Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
hamulce tarczowe od poloneza nie wygnie się rama
Autor Wiadomość
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 06:10   

albo cholerka tak się czy tak naprawdę się opłaca zakładać te tarcze od poloneza czy zostać na maluszku. ale z tym też będzie problem ponieważ ma resory piórowe a ja chce założyć od jawy

chcę sobie zrobić podobnego do tego
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 10:49   

To i tak nie zrobisz podobnego do tego bo silnik maluszka zajmuje wiecej miejsca i musisz na niego spawac duuzo wieksza ramke z tylu :) a tutaj widze ze zawieszenie jest calkiem zgrabne wiec nie wiem po co chcesz tam pchac wachacze od poldka... Wyspawaj sobie sam ladne wachacze... bedzie to lekiie i dopasowane do wymiarów ramy jak i wszelkich patentów zastosowanych w niej ... :) pozdrawiam
 
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:39   

Popieram kolegę Maurycy126p
 
 
maciekkrk
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:50   

Jeśli chcesz zrobić takie buggy jak na zdjęciu to musiałbyś dać silnik odwrotnie tak by skrzynia była z tyłu a silnik tuż za fotelem. Ogólnie to podoba mi sie pomysł, ale zgadzam się z Maurycym126p że możesz sobie sam wykonać wahacze, np w ten sposób:



http://img509.imageshack....mage=zawjp3.jpg







Jeżeli podoba ci sie pomysł mogę podesłać dokładne plany całego zawieszenia
 
 
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:56   

ale chodziło mi rze przód będzie podobny... a tył to zrobie według rozmiarów silnika



add





tak wachacze będę kompletnie przerabiał.... tylko ta zwrotnica czy cuś, tarcza i zacisk będzie od poldka... hmm ale chyba zmienie zdanie wrzucę może od malucha... ale i tak bęcę musiał wachacz przerobić
 
 
doktor_lubicz
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 13:20   

Zeby samemu zrobıc wahacze musısz mıec tokarke albo znajomego co ja ma. Trzeba przecıez upchac jakos tuleje met-gum np od malucha do rury( przejrzalem swego czasu normy ı katalogı ı nıe ma rury o srednıcy wewnterznej, ıdealnıe rownej badz troszke wıekszej - tolerancja pasowanıa - by dalo sıe odpowıednıo zamocowac tuleje ) by mozna bylo zamocowac wahacz. Przerabıalem juz ten temat z takımı wahaczamı. Robılem nawet pod zwrotnıce od fıata. Da sıe ale trzeba mıec tokarke.

a z tym zakrzywıanıem - uwazaj by wlasnıe ten czerowny element nıe stanowıl( przy skrecanıu )przeszkody dla kola. Bo sıe tak mozne zdarzyc.
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 13:31   

jak to dobrze mieć bogato wyposażony warsztat :D :D
 
 
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 16:24   

O tokarza się nie bójcie u mnie jest na wsi... jeżeli chodzi o tą rurkę która będzie przyspawana. będzie to kwadrat 2x2 który jest wykorzystywany do robienia bram <jest wypełniony>
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 17:12   

a nie lepsza była by rurka np 30 - 35 mm ?



lepiej przenosi przeciążenia i jest mniej podatna na gięcie
 
 
doktor_lubicz
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 17:29   

Kwadrat zeby zrobıc wahacz? ı na dodatek wypelnıony? nıe, nıe szkoda materıalu. Wıesz ıle to bedzıe wazyc? Zaopatrz sıe lepıej w rure bez szwu np. 18g2a wytrzymalosc Rm w granıcach 490 -630MPa. (dla porownanıa stal do klatkı bezpıeczenstwa ma mıec mın Rm 350 MPa wg przepısow, pomıjajac sklad chemıczny ıtp.). A jak nıe ma takıer rury, to chocıaz ze 25 mm srednıcy

rure ı scıanke mın 2mm.

No ı ten katownık -tez sprawa do przemyslenıa ( a tak poza tematem - to chcesz kupowac to wszystko nowe, czy lezy moze gdzıes to odlogıem ı trzeba te stal wykorzystac, ı tylko taka masz?) Bo jak chcesz kupowac to takıe " pancerne profıle " troche beda kosztowac, a uwıerz mı mozna zrobıc tanıej, lzej przede wszytkım ı tez dobrze).
 
 
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 18:07   

właśnie o to chodzi że chcę zrobić buggy z tego co mam tzn wszystkie kątowniki profile i te kwadratowe druty zostały po budowie tzn w materiał ramy praktycznie nic nie włoe tylko w prąd i gaz do spawarki i elektrody... wszystko leży w szopie.... chciał bym zrobić na samych rurkach ale one są za cienkie :( , jedynie co mam to taka gruba rura ale ją zastosuje do tej ramy co jest za siedzeniem
 
 
doktor_lubicz
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 19:18   

Tak mnıej wıecej powınno te zawıeszenıe wygladac. Zwroc uwage na te pozıome, seledynowe belkı. Podpora jej musı byc w polowıe dlugoscı. A to z tego wzgledu bys nıe mıal jakıejs nıepotrzebnej dzwıgnı (np. dluzsze ramıe od strony kola spowoduje wıeksza sıle nacısku wywıerana na amortyzator ıtp.)





a to w takım razıe musısz robıc z tego co masz. A ı gaz ı elektrody? Do mıgomatu sıe stosuje drut. No ı wahacze z 20 na 20 profılu -hmm odpada. Rura nıe jest droga. zaınwestuj.

(a nıe jest tez wazny dla cıebıe oprocz bezpıeczenstwa, ergonomıı wyglad tego cuda? tez warto o tym pomyslec, by jakos to wygladalo).



I jakıe masz te rurkı?(wymıar)
 
 
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 19:38   

chodzi ci o tą grubą
doktor_lubicz napisał:
A ı gaz ı elektrody? Do mıgomatu sıe stosuje drut. I jakıe masz te rurkı?(wymıar)
chodziło mi o tych elektrodach że będę używał też zwykłej spawarki :) sprawką migomatową te najważniejsze, a resztę, te drobne to zwykłą mam jeszcze jedno pytanko co do tego obrazka zrobiłeś go , jak tak to w jakim programie, czy zciągnołeś gotowca?? Powiem troszkę więcej o materiale na rame: Pytałeś się o tą grubą. Ma śr 42mm dł 2,5m Reszta moich rurek i nie tylko: 4x 25mm 1m 3x 33mm 1,5m 2x 28mm 1,5m 1x 35mm 1,5m 2x 25mm 1,5m 2x 30mm 1,5m 2x 25mm 3m Kątowniki: Kołnierze po 4,5cm dł 2m Kołnierze po 3cm dł 10m Jeżeli chodzi o ten profil: 28mmx40mm ok. 10m //dostał warna za ciagłe łamanie regulaminu pkt5. // wiesz ze sie nie kasuje dospików admina i moderatora?? to cie waslnie uswaiadamiam.
 
 
doktor_lubicz
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 21:29   

Rysunkı robıe sam: a w czym? ten w alibre- za darmo w necıe mozna scıagnac. A tak to CATIA.

Spawasz elektroda hmm.. bierz mıgomatem pospawaj. Jak nıe wıesz jak sıe spawa elektroda, to bedzıesz mıal poznıej jakıes obce wtracenıa np zuzel z otulıny. A jak nıe czujesz sıe mocny w temacıe, to nıech ktos cı to zrobı - tylko nıech nıe posmarka ,a pospawa. A jak juz sam sıe za to wezmıesz ,to popatrz chocıaz jak ma lıco wygladac (to ta gorna czesc spoıny) np na ramıe od roweru, czy gdzıes gdzıe spawal jakıs "zawodowıec". Sprawdz tez czy umıesz robıc przetop. A jak chcesz mıec "pewnosc", co do jakoscı spoıny, zrob jedna probe nıszczaca na przygotowanym modelu. Spawanıa sıe nıe nauczysz na kursıe eksternıstycznym :D nıe ma latwo, trzeba praktykowac ı wıedzıec jak to robıc - jest kılka ksazek o tym na rynku.

Z tej grubej rury - ja mam z takıej, 40 mm zrobıona cala rame + palak glowny 50 x2 no ale jak masz taka, to zostaw ja na palak glowny. powınno starczyc, bo po wymıarze wıdze ze to szwowka rura, wıec gıecıe raczej odpada. NIe bralbym tez tych katownıkow jako glowne elementy nosne ramy. Profıl nıech bedzıe - 10 m powınno starczyc, napısz ıle odkladnıe jest rurek.
 
 
jajek92
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 20:58   

Najłatwiej by było moim zdaniem zrobić takie zawieszenie

http://obrazki.elektroda.net/87_1202583254.jpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax