa bo przewody i bębny kupowałem nowe co wyniosło 200 zł)



Taki sztywny gokart z silnikiem od motoru będzie dobry na jakiś asfaltowy tor, ale to nie da tyle frajdy co ostra jazda po terenie z slalomem między drzewami.



Dodam że swojego budowałem przez 3 tygodnie po kilka godzin dziennie.

 
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 13:16   

za 500 PLNów to zrobisz ze zbieranego złomu z podwórka, mając juz malucha nie doliczając ukrytych opłat takich jak prąd, elektrody, tarcze do ciecia i swój poswiecony czas a gwarantuje Tobie ze w nowe przewody hamulcowe warto zainwestowac i nie wszystko da rade odkrecic bez uszczerbków.

A wiec mnie wyniosło to tak: rury bezszwowe ok 24mb i ze 4mb profila około 500zł, maluszek trafił sie za 350, nowe przewody:za miedziane ok 80zł, elastyczne x4 po 14 za sztuke, do tego nowe szczeki,

elektrody juz miałem ale idzie sporo a paczka gdzies z 50 zł nie pamietam bo z rok czy dwa temu kupowałem

Ja poszedłem dalej aby nie pozyczac od kogos zainwestowałem w spawarke i gientarke

no nie zapominajmy o farbie :) 20zł za litr to tak na spokojnie mozesz liczyc

Jak widzisz im dalej sie posuwasz z pracami tym wiecej kasy potrzeba ale 500 na poczatek bedzie ok.
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 13:20   

koszty się zmniejszą bo brat zaczął remontować auto(tarcze do gumówki mam za darmolca drut i butle do migomata też pozostają koszty malacza i rur właśnie ile mogą kosztować rury na złomie?
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 13:21   

Odkręcić przewody hamulcowe z ponad 10 letniego malucha to jak dobrze pójdzie to jeden sie uratuje dlatego to można wliczyć w koszty na pewno.



Do tego radze Ci poprzeglądać wszystkie konstrukcje jakie powstały i obrać sobie jakiś kierunek. Można budować coś na podobę szayowoza, a można coś całkiem nowego i oryginalnego. Ogranicza cię tylko wyobraźnia. Nie potrzeba planów, jak zaczniesz działa to samo będzie wszystko wychodzić ;)



Na złomie licz około 1 zł za kilogram, przykładowo za profile 6x4, 4 metry długie i 4 sztuki dałem 71 zeta, ale nie licz na to że pojedziesz na złom i przywieziesz materiał na cały pojazd chyba ze ci się akurat trafi okazja. Ja chyba z 15 razy witałem na złomach szukając materiału.
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 14:20   

tylko jednego się boje efektu, czy nie będzie krzywa rama i takie jeszcze tam. I dzieki za wymiary już wydrukowane na pewno się przydadzą.
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 14:34   

Jak będziesz robił wszystko od podstaw dokładnie to będzie prosta. Na pewno duży kątownik się przyda do tego. Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz, z chęcią pomogę
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 14:40   

OK! Dzięki że na kogoś można liczyć :)
 
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 17:21   

jeśli chodzi o rury ze złomu to najlepiej było by na wagę , w moim rejonie jest 1,30 za kg ,



ale jeśli chcesz zbudować naprawdę dobry sprzęt , to chyba jednak będziesz musiał kupić nowe , bardzo ciężko jest znaleźć takie kawałki żeby pasowały Ci długością , np na pałąk główny , zawsze ma się takie gówniane szczęście , że prosty kawałek rury będzie za krótki a sztukowanie nie wchodzi w grę ,



poczytaj wcześniejsze wątki , bo już takie się pojawiały ,



powodzenia
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 20:07   

no ale byłem na złomie były fajniuchne jak za znaków drogowych :) , ale zapomniałem kasy, a kiedy przyjechałem to ich nie było :(

I wpadłem na pomysł z kołami od qada ale są drogie :(
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 14:53   

Tak żeby Ci pomóc w wycenie: 1 m rurki calowej waży 2 kg, u mnie cena złomu za kg to 1,20 zł/1 kg. Czasami warto zainestwoać w nowe niż robić dziadostwo. Ale to już zależy od konstruktora, bo nie wszyscy mają pieniążki.
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 16:24   

co prawda to prawda. Dawce mam na oku muszę się sąsiada zapytać, tylko ma skrzynie rozjechaną i jest zarejestrowany :(

Nie wiem po świętach pojadę sie zapytać ile kosztuje wyrejestrowanie :)
 
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 16:27   

na pewno więcej niż dawca , i to kilkukrotnie ,
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 16:34   

ale to śmieszne tyle uganiam się za fiacikiem a mam go 10 metrów od domu :) tylko że sąsiad jeździ do roboty autem taty a maluszek w szopie gnije szkoda go bo to niezły rocznik i silnik jest żleta ;)
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 17:17   

ale jeśli chcesz zbudować naprawdę dobry sprzęt , to chyba jednak będziesz musiał kupić nowe











kolo na złomie zostawił mi ocynkowane takie się chyba nadadzą :)



kurczaczek sorki że 2 posty ale wyszło tak :(
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax