Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrócić uwagę przy kupnie cross-a...
Autor Wiadomość
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 13:04   

lisekdt napisał/a:
Co do tematu ile masz kolego wzrostu i ile ważysz (pytanie do tego co założył temat).

Wzrost podawałem (166cm) a do wagi to z 65. Ale raczej 80 kupie bo i tak mama się martwi że na to prawo jazdy że to i tak ma więcej mocy niż ogar i przy 80 też babcia będzie mnie uświadamiała że się zabije :D nie mówiąc 125
P.S. ale jednak chyba będzie 125 możliwe że niedługo bo niedaleko jest w zasięgu mojego portfela. No i moja niewielka inspiracja na zakup

Koledzy mam pytanie byłem zobaczyć yamahę i tu pytanie zanim się silnik dobrze rozgrzał przy wrzucaniu jedynki przy ruszaniu gaśnie jak by nie działało sprzęgło z tatą przypuszczamy że sprzęgło padło i jaki jest koszt wymiany
 
 
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 08:21   

hmmm ale sprzęgło działa powiedzmy ze wpiłeś 1 i sprzęgło wysprzęgla?? to tak puszczasz sprzęgło i nagle szarpnięcie i gaśnie czy porostu płynie zaczyna ruszać ale niema siły ruszyć kołem?? Od którego położenia sprzęgła zaczyna ciągnąć (chodzi o to ze trzymasz sprzęgło i zaczynasz puszczać to w którym momencie czy w połowie czy pod koniec zaczyna sprzęgło ciągnąć) Sprzęgło niedrogie tarcze sam zmienisz przypuszczam ze cena tarczek około 100zł, uszczelka 10zł, i jak linka wyciągnięta to jakieś 40zł.
PS:jest jeszcze jedna możliwości ze jest zalane gęstym olejem i klei tarcze
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 09:34   

Ja nim nie jeździłem bo chłopak straszne błoto na podwórku miał ale pewnie wina gęstego oleju bo jak się rozgrzeje to działa świetnie ale i tak tego akurat bym nie kupił bo był widać że katowany a zamiast końcówki tłumika oryginalnej była wspawana ze skutera Simsona.Ale z zakupem to się wstrzymam do 20 września bo 24.09 czternaste urodziny :)
 
 
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 14:13   

hmm no końcówka to straszne druciarstwo, ale pokaż mi jakieś enduro 125 które nie było katowane?? a ty po co kupujesz motor żeby latać po lasach czyli jedyna opcja jazdy to pełen palnik (czyli katowanie :D )
 
 
 
mlody11132


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 119
Skąd: slaskie
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 18:46   

TRAPER. prosił by zeby mnie nie obrazac. siedze w crossach juz troche i wiem cos o tym. a powiedz mi gdzie jest napisane ze na poczatek trzeba kupic 50ccm??????? bo ja majac 15 lat kupiłem sobie yamahe xt 600 która wazy 170kg. i smigam nia do dzisiaj po lesie po drogach po miescie.podjazdy itp. http://www.youtube.com/wa...feature=related tak wyglada moj pierwszy motor. a co do 2T 125 i 250 wiem o nich duzo jezdziłem na kazdym który wymieniłem w swoim poscie i wiem jak sie to sprawuje.a dobór moto zaleze od osoby która go chce kupic ja zaczołem od 600 a ktos inny zacznie od 50 . pozdrawiam
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 19:52   

mlody11132, No ja to 125 kupuje ale niestety pod koniec stycznia :( jak się będę uczył bo jak nie to mogę zapomnieć :( .
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
mlody11132


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 119
Skąd: slaskie
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 20:24   

no jak uważasz ze 125 bedzie dla ciebie w sam raz to kupuj i baw sie bo to naprawde fajny ale i drogi sport:) lewa w góre;)

[ Dodano: Pon Sie 01, 2011 20:26 ]
a co do sprzegła to zły olej w szkrzyni.klei tarcze jak sie rozgrzeje to dopiero działa dobrze."hipol" tak ma np.
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 19:02   

koledzy a co byście powiedzieli o kawasaki kmx 125
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
Traper 


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 39
Skąd: Jasło
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 01:17   

mniej agresywne niż DT 125 lecz mogę stwierdzić że mniej awaryjne. Miękkie przednie zawieszenie. Reszta to po prostu normalny enduro
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 10:30   

a z kosztami remontu eksploatacji
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
Traper 


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 39
Skąd: Jasło
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 12:19   

to samo jak inne enduraki 125, nie licząc crossów. Silniki nie są wyżyłowane, więc ok. 20 tyś km można śmiało robić. Trzeba dbać o oleje, płyny, napęd. I również na zawieszeniu bo tam nie są przystosowane w teren, więc trzeba je umiejętnie chronić, zabezpieczać i dbać.
 
 
 
cegles 
Konstruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 22:16   

co powiecie na temat tej aprili http://allegro.pl/aprilia...1768052713.html (od razu mowie ze to nie dla mnie aby nie sugerować sie wiekiem)
_________________
 
 
 
robin578
Bob Budowniczy :D



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 250
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 23:10   

cegles, Jeśli to juz jest silnik AM6 to z czesciami problemu nie będzie, ale na aukcji nie ma zdnej informacji o przebiegu, więc stan silnika jest wielką niewiadomą ;) .
Jeśli dobrze widzę to rama nie jest powycierana w miejscu podnóżków co przy wieku motorka jest raczej nie możliwe, a to znaczy ze była malowana i trzeba sie jej dokładnie przyjrzeć.
Osobiście zwróciłbym uwagę na główke ramy, półki, lagi itd., bo kiery i całego osprzetu nie wymienia się od tak, chyba, że ma się szczeście trafić na jakiegoś fana tego sprzetu.

Wiem, ze snuje domysły, ale lepiej sie sprzetowi przyjrzeć dokładnie niż później żałować [znam z własnego doświadczenia :D ]
_________________
Galeria "RAGE" 1.25
 
 
 
bialy bil 



Wiek: 26
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 349
Skąd: Wilczopole
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 19:47   

Wiem że trzeba zwrócić uwagę na lagi i inne ważne duperele :D .
A tak poza tym kolega taty kolegi sprowadza moto z Anglii (nie chce by sprowadzał bo się nie opłaca) i sprowadził sobie jakiegoś rozbitego zatartego crossa ale jeszcze nadawał się do jazdy więc zamiast zwykłego silnika władował silnik od ścigacza wywalił plastiki (i tak się nie nadawały) założył jakieś osłony z pleksi giętej palnikiem żeby się nie poparzyć i podobno tak zasuwa ino gwizd
_________________
Skutecznie psuję Suzuki Samuraia:
https://goo.gl/photos/uMfFHycf3LbMDynq9
 
 
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 11:00   

Traper napisał/a:
Silniki nie są wyżyłowane, więc ok. 20 tyś km można śmiało robić. .

chyba jeżdżąc na 3 pierwszych biegach i nie przekraczając 6k obr. Yamaha dt 125 na tłoku wossnera maksymalnie 10k km. Co do wytartej ramy bardzo dobre spostrzeżenie ale są do tego specjalne osłony przez co rama nie obciera się od butów może być tak ze po prostu przed sprzedażą ściągnął bo są uniwersalne. hmm kolego ten kolega taty kolegi sprowadził ZATARTEGO crossa i nadawał się do jazdy ciekawe naprawdę, żeby do ramy crossa upchać silnik od sciga trzeba naprawdę mocno przerobić ramę chyba ze jakiś malutki silniczek a przeróbka jest bezsensowna, ponieważ jak sam powiedziałeś zapierdziela a to niema zapierdzielać 200 km/h tylko ma mieć moc i ma być lekki z dobrym zawieszeniem a nie ciężkim klocem który zapierdala.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax