Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pali 0,5l na 60 metrów ;/ zła praca silnika
Autor Wiadomość
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 19:17   Pali 0,5l na 60 metrów ;/ zła praca silnika

Mam taki problem ze moj rurak pali bardzo duzo a silnik nie pracuje jak trzeba przerywa a po odaniu gazu dopiero po 3s reaguje , wszyscy pisza mi zebym ustawił zapłon i gaznik ale jak? jakie jest wyprzedzenie zapłonu? nie mam ksizki o 126p wiec pytam
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 19:35   

Abz ustawi zapłon kręć kołem pasowym tak aby naciecie na kole pokryło sie z nacięciem na pokrywie rozrządu (tam jest pare znaków ty ustaw na pierwszym od góry ) nastepnie popuśc nakretke trzymającą aparat zapłonowy , do jednego kabla wysokiego napięcia włóż swiece i przyłóz do masy , pokrecaj tak aparatem w lewą strone aż na swiecy bedzie pzreskakiwać iskra ... Musisz wychwycic moment kiedy iskra bedzie na granicy indukcji wtedy dokreć aparat zapłonowy ... :)

Regulacja gażnik polega w twoim przypadku na ewentualnym ustawieniu wkreta skladu mieszanki (on jest w taim zagłębieniu niewielkich rozmiarów) Wkręć go do oporu a nastepnie wykręc ok 2.5 obrotu w tył ... Uruchom silnik i ewentualnie pokrecaj pomalutku tym wkretem tak aż silnik bedzie równo pracował .

Dodatkowo regulowac mozesz obroty na śróbce przy przepustnicy ... :) JEzeli dalej bedzie sie dlawił to moze ciągnąc lewe powietrze bądz gażnik jest zatkany :)
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 19:55   

Moim zdaniem:

Wygotuj cały gaźnik w wodzie z octem, następnie sprawdź czy nie masz luzów na przepustnicy, oraz czy może ssanie Ci się nie zacięło. Ustaw pływak (prawdopodobnie zalewa Ci i nie może się zebrać na obroty. Ja miałem mieszankę ustawioną na 3 obroty. Sprawdź jakie masz dysze w gaźniku, może ktoś je rozkalibrował.

Najważniejsze to sprawdź pływak
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 20:34   

ustawieniu wkreta skladu mieszanki (on jest w taim zagłębieniu niewielkich rozmiarów) Wkręć go do oporu a nastepnie wykręc ok 2.5 obrotu w tył ... to jest taka miedzina sruba?



A wiec tak byłem w garage ustawiłem zaplon silnik zapalij błyskawicznie chdził równiutko na ssaniu az sie rozgrzal , dodałem gazu i troszke obroty sie zwiekszyly i zgasł ...



Gaznika nie regulowałem anie nie czysciłem jutro to zrobie...
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 21:40   

a to gotowanie to długo trzeba gotowac? ile wlac octu?
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 22:34   

Gotuj przez 5-10min w wysokim naczyniu tak żeby woda przykryła cały gaźnik. na litr wody wlej ok 150ml octu, tak żeby było kwaśne i gotuj. Z tego co piszesz to dochodzę do wniosku że cały gaźnik jest rozstawiony. Przedtem działał dobrze?? czy wymieniałeś??
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 22:35   

O i jak będziesz czyścił dyszę to żadnych drutów tam nie pchaj, tylko przedmuchaj kompresorem.
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 22:44   

wczesniej był dobry jak był w maluszku choc roche mula mial po dodaniu gazu regawał dopiero po 3s mozesz zapodac jakas fotke tyj sryby do regulacj?
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 22:51   

A jedno co mi przychodzi do głowy to to ze po przezłozeniu silinka z malucha do szajaka nie założyłem filtru paliwa



http://www.fiat126zone.fr...netu/gaznik.jpg
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 00:21   

piotrek ten wkręt nie jest miedziany on jest jeszcze niżej na samym dole gaznika taki mały stalowy jego nei widać bo jest wkrecony w taką tulejke ... Ta"miedziana" śrubka jest mosiężna - dysza wolnych obrotów ... jak ci przerywa to ją wykreć i pzredmuchaj albo mzoe jest zaslabo dokrecona :)



Ahhh jezeli nie masz filterka to tak jak pisałem gaznik bedzie przytkany ... Jezeli bedziesz gotował to moim zdaniem ocet jest niepotrzebny bo zostawia dużo osadu... Wygotuj w samej wodzie tak z 10 min i bedzie ok , wszystkie dysze przedmuchaj sprezonym powietrzem i wszystkie kanaliki w gażniku ... Ustawienie pływaka zostaw w spokoju skoro ci chodził wczesniej bez zarzutów.... I oczywiście zadbaj o szzcelnośc zarówno gażnika jak i połączenia gażnik - głowica ... :)
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:39   

juz wiem która to sróbka ona jest tak jakby na sprezynce



co do octu to lac go czy nie??
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:52   

Jezeli chcesz mieć kwaśno w domu to wlejj he :p
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 13:02   

Lej jak w książce pisze, po wygotowaniu jak zaraz przepłukasz w ciepłej wodzie to żaden osad nie siądzie. Dobrze wysusz i poskręcaj. Gaźnik ma być czyściutki. Mi też spalał dużo, ale jak pisałem wyregulowałem pływak, ustawiłem mieszankę, wygotowałem, przeczyściłem i działał idealnie. Paliłem bez gazu i ssania na zimnym, spalanie zmniejszyło się do ok 4l
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 13:18   

nie mam ksiazki wiec nie wiem jak ma byc
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 13:48   

o rety, metafora taka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax