Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
A może wciągarka
Autor Wiadomość
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 13:14   A może wciągarka

Myślał ktoś z was nad wciągareczką do buggy ? Jeździłem ostatnio po lesie i jeden z pojazdów utknął w bagienku, Swoim rurowcem nawet go nie ruszyłem dopiero traktor sobie poradził. Przeglądałem na allegro wciągareczki elektryczne i znalazłem to:



http://allegro.pl/item327...ior_tanio_.html



Jest mała, łatwa do przykręcenia do ramy, elektryczna i ma chyba wystarczającą siłę uciągu, co o tym myślicie ?
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 17:48   

nom ja własnie bede robił wyciągarke tylko nei wiem czy na korbe czy elektryczną z rozrusznika z przekladnią planetarną z jakiego Volkswagena :) TA na allegro sie za bardzo nei oplaca lepiej jakąs uzywaną kupic albo na korbe od lawety :)
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 21:04   

o wlasnie tez nad taka myslalem i fajna zecz;P jak ktos duzo smiga po błotku to jak znalazl;P
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 21:07   

Można się pokusić o budowę własnej ale czy uda się zbudować samemu na tyle mocną i estetyczną ? I czy cena nie będzie zbliżona do nowej ?



Bo używanych to nawet nie widziałem, może sama przekładnię byście polecili jakąś bo silnik rozrusznika by się nadawał
 
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:06   

robiliśmy a Tatą wciągarkę do lawety właśnie na rozruszniku , przekładnie była ślimakowa chyba 1:3 , ponadto wykorzystaliśmy wieniec z koła zamachowego , śmiga już drugi rok ,



ale jeśli ona 160 zł kosztuje , to się nie opyla, a jakby była za słaba to zawsze możesz przez krążek line puszczać i da rade
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:37   

z tą wyciągarką z allegro to może być tak jak z kluczami z supermarketu (chodzi o trwałość i jakość wykonania)- sam się nad nią zastanawiałem, teoretycznie dawała by sobie świetnie rade, ale lepiej się dowiedziec jak ona w praktyce się spisuje
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:40   

Najlepiej to na korbę, większe przełożenie, pokręcić troszkę nie zaszkodzi a będzie lżejsze. A co jeśli silnik zgaśnie? Na samym aku wiele nie pokręcisz
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 23:51   

mam ręcznego tirfora 1,6tony- nie raz mnie wyciągał z opresji ten sprzęcik- ale jednak do buggy to troche za duzy i za ciężki sprzęt- a w mniejszych wersjach chyba nie występują
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 14:44   

Mrt występują w mniejszych wersjach .... :) ale to jest duze i nieporęczne ... Z opresjii to cie wyciągnie zwykła lebiodka :) DO buggy nie maco kombinować najlepeij na korbe ... W błolcie siedze co dzień i wiem ze lepiej wypchać niz rozwijac wyciągarke ... a czasem jest tak ze wyciuągarki nei ma do czego zapiąć ;/
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 16:07   

Akurat jeździmy ze szfagrem po lesie gdzie część to bagienka, ostatnio jak wpadł w takie bagienko to go ledwo co traktorem wyciągnąłem tak się przyssał podłogą :P a drzewek do podczepienia wyciągareczki mam tam spoooorooo. Jak będe miał kasiurkę wolną to się skusze na taką wyciągareczkę.
 
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 17:45   

wiadomo że wyciągarka to ostateczność (a przynajmniej tak powinno być), zawsze lepiej jest ' w błocku niz od razu odwijać linę- więcej zabawy będzie, ale czasem jednak obecność wyciągarki może się baaardzo przydać
 
 
 
tofik014 
łowca okazji ;P



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 176
Skąd: namysłów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 17:13   

dobry pomysł, kupię taka jak szaja zrobię wcześniej myślałem nad tym :)
 
 
 
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 22:38   

ja mam w swoim buggym wyciągarkę na korbę i powiem wam że żałuje że kupiłem taką tanią niby powinna wyciągnąć duże auto na lawetę a nie potrafił wyciągnąć 350kg szajowoza z rowu beznadzieja zęby na zębatkach sie pourywały. Co do elektryka nie nie wiem jak to jest ale wydaje mi sie że najlepiej kupić na złomie od jakiejś terenówki i będzie pewniak.



Ale taka dodatkowa uwaga teraz jak bym kupował wyciągarkę to bym kupił ręczną i nie mocowaną do ramy tylko luzem czyli z dwóch strony haki i po środku dźwignia bo wtedy czy do rowu wpadniesz tyłem bokiem czy przodem to podczepiasz ją gdzie chcesz i wyciągasz.
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 23, 2008 22:48   

Albo samemu iść zdobyć tryby i zrobić. Czasem na złomie mają coś fajnego, tylko spasować i heja. Elektryków nie polecam, za 150zł to chiński shit



A wyciągarka musi być na płaskim trybie?? A może zrobić ślimakową to będzie większa siła...
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 23:46   

ślimakowa by była dobra. Jakby zdobyć ślimak coś w stylu przekładni kierowniczej od malucha tylko zeby zebatla obracająca się na ślmaku była pełna to by była rewelacja.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax