Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
car audio
Autor Wiadomość
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
  Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:26   car audio

hej
w ogóle się na tym nie znam... ale może ktoś z Was się zna
chciałem sobie zakupić radyjko cd/mp3, znalazłem jakiś model alpine CDA-9852RB, szukałem opinii o nim i ktoś pytał o głośniki do tego, ktoś inny pisze że bez wzmacniacza to żadna rewelacja...

to wszystko to dla mnie czarna magia, czego potrzebuję żeby sprawę audio w samochodzie mieć raz na zawsze załatwioną? lubię głębokie i czyste brzmienie, nie wiem czy wzmacniacz jest dla mnie koniecznie potrzebny ale czasami nudzi mi się dźwięk V8...

radyjko to jakieś 200, wzmacniacz 100, głośniki mogą być standard? jakieś kable dodatkowe trzeba? ja pikole, wszystko to takie po....gmatfane... :)

pomocy :faint:
Ostatnio zmieniony przez macin Pon Mar 14, 2011 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:38   

do buggy czy do samochodu w końcu :D
no i nie rób sobie jaj z poważnych ludzi :D
_________________

 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:40   

ja? jaja? z poważnych ludzi? :D

no do samochodu, ale chciałem nawiązać do buggy co by mnie admin nie ścigał :D

mała poprawka, okazuje się że mam w samochodzie wzmacniacz infinity gold i jak sobie zapodam przejściówkę z kosti USA na kostkę ISO to będzie grało ze wzmacniaczem, czyli jak zmienię radyjko samo to będzie miło? czy głośniki też pasuje wymienić? bo stare pierdzą kapkę :)
 
 
 
bebik 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 08:29   

wzmacniacz to bardziej do tuby czy skrzyni potrzebny niż do samych głośników.
same głośniki na dobrym radiu robią grubą robotę. zainwestuj w dobre, jeśli chcesz mieć czysty dźwięk, np. JBL. kable zazwyczaj masz w zestawie z nowymi głośnikami.

a wzmacniacz to masz wypasiony! ale jak pisałem to bardziej do tuby niż głośników potrzebne.
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 09:15   

oo i coś się wyjaśniło, więc jedyne co potrzebuję do radyjka to głośniki wymienić :) tuby ani skrzyni nie planuję

dzięki, pomagas !
 
 
 
bebik 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 10:09   

a co do głośników to jak pisałem chcesz mieć idealne brzmienie no to kasy trochę trzeba wyłożyć na wspomniane JBL czy np na te z firmy co masz wzmacniacz, ale one jeszcze droższe.
dość sensownym (stosunek ceny do jakości) i tańszym rozwiązaniem są głośniki sony Xplod
i nie zapomnij o zakupie głośników wyskokotonowych (tzw. syczki).

podsumowując. na przód wrzuć x2 syki i x2 głośniki 2drożne + na tył x2 głośniki 3 drożne. taki prosty dobrze grający zestaw będzie. podłącz to pod radio i ciesz się dźwiękiem.

pochwal się jak już coś nabędziesz.
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 10:17   

a hertz? głośniki mam teraz 165 mm fabryczne
 
 
 
bebik 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Chełm
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 10:57   

hertza też jedne z sensowniejszych.
jak masz 165 to kupuj takie same, będą pasowały byle by też na głębokość pasowały bo jedne są grubsze inne cieńsze i w zależności ile masz miejsca to jakiś grubszy może nie podejść.
 
 
 
zielarzthc 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 11:06   

bebik napisał/a:
wzmacniacz to bardziej do tuby czy skrzyni potrzebny niż do samych głośników.
same głośniki na dobrym radiu robią grubą robotę. zainwestuj w dobre, jeśli chcesz mieć czysty dźwięk, np. JBL. kable zazwyczaj masz w zestawie z nowymi głośnikami.

a wzmacniacz to masz wypasiony! ale jak pisałem to bardziej do tuby niż głośników potrzebne.


Kolego w prawdziwym systemie car audio wzmacniacz jest potrzebny nawet do głośnika centralnego :D .
Dobre radio to połowa sukcesu, reszta to dobry wzmacniacz, dobre kable i dobre zasilanie do wzmacniacza. Następnie tyczy się głośników, do dobrego brzmienia potrzebny jest wzmacniacz, żeby pokazały na co je stać, bez wzmacniacza zagrają jako tako...
...kable w zestawie z głośnikami, to czyste dziadostwo (grubość dobrej nitki), ewidentnie zmieniamy na grubsze (miedź beztlenowa) o grubości minimum 2x2,5mm-3mm.
Następnie ważny jest kabel sygnałowy (podwójnie filtrowany) do podłączenia radia ze wzmacniaczem, na tanim będą straty w sygnale i odbije się, to na jakości dźwięku....

Pytlus - mogę Ci polecić takie zestawy:
Głośniki pracujące dobrze bez wzmacniacza:
1. Helix Dark Blue 62.1 (czysty dźwięk, bardzo dobre brzmienie)
2. PowerBass S-6C (dobry bass, jakość też niczemu sobie)
nawet do tych głośników zalecam wzmacniacz

Głośniki typowe pod wzmocnienie:
1. HERTZ HSK - 165 (świetne głośniki i bardzo dobra cena na allegro, 3 lata temu chodziły po 600zł)
2. PowerBass L-60Cx (czysto grają i ładnie basują)
Do tych głośników polecam wzmacniacz μ-Dimension μ-Jr. 4-300 (jedyny godny wzmacniacz w tej cenie)

Obowiązkowo dystanse drewniane i należy wytłumić drzwi matami bitumicznymi nawet maty mogą być firma bolt i tak zrobią robotę...

Co do wzmacniacza co posiadasz, to możesz z niego zrobić wzmocnie pod subwoofer, jest to oryginalny wzmacniacz montowany do danego modelu auta, w sumie nie mam pojęcia jakiej jest mocy...

Pozdrawiam Ziomek :)
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 11:18   

bez wzmacniacz zdecydowanie Helix DB sam mam DB 52 to sa 13 i
jestem bardzo zadowolony teraz graja pod wzmakiem i tez jest dobrze.

ogólnie wszystko ci wyjaśnił dokładnie zielarzthc, trzymaj sie jego wskazówek.

Kable z zestawu na dzień dobry do wymiany.
_________________

 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 11:56   

jak na wykładzie :)

czyli na początek wymieniam:
radyjko
kable 2x2,5mm-3mm
głośniki helix dark blue 62.1 lub hertz hsk

i mogę to zostawić z seryjnym wzmacniaczem póki co? teoretycznie ma w książce 180 W, bo wzmacniacz to kolejne 200-300
 
 
 
zielarzthc 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 11
Skąd: Ropczyce
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 12:42   

pytlus napisał/a:
jak na wykładzie :)

czyli na początek wymieniam:
radyjko
kable 2x2,5mm-3mm
głośniki helix dark blue 62.1 lub hertz hsk

i mogę to zostawić z seryjnym wzmacniaczem póki co? teoretycznie ma w książce 180 W, bo wzmacniacz to kolejne 200-300


tak jak napisałeś: radyjko, kable, głośniki helix-y bo do hertz-ów jest już potrzebny dobry wzmacniacz...

Te 180W to może być wartość max, sprawdź oznaczenie nominalne przy 4 omach (RMS). Sprawdź też czy to jest wzmacniacz dwu kanałowy, bo może być to monoblok typowy pod suba...
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Mar 15, 2011 13:02   

ok, tak to zrobię, dzięki!
 
 
 
bebik 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Chełm
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 08:12   

zielarzthc napisał/a:
w prawdziwym systemie car audio
jak widać autor tematu nie jest audiofilem więc, ograniczyłem się do podstawowego zestawu w którym wzmacniacz jest zbędny. prawdziwy system kosztuje więcej niż niejeden samochód. :)
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 15:32   

Do czystego i Nie bardzo głośnego odtwarzania, mam na myśli by z połowy wiochy nie było słychać. wzmacniacz w ogóle nie jest potrzebny, wystarczy dobre radio na tranzystorach Mos-fet, i głośniki o niskiej impedancji, nawet no nagłośnienia niedużej Skrzyni basowej chociaż wypadało by żeby ona miała filt aktywny zamiast Pasywnego Filtru Dolno-przepustowego.
PS w akustyce nie ma takiego czegoś jak tuba, chyba ze dla dresowozów.
Oczywiście, komory muszą być szczelne, tego nikt nie napisał, a 50% posiadaczy nawet o tym nie wie. Mam na myśli aby w przestrzeni przednia cześć membrany nie miała styczności z tylną. Bo bez tego nawet głośniki klasy cerwin vega gorzej zagra niż alpahard uszczelnionej komorze:D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax