Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena buggy z malacza.
Autor Wiadomość
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 14:21   Cena buggy z malacza.

Zrobiłem sobie taki prowizoryczny cennik aby zobaczyć ile kasy muszę szykować na buggy. Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie bo nie wiem czy wszystko umieściłem

malacz 150zł
rury i profile 0zł
mcperson x4 250zł
maglownica 100zł
elektrody 60zł
tarcze tnące 50zł
sróby nity itp. 100zł
inne 50zł
pasy 4-punktowe 100zł
suma 860zł
złom -100zł
suma 760zł
 
 
 
Zortex


Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 105
Skąd: DD dwa
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 17:28   

no i jesczze rurki i kwadraciaki :D no niby w tym moglbys sie zmiescic... ale i tak pewnie jeszcze dojdzie cos... np blacha jakas lampa czy nawet gdy w malanie cos nie dziala (pompka hamulcowa czy rozbite przeguby na drazkach kierowniczych) zawsze cos dojdzie to tak prowizorycznie mozna sobie policzyc ale to jest +/-
 
 
 
kwasiu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 248
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 18:26   

Prawie całość będzie z profili, łącznie z klatką, ponieważ mam 50m profilu 50x30 :)
 
 
 
Fenclu


Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 20:16   

Mi zależy na jak najniższej cenie (500zł) więc czy nie można porostu wykorzystać zawiechy z malucha?No i pasy 4 punktowe też chyba nie konieczne.Maglownica też nie wiem po co.W zasadzie to malacz, rury i dodatki(tarcze,elektrody,śruby)
 
 
 
Diablonik
Heniu podaj młota



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 103
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Paź 05, 2010 16:13   

Od tamtego Mcpersony możesz odjać czyli 510 zł wychdzi ;) a przednie i tylne amortyzatory / sprężyny weż z malucha.
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 22:19   

Dolicz jeszcze układ hamulcowy, bo na pewno jakiś odpowietrznik się nie odkręci, przewód hamulcowy ukręci itd itd. Nie zapomnij że maglownica musi przesuwać się w prawo przy skręcaniu w prawo, bo różne są rodzaje. Wszystko zależy od tego gdzie masz mocowane drążki przed czy za osią. Doradze Ci jeszcze żebyś jechał na jakiś złom i poszukał rurek na klatke. Nie dużo dołożysz a już to będzie jakoś wyglądać. Tyle ode mnie.

Powodzenia:)
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 13:43   

krolik144, dlaczego przewód hamulcowy ma się ukręcić? a to że magiel nie może być odwrócony to chyba jasne najbardziej polecałbym magiel z cc sc o są świetne a musi go tak zamocować żeby koła skręcały się prawidłowo :]

a i z tymi rurkami to bez przesady jak ma to iść na klatkę to najlepiej nowe, a nie jakieś pordzewiałe ze złomu bo tu nie chodzi o zrobienie samej konstrukcji ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo o czym wielu ludzi zapomina :)
 
 
 
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 15:36   

przewody się okręcają ponieważ są tak zardzewiałe te śruby i nie da się ich odkręcić co powoduje ukręcenie przewodu
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 19:26   

to może najpierw WD 40 popsikać lub innym odrdzewiaczem np. coca cola :what: szkoda przewodów niby nie drogie ale trzeba kupić nowe
 
 
 
bugowiec126 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 20:11   

W niektórych przypadkach nawet WD40 nie pomoże się śruba obrobi albo się ukręci
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Paź 18, 2010 14:15   

ale zawsze warto próbować :]
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 11:58   

kwasiu napisał/a:
Zrobiłem sobie taki prowizoryczny cennik aby zobaczyć ile kasy muszę szykować na buggy. Jeśli macie jakieś uwagi to piszcie bo nie wiem czy wszystko umieściłem

malacz 150zł
rury i profile 0zł
mcperson x4 250zł
maglownica 100zł
elektrody 60zł
tarcze tnące 50zł
sróby nity itp. 100zł
inne 50zł
pasy 4-punktowe 100zł
suma 860zł
złom -100zł
suma 760zł


xdamianx16 napisał/a:
siema mam pytanie czy nie można by niektórych części zamienić na inne takie jakby zamienniki żeby wyszło jak najtaniej bo mi zależy żeby to prawie za darmo zrobić?


zamienniki? poważnie pytasz?

hm...
- zamiennik malacza - może hulajnoga (30 zł)
- zamiennik rur i profili, mcperson, maglownica - możesz trochę chrustu w lesie nazbierać - 5 zł, cena dojazdu do lasu
- zamiennik elektrody - gwoździe i klej do drewna - 10 zł
- zamiennik pasów - po co pasy, za drogo, taniej wyjdzie rekonwalescencja przez najbliższe 10 lat z ubezpieczenia ;)
- zamiennik brzeszczota - siekiera z piwnicy - 0 zł
- zamiennik złomu - gorszy chrust z lasu, próchno i zgrzybiałe patyki - 2 zł - cena dojazdu do śmietnika

suma - 47 zł, ewentualnie można rozbić na raty w lukas banku na 36 rat po 1.35 zł miesięcznie

a tak poważnie, pomyśl o tej rekonwalescencji i karmieniu przez rurkę oraz o drugiej osobie która będzie tą rurkę podłączała, jeśli to jest warte mniej niż 760 zł no to polecam oddanie organów za życia, dostaniesz więcej, lub ewentualnie wyjazd do chin koleją transsyberyjską na gapę

przepraszam pozostałych za Off Topic ale nie mogłem się powstrzymać... ktoś niektórym powinien wytłumaczyć że już wystarczy ludziom tego co jest, co szkodzi zdrowiu a właściwie gwarantuje utratę zdrowia... bo nie wiem jak inaczej to nazwać

może w każdym dziale powinien być na górze napis z ostrzeżeniem? że struganie buraka grozi pozostaniem kartofla? nie wiem... wiem że nie każdy ma kasę i to jest problem, niektórzy są biedni, mają dzieci czy inne wydatki, ale tu chodzi o wasze podstawowe funkcje życiowe i utratę zdrowia (lub w lepszym przypadku utratę życia bo umrzeć jest git, ale bez rąk i nóg jeździć na taczce przez kolejne 60 lat), pomyślcie o tym co jest ważniejsze, uzbieranie 760 zł (normalna cena opon do quada, tylko i wyłącznie opon) czy marudzenie że chciało by się za darmo...

a może na następnym zlocie pojawią się projektu z budżetami <= 760 zł, zbudujemy uskok 20 cm i kto go przejedzie otrzyma nagrodę?

można by pomyśleć o takim ostrzeżeniu na górze bo pisanie o budżecie takim przy budowie szalonego mad maxa jakim mel gibson jeździł w filmie może mieć dużo poważniejsze konsekwencje... a nikt na pewno tego nie chce, na pewno nie ja...

pozdr :hug:
 
 
 
PepsiBoss 
Zlotowa Gwiazda


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 13:40   

Dużo w tym racji co napisałeś.... Ale nie oszukujmy się ze "oszczędni" budowali, budują i bedą budować buggy za grosze... Z założeniem na ustach "ja jeżdżę z głową to nic mi sie nie stanie" aż do pierwszej usterki która staje sie bezpośrednią przyczyną wypadku... Wtedy wszyscy do okoła "to był taki mądry młody konstruktor ale troche przesadził" ..... Jak to mówią Życie.... kazdy jest kowalem swojego losu... A jeśli ktoś nie ma na tyle rozwiniętej wyobraźni by wiedzieć jak się bawić aby nie szkodzić swojemu życiu to piecze nad nim sprawuje jeszcze ktos taki jak rodzic (mam nadzieje) .... Jeśli rodzic nie widzi problemu to skąd potem te łzy ?? Kocham gdy słyszę "Jak zginę to bynajmniej przez to co najbardziej kochałem..." Jakie to kur** Rzymskie.....
 
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 13:44   

Jak to mówią: z gówna bata nie ukręcisz.
_________________

 
 
 
Black 
Transformacja :D



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: KNS
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 18:17   

to lepiej wyciągnij bebechy z tego maluszka i w środku zrób klatkę :> z tarczami sie nie zgodze że za 50 zł bo ja dałem z 200 ;D
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax