Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
obrotomierz od bezyny do disla
Autor Wiadomość
lukasz500rad 


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 82
Skąd: Opoczno
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 10:12   obrotomierz od bezyny do disla

witam mam takie pytanie mam silnik diesla od polo i chcę założyć obrotomierz ,posiadam zegary od poloneza 1,6 caro plus benzyna ale nie bardzo wiem ja kto zrobić może ktoś zna sie na tym ?? słyszałem ze wykorzystują impuls z alternatora ale jak ten impuls znaleźć ?może ktoś pomoże
 
 
 
tom1988p 
Zbieracz informacji.


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: LHR
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:52   

W benzynie obrotomierz bierze impuls z cewki zapłonowej.
Liczy tak ze 2 impulsy to jeden obrót wału.

W starszych dieslach brali impulsy z alternatora ale tam jest znacznie więcej impulsów, zależnie od przełożenia.
Na alternatorze to chyba wyjście o oznaczeniu "w" jest do obrotomierza
Jeżeli takiego nie ma należy wyprowadzić przewód z jednego z uzwojeń tuz przed diodami prostowniczymi (na 100% nie jestem pewien bo dawno to robiłem).

Innym sposobem jest zmontowanie prostego układu zczytującego impulsy za pomocą czujnika Halla. Potrzebne by były 2 magnesy, 1 czujnik Halla, Tranzystor dla zwiększenia siły sygnału.
Magnesy można zamontować na kole pasowym umieszczonym na wale i w odpowiedniej odległości czujnik.
Ostatnio zmieniony przez tom1988p Nie Kwi 10, 2011 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 14:45   

Jak ja montowałem obrotek w dieslu u siebie to miałem sporo zabawy z tym...

to tak odnośnie alternatora to faktycznie wyjście "W" jednak u mnie to nie działało,
kolejny sposób sygnał z czujnika położenia wału. Na fabrycznym czujniku tez mi to nie działało.. W moim silniku jest fabrycznie czujnik położenia wału jednak do niczego nie jest podpięty, a ze oryginał strasznie drogi zastosowałem w jego miejsce czujnik z SC, czujnik 3 pinowy. i metodą prób błędów podpiąłem z niego sygnał do obrotka i działa.
_________________

 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 19:01   Re: obrotomierz od bezyny do disla

lukasz500rad napisał/a:
witam mam takie pytanie mam silnik diesla od polo i chcę założyć obrotomierz ,posiadam zegary od poloneza 1,6 caro plus benzyna ale nie bardzo wiem ja kto zrobić może ktoś zna sie na tym ?? słyszałem ze wykorzystują impuls z alternatora ale jak ten impuls znaleźć ?może ktoś pomoże

przyjedz to ci to zrobię :D
a tak na serio podłączasz jedno uzwojenie z 3 :D , ale to będzie działać jak koło na wale i altku bedzie identyczne, jak będziesz mieć inne, można skorygować to potencjometrem na płytce. jak nie będzie śmigać zapraszam do mnie
 
 
 
lukasz500rad 


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 82
Skąd: Opoczno
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 20:21   

dobra to przyjadę wezmę alternator zegary przewody ?? co jeszcze ?no zazwyczaj to na wale koło jest większe niż przy alternatorze jest przekładnia 1:2 ale to jak będzie źle to koła pasowe sie zrobi takie same i będzie. A o co chodzi z tym czujnikiem hella ale to roboty jest ??
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 20:47   

czujnik hella, to czujnik magnetyczny/indukcyjny ale to sie tyczy silników z zapłonem iskrowym. oczywiście można dać magnes na wale, kole, ale jak to wyważyć?
jak masz 2x mniejsze ro się przestroi obrotomierz. ale to nie problem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax