Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
RC -> Buggy
Autor Wiadomość
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 14:30   

rcauto.pl wejść na forum na tym portalu, umówić sie z kimś kto ma baje, nie powinno być problemu ze znalezieniem takiej osoby, na forum można popytać o dokładne wymiary i poprosić zdjęcia całej konstrukcji.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:32   

45 sek.

http://www.youtube.com/wa...HWk&feature=sub
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:11   

a może by tak zrobić jakieś buggy w skali 1:6 oczywiście RC ? powiedzmy Piranhe lub Baracude...lub coś innego od czego dałoby się plany dorwać ? ;)

co o tym myślicie ? ;)

myślałem nad czymś takim już ;)
taka pomniejszona wersja mojej padliny ;)

silnik z Pocketbike za grosze mozna kupic...
gdyby nie to ze seryjne serva są trochę za słabe na skręt (oczywiście te z najwyższej półki cenowej by wystarczyły) do takiego potwora to bym się czegoś takiego podjął ;) zawsze jest opcja zrobienia serva z silnika wycieraczek, ale to już niestety przewyższa moje skromne umiejętności z tego zakresu ;) ;) ;)
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 23:10   

mówisz o skali 1:6 czyli model miałby coś około 33cm i chcesz wstawić do tego silniczek z Pocketbike (o taki mały motorek Ci chodzi http://www.google.pl/imgr...s:0&tx=86&ty=56 ?? chyba silnik by nie wszedł z niego do zabawki)

ogólnie pomysł zrobienia modelu buggy świetny choć troszkę skomplikowany albo bardziej powiedział bym przeznaczony dla ludzi siedzących w modelarstwie nie budowniczych prawdziwe buggy i wbrew pozorom o części chyba znacznie trudniej bo w real jedziesz na szrot i masz all lub robisz samemu np. piasty, a do RC na szrocie raczej części nie znajdziesz tylko jakieś specjalistyczne sklepy i robota samemu

ja osobiście wole robić spawarką i młotkiem niż pęsetą i lutownicą, a mając odpowiednią kasę lub znajomości o plany nie trudno, a niektóre np. piranhi są w necie za free bardziej martwił bym się o części
 
 
 
speco 
elektryka, inne


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 141
Skąd: Bystrzyca oławska
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 00:23   

Lepiej zrobić prawdziwe buggy, w którym się zasiądzie i pojeździ niż tylko się popatrzyć jak jego model jeździ sterując pilotem. :o
 
 
 
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 16:52   

gwarantuje ciquadrat1985, że nie dął byś rady zrobić modelu buggy, oczywiście nie kupując części tylko wszystko samemu, wielu próbowało i jeśli nie masz zaplecza warsztatowego o powierzchni paru hektarów to nie dasz rady, łatwiej już jest zrobić w skali 1:1. Jeśli się ktoś chce pobawić w duże RC to można w bardzo prosty sposób przerobić pocketquada 50ccm, a serwa o ciągu np. 100kg są powszechnie dostępne, a takie 30kg są w niskich cenach i każdego na nie stać.
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 19:18   

moze mnie z ta skalą poniosło... predzej byłoby to 1:3 lub 1:4...

nie bylby to mały model wiec o "robieniu pensetą i lutownicą" tu raczej nie mówmy ;)

nie chodzi mi o dokładne odwzorowanie jakiegos buggy (włącznie z mechaniką)...ale ogolnie o sam zarys klatki zeby to przypominalo piranhe lub barakude....

silnik z pocketbike, hamulec tarczowy z roweru ;) gaz i hamulec na jednym serwie...

wachacze mozna zrobić z wykozystaniem "główek cięgła", amortyzatory takie jak rowery maja z tyłu tylko spręzyna do wymiany ;)

ja juz swoje pierwsze buggy mam za sobą....na następne które mi sie marzy narazie brakuje mi siana...wiec wymyslilem ten model RC ;) wiec prosze nie piszcie mi "zrob lepiej duze
buggy" ;) ot taka moja zachcianka i wymysł dla zabicia zimowej nudy ;)

Cytat:
a serwa o ciągu np. 100kg są powszechnie dostępne, a takie 30kg są w niskich cenach i każdego na nie stać.


daj jakis link do tych ogolnie dostapnych serv o uciągu 100kg ;) jedyne ktore znam to SEIKO i kosztuje z 1,5k lub wiecej ;)
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
speco 
elektryka, inne


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 141
Skąd: Bystrzyca oławska
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 19:52   

A w zimie na śniegu też planujesz sterować tym modelem?
 
 
 
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 20:15   

http://hobbycity.com/hobb.../_33kg_/_.21sec takie by w zupełności wystarczyło a cena nie jest taka wielka, o ponad 1 zero mniej :)
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 20:59   

speco napisał/a:
A w zimie na śniegu też planujesz sterować tym modelem?


jesli tylko sie da... ;)

a co do serva to ciekawa propozycja za jedyne 25$....tanio bo ta firma produkuje te serva ;)
ciekawe tylko jak byloby z wysylka ;)
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 21:35   

ja zamawiam w tym sklepie paczkę praktycznie co tydzień, nawet do 3kg, wysyłka nie wiele drożej niż w Polsce a paczka wcześniej niż bym kupił w polskim sklepie :)
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 22:33   

w sumie wszystko już mam obmyślone..jak zrobić napęd, hamulce itp...mam jedynie problem z doborem mocnego serva na skręt ;)

kółka moznaby zastosowac takie: http://www.motoallegro.pl...czki_wozka.html

lub probowac szukac mniejszych....

teraz czy takie servo o sile 33kg da sobie rade z takim kółkiem jesli masa pojazdu bedzie wynosila powiedzmy 25kg? (pewnie przesadziłem ale co tam ;) )
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 22:52   

zawsze można sprzężyc 2 serwa, poprzeglądaj tą stronkę co podałem z serwem, tam kupisz większość rzeczy które potrzebujesz.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 17:36   

http://www.fieroaddiction...gy/dcp02382.jpg

Ktoś już na to wpadł :)
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 20:28   

swietnie wyglada ;) w sumie jeszcze nie wiem na jakim modelu buggy bede sie wzorował, ale bedzie to cos podobnego do tego z obrazka ktory zamiescil Sebusk lub Rock Craveler np taki http://www.youtube.com/wa...feature=channel ;)
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax